FELIX HAMMER: Reddet* in den nood Suenots om UanddMneeken^detnCMqui, is ook deze pwztde weet Oké! 22 Vervolg van biz. 19 zijn cocktail opdronk, maar hij kon zijn gedachten er niet bij houden. Hij moest er aan denken hoeveel rustiger het leven was geweest in een minder gehaasten en modernen tijd. Als de radio niet uitgevonden was, bijvoorbeeld, dan zou hij nooit van deze huiselijke moeilijkheden gehoord hebben, althans niet voor ze goed en wel uit den weg geruimd waren en als de vliegmachine niet uitgevonden was, dan zou hij er niets aan hebben kunnen doen. Maar morgenochtend vroeg, om zes uur, vertrok een vlieg tuig van den geregeldeu dienst en het zag er wel naar uit, dat hij het moest nemen, helaas. Deze nogal cynische opvatting beteekende niet, dat hij niet van zijn vrouw hield: het beteekende alleen, dat hij zich bewust was van zijn onmacht ten opzichte van zijn gezin en dat hij geen resultaten van zijn persoonlijken invloed verwachtte. Hij was nog steeds dol op Carlotta, zij het ook op eenigen afstand. Dichtbij was het soms heel wat moeilijker. Een huwe lijk met Carlotta was als een leven met één voet in het drijfzand en met den anderen in een wervelstorm en sir Humphrey had zich onder zulke omstandig heden nooit bijzonder oj» zijn gemak gevoeld. Het was eigenlijk maar gelukkig, dat Carlotta het leven in het Gouvernementspaleis vervelend gevonden had en hem alleen had gelaten met zijn regeerings- beslommeringen. Toch zou hij hier ernstig spijt van krijgen als zijn verwaarloozing van de opvoeding van zijn dochters Lisa en Ruth catastropliale gevolgen zou hebben. Zij waren beiden zoo jong en zulke aar dige meisjes, het zou vreeselijk zijn als ze hun leven vergooiden doordat hun vader zijn invloed niet had laten gelden in de veronderstelling dan, dat een vader eenigen invloed kón laten gelden, hetgeen hij begon te betwijfelen. Maar hij was nu werkelijk sen timenteel en ongerust geworden. Lisa, edelmoedig, veranderlijk, vurig, met haar liefde voor exotische huisdieren! En Ruth, kalm, ondoorgrondelijk, die de meest ontstellende dingen zei en deed zonder met haar oogen te knipperen. Misschien had hij toch niet goed gehandeld. Misschien zouden ze anders geweest zijn als hij ze hier onder zijn hoede gehad had. MisschienMaar neen Sir Humphrey glimlachte bedroefd en schudde zijn hoofd. Dat zou niets geholpen hebben. De ware vergissing was veel eerder begaan. Als hij met haar moeder getrouwd was omdat ze verstandig geweest was in plaats van mooi, dan zouden Ruth en Lisa wellicht andem geweest zijn. Het lijuvliegtuig verliet Kulongo in den warmen gloed vau de tropische ochtendschemering en kwam den volgenden avond te Croydon aan op één van de kilste en onaangenaamste Januaridagen, die sir Humphrey ooit had meegemaakt. Toen hij, stijf van het zitten en van de koude, uit het toestel stapte, koesterde hij eenigen wrok tegen zijn dochters. Als ze zich dan bepaald met onmogelijke jongelieden moesten verloven, waarom deden ze dat dan niet 's zomers? De andere reizigers keken met afgunst toe hoe hij snel en gemakkelijk de douane passeerde. Zijne Excellentie werd geen stroobreed in den weg gelegd en terwijl de douane-beambten hun bagage nog overhoop haalde, stond hij al bij het hek en keek naai' de mensehen, die op de aankomst van liet vliegtuig stonden te wachten. Zoo zagen de vrouwen er nu dus uit, dacht hij bij zichzelf. Eiken keer, wanneer hij na een jaar weg geweest te zijn thuiskwam, verbaasde hij zich opnieuw. Gestalte en voorkomen van de vrouwen waren steeds zoo grondig veranderd, dat hij ze voor een geheel nieuwe soort had kunnen ver slijten. Ditmaal schenen ze er uit te zien als Grieksche soldaten met kleine jasjes en stijve, korte rokken en hoeden, die er uitzagen als de teenen van een oude sok. Hij schrok er van. zooals men kan schrikken bij een modern muziekstuk, dat men voor liet eerst hoort, en hij was nog bezig aan den ongewonen aanblik te wennen, toen een meisje met ascliblond haar en een klein pillendoosje scheef over haar eene oog zich 071 hem wierp en haar armen om zijn hals sloeg. „Humphrey, lieveling!" Sir Humphrey trok zich even terug om zich er van te vergewissen, dat dit werkelijk Lisa was, want hij had haar niet meteen herkend. Maar ja, het was werkelijk Lisa en wat zag ze er lief uit ondanks dat idiote hoedje op haar voorhoofd. „Lisa, kindjebegon hij hartelijk. Maar ze had haar arm reeds door den zijnen gestoken en leidde hem snel naar den uitgang. „Ik heb mijn nieuwe wagentje hier," vertelde ze hem buiten adem. „Je vindt het vast snoezig. Loopt als de weerlicht. Hoe gaat het met je, Humphreyschat? Vreeselijk voor je om in dit weer thuis te komen. Begrijp niet waarom je het gedaan hebt. Maar je hebt werkelijk een uit stekend figuur voor een man van jouw leeftijd. Eiken keer, dat ik je zie, valt het 111e weer op." Sir Humphrey bedankte haar vriendelijk voor het compliment en liep met haar naar liet parkeerterrein voor auto's. Sinds hun vierde jaar noemden de kin deren hem bij zijn voornaam. Dat was een idee van Carlotta geweest. Ze had er iets over in een boek gelezen; ze zei, dat de kinderen zich daardoor niet schuw of verlegen tegenover hun ouders zouden voelen. Carlotta had ditmaal eens gelijk gekregen. En hoe! Toch was Lisa lief en het was ook lief van haar hem in haar auto te komen halen ofschoon hij net zoo lief met een bus gegaan was. Lisa had de leelijke gewoonte heel snel door straten met één richtingsverkeer te rijden, maar dan in de verkeerde richting. Nu stond hij haar wagentje te bewonderen en nadat de bagage achterin gelegd was, stapte hij met groote moeite in. want het vehikel was erg laag en kort op de pooten. Lisa zelf plompte neer op de plaats van den bestuurder met een gemak en een vlugheid, waarbij hij zich oud en aftands voelde. Een hevig geraas van den starter, een schok in zijn nek, die hem aan een tot den strop veroordeelde deed denken en weg waren ze. Vervolg op blz. 24 Mill T-^TW I II I I I. LM 1 1 1 1 1 M-i 1 1 1 1 1 1 1 1 1 KALVSQ1TQA4T AMJTIHMM'C EEQH A SA VOORWAARDE TOT DEELNAME GEHEEL GRATIS. ó/vLK*2*1* '5 9enummerd me< opgave der woorden (in lettergrepen) welke in elke puzzle met 15 IVY I^°e,en Word™ ta9'vuld. („dien men van elke puzzle eerst de woorden samenstelt, zal 61 dit de oplossing zeer vergemakkelijken. De pagina moet in zijn geheel worden ingezonden vóór 1 1 Januari 1941. aan het A.R.A.B., Rijnstraat 18. den Haag. CORRESPONDENTS OVER DEZE PUZZLE WORDT NIET GEVOERD. Zij die een lijst der toTgjiende pripS wenschen te ontvangen, gelieve 2 postzegels van 7</2 ets. in te sluiten. De toegekende prilzen worden door de deelnemende Firma's zelf aan de belanghebbenden toegezonden. Op enveloppe vermelden: Kruiswoordpuzzle. PUZZLE (7) na - Et - for - den - chels - nui - da - Bre - ka - haar - len - ko - zen - gas - ook. (SJ en - za - held - griep - gen - do - vraagt - en - te - flu - flu - koud - in - in - ver. (9) ta MI v.wl J?° ken - wa - meer - voor - en - vlek - vuil - vet. 10) ^1: L j*9 C» P"- (6) gal - To - gen - te - tyd - ai- helpt - held - nrn koud - ver - pi) - dek - hoofd - ma - griep - rheu. H) Nu - Nu -x* - voed - kracht - o - a - oud - voor - jong - bet - tri - tro - en - gen. (3) E - ken - sche - G - schei. - tri - ge - lec - A - E. (2) thren - het - bi) - In - ken - dan - pen - ge - ko - van - schen - den - ken - ge. (1). zotid - ape - op - kend - tig - ri - ke - sma - ni - Mar - üf - pit - B - ge - lijk - wek. (5) ten - ma - ven - films - der - ta - ge - Mn - sul - ra s - re - ca - Voigt - en - me - pri. PRIJZEN: Acht kistjes van 12/2 Flesschen MARTINI VERMOUTH 175— Honderd assocunents CETA BEVER Producten 100,.-. Vijf viervlams ETOA Petroleumt^stel wpr pna oL l lm Scheermesjes ƒ50.—. Tien assortments WELEDA Producten 50.Zes A.E.G. Electrische artikelen 76.Vier en tachtia bussen NUTROGEN (1/4 K.G.) ƒ76.—. Twee VOIGTLANDER Bessa 6 X 9 ƒ84 9 plaats DIOCISTCn 2)AfV\e or HEf.R

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 22