WINTERWUIDE Verstopping? FELIX HAMMER: Redder in den nood RRNHEM r'kkers Overtollig vet Aambeien? Onzuivere huid? Onzuiver bloed? 't Komt U niet AANWAAIEN Voor hen die Wint er weelde9 9 niet bezitten 20 PANORA gebr. Dr. Schieffer's Stofwisselingzout 22 Nee, maar het kost moeite en geld. Neem geen risico, maar studeer onder deskundige leiding bijv. voor het MIDDENSTANDSDIPLOMA PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN Handelscorrespondentie (Frans, Duits, Engels en Ned.) Boek houden M.O. Kruideniers diploma Manufacturenbrevet Staatsexamen Aen B Onderwij zersakte Mulo-diploma HBS (Extraneus) Wiskunde M.O.K' Prospecius en proefles gratis De stroom van bestellingen op dit schitterend modeboek houdt echter nog steeds aan. Omdat wij anders duizenden zouden moeten teleurstellen, volgt hier een belangrijk bericht. stellen wij beschikbaar een uittreksel van het modeboek Winterweelde. Daarin zijn op genomen 57 van de meest gangbare en flatteuze model len van mantels, japonnen (ook van 2 soorten stof), rok ken, blouses, jongens- en meis- jeskleeding, regenjassen, enz., zoodat U uit deze collectie keus zult kunnen maken. De prijs van dit uittreksel bedraagt ct. Bestellingen kunnen geschieden hij uw agent. Uw bezorger of den boekhandeldoor giro storting op no. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan Patron en kan tooi* Xassauplcin 1 - Haarlem Vervolg van blz. 19 scheen te voelen, ging met zijn rug voor het haardvuur staan en dacht na. „Er moet een eind aan komen," ver volgde Carlotta heftig. „Zoo'n schandaal zou je niet kunnen hebben, Humphrey. Je zou ontslag moeten nemen." „Ik geloof niet, dat het zoo ernstig is," zei hij vriendelijk. „Het was alleen Caesar's vrouw, die boven alles ver heven diende te zijn. Maar niemand heeft ooit in dat verband van zijn dochters gesproken." „Maar, Humphrey!" Carlotta was bijna in tranen. „Je móét iets doen. Zoo kan het niet doorgaan. Ik kan het niet verdragen." „Maak je maar niet ongerust, Car lotta." Hij kwam op haar toe en pakte haar hand. „Ik zal alles doen wat ik kan. En als ik niet slaag, dan stelt de ervaring mij nog gerust, dat geen enkel jongmensch van Lisa het langer uitgehouden heeft dan drie maanden." „Maar, drie maanden!" kreunde Car lotta. „Ik kan die gestreepte trui geen drie maanden meer verdragen." Sir Humphrey lachte even en gaf haar een zoen. „Nu, misschien is het geen drie maan den," zei hij. „Misschien is Lisa voor het eerst van haar leven tot rede te brengen. En laten we er nu niet meer over praten. Ik moet wat te drinken hebben en ik sterf van honger. En ik wil iets van jezelf hooren." Carlotta was onmiddellijk vol zelf verwijt. „Och, arme lieveling," riep ze uit. „Ik had je hier niet meteen mee lastig mogen vallen. Het was walgelijk van me. Je moet op sterven liggen na die vreeselijke reis! Maar ik heb er ten minste aan gedacht, 'n mooien lamsrug voor je diner te bestellen." Sir Humphrey glimlachte en kuste haar opnieuw. Als iets hem kon doen vergeten, dat hij de hulpelooze vader was van twee knappe en onverantwoor delijke dochters, dan was het een goed toebereide lamsrug. VIERDE HOOFDSTUK Dit gesprek vond plaats op een Vrijdag. Sir Humphrey wist, dat hij, het koste wat het koste, den vol-, genden Maandag over een week terug moest zijn in Kulongo, zoodat hij pre cies zeven dagen den tijd had om de zaak in orde te brengen. Hij twijfelde er echter aan of dit wel voldoende was om Ruth en Lisa tot inkeer te brengen. Persoonlijk voelde hij even weinig voor Ruth's kellner-prins als voor Lisa's voetballer. Maar er was tijdens het week-end niets aan te doen, want Ruth had juist een paar vriendelijke regels geschreven om hem te verwelkomen en was daarna met haar kellner-prins naar een of ander partijtje buiten de stad gegaan. (Zaterdag was waarschijn lijk de vrije dag van den prins.) De eenigen, waarmee hij zich dus kon be moeien, waren Lisa en haar voetballer en den volgenden middag passeerde hij dan ook met Lisa en nog eenige dui zenden menschen de hekken van Stam ford Bridge, waar de Wanderers tegen Chelsea zouden spelen. Op weg naar het veld had hij nogal wat moeite gedaan om uit te visschen, waar en hoe Lisa met haar Albert had kennis gemaakt, want hij kon niet be grijpen hoe zij, die tot zulke verschil lende kringen behoorden, eikaars pad gekruist hadden. Maar natuurlijk liep Lisa's pad grilliger dan dat van andere, volgens vaste regels levende lieden. Blijkbaar had zij hem op de kunstijs baan van Earl's Court ontmoet. Een of andere beginneling was met haar in botsing gekomen en had haar van de sokken gereden; Albert had haar echter weer op de been geholpen, zij hadden enkele beleefde woorden gewisseld en zoo was er een begin gemaakt. Dit alles was hem met een openhartig en vertrouwenwekkend gezichtje verteld, dat ze bij voorkeur zette, als ze iets zei, wat slechts gedeeltelijk waar was en ze deed dit zoo goed, dat iedereen er in vloog, behalve haar vader. Maar sir Humphrey had één ding op zijn dochters voor: hij kende haar al, toen ze nog maar vijf waren en reeds de eigenschappen toonden van de jonge vrouwen, die ze eens zouden worden, terwijl zij nog niet geleerd hadden deze te verbergen. Hierdoor was hij op de hoogte van haar methodes gekomen. Hij had dikwijls opgemerkt, hoe Lisa, die uitstekend was in paardrijden, schaatsenrijden en skiën, plotseling vol komen hulpeloos en onhandig kon wor den, als er een of andere vreemde man in de buurt was, die haar belangstelling had opgewekt. Zij had al op heel jeug digen leeftijd ontdekt, dat indien er één zwakke plek bestond in het harnas van het sterke geslacht, dit de neiging was om hulpbehoevenden bij te staan. Sir Humphrey was er dus tamelijk zeker van, dat er iets weggelaten was in Lisa's verslag der gebeurtenissen. De arme Albert was waarschijnlijk uitgekozen voor geestelijke vivisectie vóór hij de kunstijsbaan betreden had. Lisa kon fouten maken zooals ieder ander, maar zij was nog nooit door den verkeerde opgeraapt. Hun zitplaatsen waren op de tri bune juist tegenover het middenveld en boven de gang, waardoor Albert en de rest van de elftallen het terrein op zouden komen rennen. Lisa had dat zoo bepaald. Alle staanplaatsen waren reeds dicht bezet toen zij aankwamen en de opeengepakte menigte zag er uit als 'n lap oude, bruine keperstof, met hier en daar roode en blauwe en gele vlek ken van vrouwenhoeden. Lisa popelde van opwinding en legde sir Humphrey haastig, zij 't ook niet nauwkeurig, de regels van het spel uit. Sir Humphrey, nogal opzichtig voor zijn doen met een bolhoedje en een donkerblauwe over jas, hield van den klank van haar stem, maar hij luisterde niet naar hetgeen zij zei. Hij keek vol belangstelling om zich heen. Hij was nog nooit eerder naar een groote match geweest en voelde 'zich aangestoken door de sfeer van spanning om hem heen. Toen Lisa hem alles verteld had om trent buitenspel en strafschoppen, wend de hij zich kalmpjes tot haar met de woorden „Maar dat weet ik allemaal al, Lisa. Je vergeet, dat ik op school in het eerste elftal speelde." Om de een of andere reden scheen Lisa dat grappig te vinden en hij ver volgde tamelijk verontwaardigd: „Maar het is waar. Ik speelde spil, en zooals je moet weten, is dat een belangrijke plaats." Lisa bleef lachen, doch pakte daarop plotseling zijn arm en fluisterde: Ee" schitterend mechanisme, waar- i0°r regelmatige inkt- "tvoeirng verkregen en voorkomen wordt ,s he* kenmerk van osmin Schvyft Prettigev, Verkrijgbaar met vac uumvulsysteem Zirhth ySteem- Achtbare mktvoor- raad. Fraaie model- 'en "oor Dames en «••ren. Sc hrifte- 'ijke garantie. in AMSTERDAM 's-GRAVENHAGE ROTTERDAM Het betrouwbaar werkende middel is Dr. Schfeffer's Stofwlsselingzout. Men bereide hiervan zelf een ge neeskrachtig water, dat de inwen dige organen doorspoelt, bloed en darmstelsel van stofwisseling slakken zuivert, de spijsverterings organen tot normalen arbeid op wekt en ook groote verlichting van rheumatische pilnen verschaft. Een langdurige kuur met het van Dr. Schleffer's Stofwlsselingzout be reide geneeskrachtige water is een weldaad voor het geheele orga nisme. Men gevoelt zich vrijer en gezonder. Is in alle apotheken en drogis terijen te verkrijgen. Origlneele flacon Fl. 1.03 dubbele flacon Fl. 1.75

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 22