JimghoMS le nieuwe i dVmid beschermen V00rV?egenhoesthelpen - i/y t meermalen i reedsj ó^f\j2UjCtS Verkrijgt b,) Het Stroopersnest WANDKLOKKEN 23 PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, 1.62% per kwartaal of 0.12% per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statenslngel 179b. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Blltstr. 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestr. 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772 •s-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5. Telef. 81. j De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar „Kijk eens, Humphrey! Zie je daar er al tien man verschenen en er tvas nog dien vierling?" niets van Albert te zien. Lisa keek Sir Humphrey keek zoekend om hem met wijdgeopende, verschrikte zich heen en bemerkte ten slotte op een oogen aan. rij vlak voor hem vier mannen. Elk „Maar hij is er niet," stotterde zij. „Zij van hen had een enorm hoofd en een hebben Albert toch niet laten uitvallen dikken, opgezetten rooden nek en elk had Dat kunnen ze niet! Dat is onmogelijk, een omvangrijke bruine overjas aan O, Humphrey, dan is er een ongeluk van gelijke kleur en snit. Zij leken zoo gebeurd, dan is er een ongeluk ge- precies op elkaar, dat ze inderdaad voor beurd." een vierling gehouden konden worden, Sir Humphrey staarde haar aan. Zij vooral daar uit den rechterzak van hield werkelijk van dien jongen. Zij elke overjas de hals van een whisky- was bijna in tranen, en werkelijk ver- flesch te voorschijn stak. Het waren drietig. zware jongens, daar viel niet aan te „Het is niets ergs, Lisa," zei hij sus- twijfelen. Terwijl sir Humphrey hen send. „Hij zal zijn veter of zooiets ge- gadesloeg, betrapte hij zich op de door broken hebben." lafheid ingegeven hoop, dat zij suppor- Maar Lisa was ontroostbaar. Zij leun- ters waren van de Wanderers en niet de opnieuw voorover, angstig en met van Chelsea. Hij wist, dat er geen twij- open oogen, toen het elftal van Chelsea fel mogelijk was over de zijde waar Lisa te voorschijn kwam. Toen er even een haar hart aan verpand had, en het kon pauze kwam, maar nog steeds geen wel eens benauwd worden, als deze spoor van Albert te zien was, stond ze vier heeren daar niet op gesteld waren, eensklaps op en drong langs hem heen, Lisa legde hem nu voor den derden klaarblijkelijk van plan, Albert uit een óf keer uit, dat Albert rechtsbuiten speelde ander hospitaal op te vissclien. Maar en uit den tunnel zou komen hollen. Sir juist op (lat oogenblik verscheen hij Humphrey verzekerde haar, dat ze met een vaart of hij den trein moest hem dat al eerder verteld had en Lisa halen en Lisa slaakte een doordringen- zei, dat ze meer belangstelling van hein den gil: „Albert, Albert, vooruit, Al- verwacht had. bert!" „0, maar ik stel er veel belang in," Sir Humphrey moest er van blozen, zei sir Humphrey verstrooid. „Maar Liza's kreet was over het heele veld te tusschen haakjes, hoe heet Albert nog hooren en hij verwachtte, dat al die verder?" zeventigduizend hoofden zich naar hem „Zijn achternaam is Blain," zei Lisa om zouden draaien om hem verachte- verlegen. lijk aan te staren. Maar in werkelijkheid „Blain!" Sir Humphrey sprak den nam niemand er de minste notitie van, naam uit alsof hij hem op zijn tong zelfs niet de mensehen uit zijn onmid- proefde. „Mevrouw Albert Blaindellijke omgeving en hij ging weer Hu, het kon erger zijn." zitten, op het ergste voorbereid. Lisa keek een anderen kant uit om „Is hij niet aardig?" vroeg Lisa met het fronsen van haar wenkbrauwen te schitterende oogen. verbergen, toen de zaak eindelijk begon. Sir Humphrey's indruk was, dat De Wanderers kwamen een voor een Albert goed gebouwd, doch een beetje uit den tunnel in het sukkeldrafje, dat onder de maat was, maar hij was niet karakteristiek is voor den beroeps- zoo tactvloos om dat te zeggen, voetballer en hun supporters begroetten „Een sieraad van het voetbalveld," hen met bemoedigende woorden en aan- merkte hij beleefd op. houdend geschreeuw. Lisa leunde over Intusschen hield het gemompel van een kwart van den vierling om Albert de menigte op. De aanvoerders lootten te kunnen ontdekken. op de middellijn. De elftallen stelden „Daar is hij," schreeuwde zij opge- zich op. Het fluitje. En daar begonnen wonden. „Neen, hij is het niet.ze. Daar! Daar! NeenWat is er toch Onmiddellijk begon weer die eigen- met Albert aan de hand?" aardige, mompelende dreun. Het was Sir Humphrey had niet zoo bijzonder als het gesjilp van millioenen musschen goed opgelet. Wat hem betrof, hadden in een diepe schacht, en het werd sterker het allemaal Alberts kunnen zijn, want en verflauwde, doch het stierf nooit zij zagen er precies hetzelfde uit in hun heeleinaal weg. gestreepte truien, waar Carlotta zich zoo aan geërgerd had. Maar nu waren Wordl vervolgd. is een boeiend verhaal van den strijd op leven en dood tusschen verstokte stroopers en boschwachters. Aan den voet van een hoogen, zibaar begroei- J den berg ligt de herberg Het witte Hert". Hier komt geregeld een aantal jonge boeren van het bergdorp bijeen, deels om nieuwe strooptochten j te beramen, maar deels ook om „Zwarte Greet", de buitengewoon knappe dochter van den waard, het hof te maken. „Zwarte Greet" staat aan den kant der stroopers en Tonide zoon van een rijken boer, heeft haar tot vrouw gevraagd. Zij stemt er in toe met hem te trouwen, op voorwaarde, dat hij eerst het fiere hert neerlegt, waarop 5 reeds jarenlang vergeefs werd gejaagd. 5 Rijk aan avontuur en spanning is deze nieuwe roman uit onze serie 5 „Avonduur-Lectuur"Hij verschijnt in de komende week en wij raden u ten stelligste aan, u van een exemplaar te verzekeren. Zooals u weet kos- ten deze romans slechts 15 cent per exemplaar ze zijn verkrijgbaar bij onze bijkantoren, bezorgers en agenten. h Het oude vertrouwde, het traditioneele, smaakvol in overeenstemming: gebracht met de eischen van het moderne interieur ziedaar wat de nieuwe Junjrhans-modellen op zoo bekoorlijke wijze ken merkt! Spreekwoordelijk is daarbij de betrouw baarheid van het wereldvermaarde Junghans-merk!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 23