in Oostbnrg Bnrg;emeeiter§installatie Burgemeester Hoekzema sprak na de installatie zijn dank uit voor de benoeming en voor de tegemoetkomende houding van gemeenteraad en wethouders. Onder aandachtige stilte verrichtte wethouder Mijs, die te voren de dankbare taak van den nieuwen burgemeester had geschetstde plechtigheid der installatie. Het bloeiende Zeeuwsch-Vlaamsche landbouw centrum Oostburg heeft Zaterdag 2 November op sobere, maar niettemin landelijk-hartelijke wijze zijn nieuwen burgemeester, mr. R. Hoekzema, in gehaald en geïnstalleerd. Oostburg is gaandeweg in beteekenis gaan groeien als marktplaats voor het westen van Zeeuwsch-Vlaanderen. En zijn drukke markten, tentoonstellingen en keuringen van paar den en vee, die in omvang sterk gestegen zijn, heb ben het langzamerhand voor problemen gesteld, die dringend om oplossing vroegen. Daartoe is reeds met grooten ondernemingslust een afdoend uitbrei dingsplan uitgewerkt, dat onder mr. Hoekzema's leiding ten uitvoer gelegd zal moeten worden. Daartoe behoort met name de aanleg van een aanzienlijk plein, waarvoor de terreinen reeds zijn aangekocht, met keuringsbanen en andere voor vee- en paardententoonstellingen noodige accom modatie. Het zal een mooie taak zijn voor den nieuwen burgemeester, zijn gemeente naar dezen nieuwen bloei en grootere beteekenis te mogen leiden. A a de plechtigheid meester en zijn echt- genoote voor ons te midden van den gemeenteraad. Het raadhuis van Oostburg, dat op zijn bovenverdie ping ook het kan tongerecht herbergt, dreigt ook te klein te worden voor de groeiende gemeente. Een kijkje op de Oostburgsche markt met links het beurs gebouw. (Eigen opnamen) Achter het pleintje, dat voor de tegenwoordige veemarkten veel te weinig ruimte biedt, zijn terreinen aangekocht voor een nieuwe, ruime Oostburgsche veemarkt. Ter eere van Oostburgs verdediger in den oorlog tegen België van nu honderd jaar geleden, kapitein Bedel, zal het plein Joseph Dedelplein worden genoemd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 21