Onderofficier tot Rijksveldwachter Oefeningen in het gymnastieklokaal. Een reportage van de rijksveldwachtersopleiding te Hilversum lui, van 21 tot 35 jaar, volgen nu, in groepen van 250 man, een spoedcursus te Hilversum. In de Violenstraat te Hilversum werd een schoollokaal ingericht tot opleidingscentrum. Half Augustus begonnen de lessen voor de eerste groep van 243 man. Deze groep is thans over de brigaden in het geheele land verdeeld om daar practisch en theoretisch verder bekwaamd te worden. De opleidingsschool staat onder directie van den heer J. Vermeijden, commandant der rijksveldwacht Vie distriet (Noord- Holland), terwijl als plaatsvervangend direc teur fungeert mr. P. Frima, directeur van de Modelpolitievakschooi en plaatsver vangend kantonrechter. In luttele maanden demobiliseerde Neder land een leger van eenige honderdduizen den manschappen. Al deze menscheu, ge gradueerden en ongegradueerden, moeten aan 't werk en dat is waarlijk geen kleine taak. Duizenden onderofficieren en onderofficieren- Leerlingen capitulanten verwisselden de uniform vcor het der opleidingsschool. confectiepak en stonden meteen voor 't pro bleem hoe van hun ontijdig afgebroken militaire loopbaan over te schakelen op een andere. Voor vele van deze oud-onder- officieren was een betrekking bij de politie erg aanlokkelijk. Ook aan de rijksveldwacht, welk korps nimmer te klagen heeft gehad over een teveel aan menschen, werd 'n deel van de oud-militairen toegewezen. Deze jonge- liopport aan den directeur der opleidingsschool, den heer JVermeij den, commandant can de rijksveldwacht Vle distriet (met sabel). In burger mr. P. Frima, plaatsvervangend directeur en directeur der Hodeljtolitievaksckool. Bij de gymnastiek.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 2