W intermantels zonder puntenverlies Een gekleed complet, bijzonder geschikt voor bruidjes, die „in civiel" willen trouwen. Natuurlijk kan de mantel ook op andere jurken gedragen worden. De swagger blijft modern, wat het kwieke Nu onze jonge meisjes zoo graag zonder jonge meisje al evenzeer toejuicht als de hoed loopen kan zoo'n waimeZpuchon aanstaande moeder. at en toe goede diensten benijzen. Er is, nu we dit schrijven, weer een nieuwe bepaling op het gebied van de textieldistri butie, waardoor het mogelijk wordt om een speciale vergunning te verkrijgen, zonder daarvoor een ander kleedingstuk, dat men eigenlijk niet missen kan, in te leveren. De kaart van het hoofd moet nog intact zijn, maar van punten wordt niet gerept, zoodat we er van op aan kunnen, dat er in November heel wat mantels gekocht zullen worden. Dit zal vanzelf slechts na zorgvuldig wikken en wegen gebeuren, want het ziet er niet naar uit, dat we binnen afzienbaren tijd een nieuw exemplaar kunnen bemachtigen. De factor deugdelijkheid komt op de eerste plaats, maar het is ook zaak, eerst eens na te gaan voor welke doeleinden het stuk voor namelijk zal moeten dienen en bovendien alles wat gauw verveelt te vermijden. Geen opzichtige kleuren dus en ook geen opvallende ruiten, of men moet erg jong zijn en bovendien in het bezit van een correct mantelpakje voor plechtiger gelegenheden. Zien we nog steeds velours de laine, bouclé, allerlei diagonaal- stoffen en voor sportieve doeleinden ook teddybeer en flausch, de stoffen „uit de oude doos", die in de zaken uit alle hoeken en gaten te voorschijn kruipen, zijn over het algemeen lang niet verwerpelijk. Beter een wat ouderwetsch weefsel, dat oersterk is, dan een van die nieuwe stoffen, die niet alleen slechts zeer ten deele uit wol vervaardigd zijn, maar bovendien nog duur ook. De gekleede mantels garneert men graag met bont, dat even als verleden jaar niet meer uit sluitend als kraag en manchetten verwerkt wordt, doch behalve als zak ook nog in allerlei fantasiemotieven en biezen. Naast heele bovenstukken, die natuurlijk ontzettend veel bont vereischen, kan men dus ook met een bescheiden hoeveelheid van dit steeds kostbaarder wordend materiaal volstaan. Behalve zilver- en blauwvos zijn het vooral ook de kort- harige bontsoorten, die uiter mate geschikt zijn voor garnee ring. Naast het dure persianer en ook Indisch lam zien we allerlei minder mooie schapen velletjes, bisam, zobelfeh, ocelot en andere tijgerachtige, bihrette en seal electric. Echt seal, nerz, bever en geverfd hermelijn blij ven natuurlijk gereserveerd voor heel dure mantels. Bij een zwaarder figuur doet men over het algemeen het verstandigste met zich tot kortharig bont te bepalen. Ten slotte de mantel met capuchon, de kaboutermuts, die toch iets meer dan modegril is in deze tijden, nu zooveel jonge meisjes blootshoofds door het leven gaan. Zoowel bij hevige koude als bij regen en wind bewijst de capuchon, die momenteel ook in velerlei varia ties los te koop is,goede diensten. (Foto's Panorama) Den gezellige kantoorjas, die ook uitstekend op zijn plaats is bij sportieve wandelingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 30