Blondona NAMENS HET COMITÉ m MONT BLANC alles RUNETTA 14 9Jb ten (AaticPi op, mijn, hcuuUcfiAift, daarom kies ik den Vulpenhouder Ik weet Montblanc heeft voor ieder hand schrift, ook voor het mijne, de pas sende vulpen. Overal verkrijgbaar, in prijzen van: ƒ7.- tot ƒ45.- De Montblanc is mijn metgezel voor De zachte glans over jouw haar is toch het mooist van Het Im>s is sprookjesachtig looi. maar jouw zacht, gla zend haar is toch nog oneindig /mooier!"' Tineke lacht; zij weet, hoe trots hij is op haar j /donkere krulhaar. ..Alles aan /haar is natuur", denkt Jan,/ J„en niemand heeft zulk mooi 'haar als zij!" Tineke weet,/ dat het zo zacht en glanzend is geworden door Brunetta,! 'het alkalivrije haarwasmid-/ r del. dat zij al jaren gebruikt./. Blondona en Brunetta zijn beide volkomen alkalivrij. Daar Blondona Kamillojlor be vathet extract van bergkamillen, dat zelfs donker geworden blond haar weer licht en glanzend maakt, en Brunetta door het pre paraat Hequil donker haar een diepe, warme gloed verleentkrijgt het haar een bijzondere schoonheid. Bovendien droogt het na het met Blondona of Brunetta vernissend is het ook gemakkelijk te kappen. VOOR BLOND HAAR VOOR DONKER HAAR OE MODERNE ALKALI-VRIJE HAARWASMIDDELEN Vervolg van blz. 11 VH 144-049 kijken, die roerloos bij het bureau stond. De predikant woonde maar een paar huizen verder, en nauwelijks èen minuut later stond hij voor de groote deur der predikantswoning en drukte op de bel. Er ging een deur open, en meneer Chippendale kwam snel aanloopen hij keek bezorgd, en zijn hart werd zwaar toen hij naar de stugge onderkaak van Alfred Bailey keek. „Goeden middag, meneer Bailey," riep hij, zoo gastvrij als hij kon. „Alles.... goed, hoop ik?" ,,'t Gaat," antwoordde Alfred ver strooid. Hij tastte in zijn zak en haalde er de kwitantie uit. Meneer Chippendale dacht, dat het de rekening was, en begon rood te worden. „Ik zal u zeggen waar ik voor kom, meneer Chippendale," zei Alfred. „De menschen hier in de gemeente wilden u graag zooiets als 'n bewijs van tevreden heid geven, voor u wegging. Het comité dacht, dat u misschien in de zorg zou zitten over dat rekeningetje van mij, en dus hebben we 't zoo geschikt, dat u de kwitantie cadeau krijgt, voldaan ge- teekend, en de rest van 't ingekomen bedrag in contanten." Hij keek naar het gezicht van den predikant, terwijl hij hem de kwitantie toestak. Meneer Chippendale's lippen bewogen, maar hij was zoo ontroerd, dat er geen woord uitkwam. Bailey zocht in zijn zak naar het erbarmelijke overschotje in contanten, maar de moed ontzonk hem. Die scène met Elvira had hem erger aangegrepen dan hijzelf ge dacht had. Hij betastte het geld een seconde en riep toen: „Dat overschot ehdat zal ik op uw bankrekening storten, meneer Chippendale. Da's pre cies even goed," voegde hij er aan toe, voornamelijk voor zichzelf. De predikant stak opgetogen zijn beide handen uit; zijn ontroering was nog zoo groot, dat hij het niet waagde te spreken. Maar Alfred Bailey reageerde niet op dat zwijgend betoon van dank baarheid. Hij greep zijn hoed en maakte, dat hij het huis uitkwam. 't Waren vijf ongemakkelijke minuten voor hem geweest, maar hij had 't er doorgehaald. Zijn stadgenooten zouden 't misschien een beetje hard vinden, en Elvira nam 't natuurlijk kwalijk, maar een mensch moest 't eerst om zichzelf denken, 't Hemd is nader dan de rok! Toch had hij weinig zin om naar huis te gaan hij kon Elvira beter eerst wat laten bekoelen. Maar hij was wegge- loopen zonder overjas, hij had 't koud. Hij ging dus zijn eigen hekje door, liep om naar de zijdeur, als gewoonlijk, en betrad de huiskamer. Hij zou wel zorgen dat hij haar vóór was, als ze nog zin had om te redekavelen, en hij had zijn mond al open, om 't eerste woord te zeggen, toen hij merkte, dat er niemand in de kamer was. Het papier en 't zilver was weg van 't bureau, en Elvira was niet te zien. „Elvira!" rièp hij. „Elvi-ra!" Maar er kwam geen antwoord. Haar mantel en hoed hingen niet meer in de vestibule. Had hij haar zoo kwaad gemaakt, dat ze weg was geloopent Daar had haar moeder eens mee ge dreigd. Hij kon zijn vrees en zijn schaam te niet meer aan, en holde zonder hoed naar den hoek, om Tom voor het wagentje te spannen. Ze had bij het bureau gestaan, met haar oogen dicht, tot ze de deur had hooren dichtslaan. Toen keek ze wan hopig laar het geld. Dat was van den dominee, cent voor cent! Haar vader en zij stonden voor altijd voor schande, als de menschen te weten kwamen wat hij gedaan had. Hij had 't recht niet om 't te nemen, en trouwens, de helft had zijzelf ingezameld! Wat kon ze er mee doen? Opeens dacht ze aan Otto Ran- ney. Otto wou haar wel helpen, dat wist ze als hij maar dorst. En zij zou wel zorgen, dat hij dorst! Ze griste een servet van tafel, en veegde het bankpapier en het zilver er in. Toen schoot ze haar mantel en hoed aan en liep vlug naar de bank. Ze zou gehold hebben, als ze niet geweten had, dat de menschen door hun ramen naar haai' keken. Otto Ranney, een beschei den mannetje van veertig met een rose gezicht en zachtmoedige oogen, die alleen zijn boeken zat bij te houden in het bankgebouwtje, zag haar aankomen, toen ze de straat overstak. Zijn vrij- gezellenhart trilde een beetje, als ge woonlijk, maar hij dorst niet te denken, dat ze binnen zou komen. „Otto," hijgde ze, „wil je zooiets groots voor me doen als je nog nooit gedaan hebt?" Haar oogen schitterden van opwinding. De kassier, gevleid, wreef in zjjn handen. „Ja natuurlijk, Elvira," zei hij. „Kom er maar gauw in." Hij opende het ijzeren hekje en liet haar achter zijn bureau komen. „Zeg nu maar op, Elvi ra," verzocht hij, verbaasd over z'n eigen durf. „Hier," zei ze, en ze knoopte een servet open en spreidde het geld op het bureau uit. „Dat geld hebben vader en ik ingezameld voor meneer Chippendale, 't Is bij de driehonderd dollar." De kassier knikte. Hij had zelf vijf dollar gegeven, om 't haar vader naar den zin te maken. „En?" glimlachte hij. „Nou, ik wil dat meneer Chippendale 't krijgt," riep ze uit, met een bitteren nadruk, die hem verbaasde, ,,'t Komt hem toe, maar vader krijgt tweehonderd - drieëhnegentig dollar van hem, en nu is vader naar hem toe, om hem daar een kwitantie voor te geven, en 't geld wil hij zelf houden. Hij heeft drie dollar vijfenveertig meegenomen om aan me neer Chippendale te geven, dat was 't heele restje. Ik heb zelf helpen tellen." De kassier floot zacht. „Maar vertel 't nooit verder!" beval ze. „Geen mensch in Whiteridge weet, dat vader dat geld van hem krijgt. Nu wou ik, dat je de heele som direct aan den dominee gaf. Wil je 't doen?" „Ja maar, wat zal je vader er van zeggen?" zei hij voorzichtig. Ze keek hem recht in zijn oogen. „Hoor eens, Otto, als je wilt kiezen tus- schen Alfred Bailey en Elvira Bailey, moet je 't vlug doen. Vader kan ieder oogenblik hier komen." Ze had haar gezicht vlak bij het zijne, zoo dichtbij, dat zelfs een minder gevoelig man dan haar aanbidder er een held door gewor den zou zijn. „Als 't dóór om gaat," zei hij, met een ietwat benepen stem, „weet je, hoe ik er over denk. Is 't niet, Elvira?" „Hoe kunnen we dan 't beste zorgen, dat de dominee het krijgt?" vroeg zij onverzettelijk. „Je zoudt 't op zijn rekening kunnen storten," stelde hij voor; hij probeerde zijn zakelijke routine weer boven te krijgen. „Dan kan er niemand anders aankomen, en hij kan 't opnemen, wan neer hij verkiest." „Natuurlijk!" riep zij uit. „Dat ik daar niet aan gedacht heb! Ik dacht maar één ding hier naar toe te komen, naar jou." En wie nu verlegen keek. dat waa Elvira. Ze deed géén verkoudheid op! ,,Zoo nu en dan naar den schouw burg is toch wel heerlijk, als die vervelende garderobe maar niet je plezier bedier f „Gelijk heb je. Je doet beslist een verkoudheid op, zoo tocht het „Maar beste Mevrouw Smit, daar zijn de Wybertjes toch voor in de wereld. Hier, neemt U een paar!" Als het ergens tocht of trekt, Neem een Wybertje Direct Alleen verkrijgbaar in origineele blauwe doozen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 14