Kleine ijdeltuiten ir V 30 Behalve 'n enkele onverschillige wildebras hecht het vrouwelijk geslacht reeds op zeer jeugdigen leeftijd waarde aan een aantrekkelijke garderobe. Grap pig is het, bij soms nog maar heel kleine meisjes een uitgesproken voorkeur of afkeer ten aanzien van bepaalde kleuren, motiefjes en modellen op te merken. Maar niet alleen grappig, want het typeert vaak den aard van het kind. Het feit, dat ze het vervelend vindt, haar goede kleeren te bederven, stempelt het meiske nog lang niet altijd tot een saai exemplaar, dat niet flink met de anderen meedoet. Overal vindt men kleine ijdeltuiten, in dezen zin van het woord, dat ze, als het ware van het looprek af, graag aardige, fleurige kleertjes dragen. Zij toonen een aangeboren zin tot netheid, die de omgeving tot verheugenis kan strekken, beter dan dat men verdriet om een scheur of een vlek onkinderlijk vindt. Men passé er evenwel voor op, dat de garderobe van ons kleine meiske niet naar Amerikaansch voorbeeld een copie van moeders kleeren- schat wordt, een gebrek, dat op enkele van bijgevoegde plaatjes in al zijn belache lijkheid wordt voorgesteld. Van den anderen kant behoeft men niet te ontkennen, dat elke mode van invloed is op de mo dellen voor de jengd. Vandaar, dat we op het oogenblik naast de sportieve jekkers ook veel manteltjes met klokkend schootje zien en dat de kinderlijke plooirokken geduchte concurrentie ondervinden van de eigenwijze klokrokken. Kinderhoeden leveren nogal eens f li gaw&y ,-p JW moeilijkheden op, maar de mo derne capuchon brengt uitkomst, zoowel bij felle koude als bij vochtig weer. Een stevige ouder- wetsche stof kan van zulk een groot belang zijn, dat men desnoods over het bezwaar van een niet-gewenschte kleur zal heenstappen, maar er is voor het feestjurkje altijd puntenvrij mate riaal, zooals velours chif fon en zuivere zijde of Dit laatste is vooral geschikt voor het kin- der-danslesje, hetwelk in zoo verre paeda- gogische waar de heeft, dat de kinderen er zich vrij en los leeren bewegen en ook gewend raken aan een zekere disci pline, die in het latere le ven maar al te zeer van pas komt. Het hierbij afge beelde jurkje met de eigen wijze korte bo lero kan uitste kend gemaakt worden van 'n lapje, dat te klein is voor een jurk, terwijl verschil lende lijfjes voor de zoo ge- wenschte afwisseling kun nen zorgen. Wat betreft den practischcn wollen peignoir, die vooral in deze tijden, nu het nogal eens voorkomt, dat ook grootere kinderen bang zijn om alleen te blijven - zulke uitstekende diensten kan bewijzen, deze is voor de aller jongsten te maken uit een vrije coupon van negentig centimeter, ter wijl een oude kamerjas van vader of moeder met succes omgetooverd kan worden in een warm kleedingstuk voor de jon ge dochter.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30