OP DE PADDENSTOELEN- TENTOONSTELLING huwelijksfeesten, jubilea enz., in het zuiden TE TILBURG Van de installatie van den nieuwen burgemeester van Valkenswaard, den E.A. heer K. L. J. Woutersplaatsen wij hier de foto. Wij wenschen den burgemeester veel succes in zijn nieuwe standplaats. Twee jubilea. Te Herpenbij Ravenstein, vierden de burgemeester en de secretaris, de heeren H. van der Sijp en C. van Rossum. hun zilveren ambtsjubileum. Wet houder van den Heuvel (midden) sprak de jubilarissen toe. l)e heer Steven Vonk vierde zijn zilveren jubileum als huis knecht, bij de familie van Beuningen, te Vught. Be heer van Beuningen bood persoonlijk een geschenk en zijn hartelijke gelukwenschen aan. Be E.A. heer K. L. J. Wouters, bur gemeester van Bongen, thans benoemd in Valkenswaard, installeerde zijn op volger, den E.A. heer mr. dr. H. A. F. Lijnkamp, en hing hem het teeken zijner waardigheid om. Een foto van beide burgemeesters. Zilveren jubilaris Be heer van Sum mer en. Minister Talma-straat te Til burg, is 25 jaar in dienst bij de firma 6. van der Aa, aldaar. 7 i Hier zijn de vier geslachten der familie Heuts te Heer, bij Maastricht, in man nelijke lijn. Het Ïfatuur-Historisch Museum te Tilburg heeft een interessante tentoonstelling in gericht van paddenstoelen, die aardige planten, welke op kabouter-tafeltjes gelijken. Er zijn minstens duizend verschillende soorten paddenstoelen in ons land, vergiftige en eetbare. De directie van genoemd museum had met deze tentoonstelling een dubbel doel voor oogen. Op de eerste plaats wilde zij trachten de kennis in 't algemeen van paddenstoelen te bevorderen. Vandaar, dat alle soorten padden stoelen, die thans in het wild gevonden worden, in de collectie zijn opgenomen. Daarnaast trachtte de directie tegemoet te komen aan het verlangen, om de soorten goed te leeren kennen, die geschikt zijn voor de consumptie. Hiervan vindt men een uitvoerige collectie bijeen. Er bestaat een groote overgang van eetbare naar giftige exemplaren. Een paddenstoel, die iemand zwaar op de maag ligt, kan men nog niet gif tig noemen. Gevaarlijke eigenschappen voor de consumptie hebben bij voorbeeld eenige verte genwoordigers van het geslacht „Amanita", waarvan de groene knol- zwam wel de gevaar lijkste is. Voorzichtig heid bij het eten van paddenstoelen is dus zeer geboden. De tentoonstelling te Tilburg, die interessant is en veel belangstelling trekt, mag niet alleen aardig, doch ook nuttig en leerzaam genoemd worden. Vol belangstelling luisteren de schoolkinderen naar de explicatie van een fraai exemplaar, op de Tilburgsche paddenstoelententoonstelling. Be typische onderzijde van een s.g. oesterzwam. iM Eekhoorntjesbrood Kleine meisjes toonen groote belaug- Eigen opnamen) Rechts: Be heer P. A. O. Orox te Helmond verliet, na 'n verdienstelijke ambtsperiode, met pensioen zijn dienst als boekhouder-kassier van de gemeente- gasfabriek aldaar. (6 Ioto'« Het Zuiden, 1 toto Sturm, 3 foto's Panorama.) Diamant! Te 's Hertogenbosch herdacht 't echtpaar L. van Dijk en Johanna Wubbels den dag, waarop zij vóór 60 jaar in het traden. Onze geluk- wensch Het echtpaar Th. Brands-Uijt- terhoeven, te Limmel, hoopt op 22 Nov. het gouden huwelijks feest te vieren. De getrouwen. Huwelijk in de sportwereld Te Roosendaal trad de oud-voetbal-in ternationaal Henk Pellikaan, uit Tilburg, in den echt met mej. Paula Grosveld. Het gelukkige paar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 13