"AKKERTJE FELIX HAMMER: Kent U c/it gevoel? Redde/*den nood SCHOONHEID De Nederlandsche Pijnstiller 22 kan een vrouw alleen behouden als zij haar uiterlijk doelmatig verzorgt. Geen enkel schoon- heidsmiddel kan haar zulk een natuurlijke charme verlenen als H Vinolia Vanishing Cream, die K door haar speciale samenstelling en extra fijne emulgering de teerste huid zacht en blank als rooin maakt. Als onderlaag voor poeder is deze heerlijke cream eveneens bijzonder geschikt. TUBEN VANAF 35 CT. - IUX£ POTTFN 55 De moderne vrouw gebruikt elke avond voor het naar bed gaai. Vinolia Cold Cream, de onmisbare naeht-eream vc 109-0141 Vervolg vatn blz. 19 met Pamela om haar schouders als een vos. Merkwaardig wat Lisa niet allemaal met beesten kon doen. Zelfs die flegma tieke python scheen dol op haar te zijn. Lisa gebruikte haar nu als een soort uitsmijter. Zij kwam op de menschen toe en hield hen Pamela's kop voor, als ze bleven dralen, en dan ontdekte men spoedig hoe laat het was en vertrok. Een bijzonder meisje, die Lisa. Trouwens Ruth en Carlotta waren ook enorm, als je ze maar niet te zeer au sérieux nam. Hij zag hun drie hoofden op een oogen- blik naast elkaar en zij hadden werke lijk de drie gratiën kunnen voorstellen, die slechts een paar jaar van elkaar verscliilden. Wat waren ze mooi! Op vallend, hartroerend, misleidend mooi! Hij schaamde zich bijna, dat hij op het pimt stond, haar een poets te bakken. Maar dat was maar voor een oogenblik. Alle drie hadden hem in het verleden zoo dikwijls te pakken genomen, dat het nu zijn beurt werd, haar een kool te stoven. ijf over half acht en nu begonnen de menschen werkelijk weg te gaan. Je kon weer iets van de meubels zien en schalen en schalen niet opgegeten worstjes. Het strafhokje was leeg op den blonden, alcoholischen jongen man na, die nog steeds met zijn hoofd op een gestreept kussen lag. Het zag er naar uit, dat hij geholpen moest worden om weg te komen, maar plotseling ging hij rechtop zitten, knipperde met zijn oogen, stond daarna op, bedankte Car lotta heel charmant voor het prettige partijtje en liep met vasten tred naar de deur. Kwart voor acht en Ella zei, dat ze nu werkelijk moest gaan. Om vijf voor 1 ebt zei ze, dat ze keusch moest gaan en om vijf over acht ging ze met de aller platste rest. Toen de deur achter hen gesloten was, liet sir Humphrey zich zwaar in den dichtstbijzijnden fauteuil vallen. En dit, bedacht hij, was nog niet eens het einde van den dag! Een gevoel alsof U over het geheele lichaam met spelden geprikt wordt: rheumatische zenuwpijnen of een uiting van overprikkelde zenuwen. Neem een „Akkertje", dan komen Uw zenuwen tot rust. Dan verdwijnen Uw pijnen en zult U zich weer echt „fit" voelen voor Uw bezigheden. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers Per koker van 13 stuks -12 stuivers ELFDE HOOFDSTUK Mr. Hamnier was even eerlijk als de gemiddelde zakenman. Niet meer en niet minder. Hij had zonder overdrijving gesproken, toen hij met sir Humphrev zijn systeem en zijn successen bepraatte. Het eenige, waarbij hij de waarheid te kort had gedaan, was, toen hij over den man in Rome sprak. Hij had niemand in Rome. Om eerlijk te zijn, hij had zelfs op dat oogenblik niemand vrij. Hat was alvast een moeilijkheid en toen hij een taxi nam, nadat hij het huis van Seymour verlaten had, vroeg hij zich allerernstigst af, wat hij nu moest beginnen. Gewoonlijk werkte hij met zes be trouwbare mannen en zes betrouwbare vrouwen, en meestal was er wel eentje beschikbaar voor een spoedgeval als dit. Maar den laatsten tijd was het aantal mannen ingekrompen. Mr. M. had in zijn vrijen tijd een Amerikaansche erf gename op den kop getikt en was voor zijn zaak verloren. En mr. N. herstelde juist van een heftigen griepaanval en zag er verre van aantrekkelijk uit. Zoo bleven alleen de heeren O., P., Q. en R. over. Maar de heeren O. en P., behalve dan dat ze al ergens mee bezig warén, behoorden tot het type krachtpatsers en waren heelemaal niet geschikt voor Ruth. Zijn eenige hoop was dus Q. of R. Q. was net bezig de dochter van een wapenfabrikant, een pudding van een meisje, van den leider van een dans- orkest te bevrijden en had daar heel wat last mee, terwijl R. de dochter van een hertog onder handen had, die zich reeds van een jockey had afgekeerd en nu op delicate wijze door R. teleurgesteld moest worden. Mr. Hammer reed naar zijn kantoor, dat in Bond Street gelegen was en stelde zich in verbinding met Q. en R„ maar de antwoorden waren precies zooals hij verwacht had. Geen van beiden kon hopen eerder dan over een maand vrij te zijn en mr. Hammer zette ontroostbaar zijn hoogen hoed op en wandelde naar zijn lievelingsrestaurant in Soho, in de hoop, dat een goed diner hem op het goede spoor zou brengen van de op lossing dezer zaak. Het restaurant werd gehouden door een Franschman- op jaren, voor wien koken een hartstocht was. Zijn vrouw een omvangrijke dame, zat op een soort katheder bij de deur en lette op de kas de bediening werd waargenomen door den zoon en twee dochters. Het was een echte familiezaak en mr. Hammer at daar eiken avond aan de reclitertafel in de alkoof achterin. Vanavond beantwoordde hij tamelijk verstrooid de glimlachen en groeten van het Fransche gezin en ging een beetje bedroefd op zijn gewone plaats zitten. Hij had bij zichzelf al uitgemaakt, dat hij sir Humphrey de waarheid zou' moeten vertellen, namelijk, dat hij op het oogenblik niemand beschikbaar had en dat druischte tegen zijn beroepseer in- Hij kon zelfs niet voldoende geest drift toonen, toen de patron speciaal voor hem de keu keu uitkwam om met hem te bespreken hoeveel knoflook hij precies in zijn salade wilde hebben. Hat was een plechtigheid, die zich eiken herhaalde en toen mr. Hammer hierin geen belangstelling bleek te hebben, schudde de geheele familie haar hoofd zich afvragend wat hem dien dag voor onaangenaams wa»s overkomen. Pas toen hij bijna klaar was met zijn diner, merkte liij den man aan het tafeltje naast hem op. Ten minste, toen drong tot hem door wat hij reeds opgemerkt had. De man zat zijdelings en hij kon zijn scherp geteekend profiel goed zien. Maar hij had zich nog niet om zijn gelaatstrekken bekommerd. Wat hem interesseerde, was, dat hij zich blijkbaar in het, geheel niet bewust was van de belangstelling, die hij opwekte. Sophie, de dochter van den patron, had tegen hem geglimlacht, toen zij zijn hoed had aangenomen. Sophie was erg knap en hield er twee glimlachjes op na: een werktuiglijk voor alle ge legenheden en een speciaal voor jonge mannen, die zij wilde aanmoedigen. En de man was zich blijkbaar niet bewust, dat hij aangemoedigd werd. Hij was zich evenmin bewust, dat er ten minste twee jonge vrouwen in het restaurant waren, aantrekkelijke jonge vrouwen, die het moeite scheen te kosten, niet zoo nu en dan naar hem te kijken. Mr. Hammer begon zich uit hoofde van zijn beroep voor den man te Vervolg op blz. 24

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 20