AKKERTJES ENüW0/ AKKERTJE KOOPOPUWZEEPBONNEN SUNLIGHTZEEP NAMENS HET COMITÉ fjjj K verdrijven onrust en gejaagdheid koriom Neem n De Neder/andsche Pijnstiller EEN HEEL PAK SLECHTS 13 CT. VERKRIJGBAAR OPTWEE BONNEN 10 2 stuks - 2 stuivers 13 stuks - 12 stuivers alle nare gevolgen van dezen spannenden tijd Neem 'n „AKKERTJE", dan komen Uw zenuwen tot rust, waardoor Gij weer kunt slapen en overdag Uw bezigheden verrichten Vervolg van blz. 8 j dominee de zaak binnenkwam en naar wegkuste. Ze liet de kleintjes elkaar een den hoek liep, waar Bailey aan zijn jour- hand geven en een reidans uitvoeren, naai zat. dien ze op de een of andere mauier uit 't „Lekker frisch, vindt u niet?" vroeg aamborstige harmonium wist te krijgen. Alfred. Die vraag had hij dien ochtend Toen begon ze van voren af aan, door aan al zijn klanten gesteld, en de pre- meneer Chippendale te kussen, en dikant voelde, dat 't maar zoo'n alge- heusch, hij keek nu veel minder ver meenheid was. Niettemin was hij zoo strooid dan gewoonlijk, dapper te schertsen, dat hij hest tegen 't Feest duurde nog voort, toen de een paar graden warmer kon. De koop- knecht van Bailey kwam met de kolen, man keek hem met een onbewogen ge- „Daar zult u niet lang mee doen, met dit zicht aan. Meneer Chippendale raakte weer," merkte hij op, maar meneer een beetje van zijn stuk. „Ik zou eigen- Chippendale antwoordde: „Lang ge lijk nog wat kolen moeten hebben," noeg!" met een zorgeloosheid, die hem vermande hij zich. - zelf verbaasde. Hij had den vorigen „Hm!" bromde Alfred, zijn boek avond bij den voorzitter van den kerke- doorkijkend. „Alles alweer op?" Hij raad zijn ontslag ingediend, en hij liet ging met zijn potlood langs een rijtje zoowaar de schuif van de kachel open, cijfers. „October tien, twaalf tontoen hij naar bed ging. U kunt er niet komen, is 't wel?" Den volgenden morgen echter begon hij Meneer Chippendale begreep hem, en over die 293.30 te denken. Die moes- kreeg een kleur. Maar hij had den voor- ten betaald worden, voor hij uit White- zitter van den kerkeraad voor zich, en ridge vertrok. De Calif omische gemeen- hij dacht aan zijn vrouw en de kinder- te bekostigde de verhuizing, maar van tjes- dat geld kon hij Bailey natuurlijk niet „Nee," zei hij. „Dertienhonderd dol- betalen dan kon hij geen spoor- lar, en dan in zoo'n duur huis moeten kaartjes koopen. Herhaaldelijk over- wonenik zie geen kans om er te dacht hij de financieele positie van. al komen." zijn bloedverwanten, maar voorzoover Alfred knikte grimmig. „Dat dacht hem te binnen wou schieten, was er nog ik al-" nooit een Chippendale geweest, die „Er is me gezegd toen ik hier kwam," iemand 300 tegelijk kon leenen. Even hernam de predikant, met nog vuriger dacht hij, met schroom, aan mevrouw kleur, „dat mevrouw Torrington er over Torrington, maar toen herinnerde hij dacht een fonds te stichten, om de on- zich, dat die den winter in Egypte door- kosten van zoo'n groot huis te bestrijden, bracht. Er ging een week voorhij. Alfred Als de verwarming er niet was...." Bailey belegde een vergadering van den Alfred viel hem heftig in de rede. „Dat kerkeraad wegens de aanvraag om ont- zijn haar zaken. Ze heeft zich bedacht, slag van den predikant, en meneer Chip- Maar daar gaat 't nu niet om, meneer pendale begon aan zijn afscheidspreek Chippendale. Weet u, waar 't wél om te werken, maar dag en nacht voelde hij gaat? We zijn bang, dat u niet sparen zich, ondanks zijn rooskleurig vooruit- kunt. We kunnen hier geen dominee zicht, gedrukt en gefolterd door de hebben, die zijn rekeningen niet be- gedachte aan die onbetaalde rekening, taalt." Hij was niet de eenige, die zich er zorg Nu werd meneer Chippendale bleek, over maakte. Alfred Bailey piekerde Hij zette den kraag van zijn afgedragen alle avonden over die 8 293.30, als hij in overjas op. „Hoeveel ben ik u schuldig, de huiskamer zijn sokken zat te warmen, meneer Bailey?" vroeg hij koel. Elvira vroeg zich af, wat hij zou heb- De koopman nam 'n netjes geschreven ben, maar de vrekkige oude koopman rekening van een stapeltje. „$284.30," was niet gewend haar, of wie ook, te antwoordde hij, schijnbaar niet merkend raadplegen. Geen inenscli in Whiteridge hoe hij den sjofel gekleeden heer had wist iets van de schuld van meneer Chip gekwetst. „Daar is die laatste bestelling pendale; toen Alfred had gezinspeeld op niet bij." het algemeen ongenoegen over een „Zet u daar maar voor één ton in predikant,, die niet sparen kon, had hij plaats van tien," zei de predikant. alleen namens zichzelf gesproken. Het „Zooals u wilt," antwoordde Bailey, nieuws van zijn ontslagaanvraag was in „Dan wordt 't 8 293.30. De kolen zijn het stadje met oprechte treurnis ont weer opgeslagen." vangen. Elvira Bailey wist niet goed, Meneer Chippendale keerde zich om en welk gevoel in haar bovendreefboos- ging. Hij was een tikje duizelig, en was heid op de gemeente in Californië, die althans ditmaal blij, dat de wind zoo hun dominee weghaalde, of zelfopoffe- snerpte. Ze moesten natuurlijk weg uit rende vreugde, omdat hij een beter kli- Whiteridge; dat had Bailey, als voor- maat en een grooter inkomen kreeg. Zij zitter van den kerkeraad, hem te ver- wond zichzelf op met plannen voor een staan willen geven. Maar hoe kónden ze afscheidssouper en een huldeblijk aan weg? Waar moesten ze heen? Wat zou den predikant, maar dorst er niet over zijn vrouw wel zeggen? te beginnen, uit angst, dat haar vader er Hij vond zijn tengere vrouwtje in tegen zou zijn. Toch liet haar genegen- tranen, zooals wel meer gebeurde, als de heid voor den man, die scheiden ging, kleintjes om haar heen dartelden, maar haar geen rust, en op een avond kwamen nu waren het tranen van vreugde. Ze haar lippen bevend van elkaar, om het had de post ingezienen het onver- plan uit te spreken, toen Alfred met een hoopte „beroep" was gekomen maan- klap de voorpooten van zijn stoel tegen den te voren een kansje geweest, maar den grond bracht en mot genoeglijke sindsdien een luchtkasteel, gelijk voor opgewektheid zijn voeten in zijn sloffen de Chippendales zoovéél een lucht- stak. Er was hem een manier binnen- kasteel was gebleven of geworden het geschoten, om aan die 293.30 te beroep naar een gemeente in 't zuiden komen. van Californië, waar het salaris twee- Elvira keek vragend op. „Wat is er, duizend dollar was, en de gemiddelde vader?" temperatuur 68° Fahrenheit, zomer en „Niets," zei de koopman. „Ik zat winter! Zij duwde hem 't papier in alleen even te denken over den dominee, de hand, en nam "t hem weer af, toen 't Staat misschien beter, dacht ik, als de hij 't nog maar half uit had, en begon er menschen hier hem een soort afscheids- uitgelaten mee te zwaaien. Toen deed ze, geschenk gaven, je begrijpt me wel. alsof ze al zijn grijze haren één voor één om te bewijzen, dat er aan geen van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 10