De B.D.ML helpt de Wolliynië-Duitschers mami itan Statische meisjes d, „ei.se, uit wop het boerenland lan De boerin leert het „B. D. M."-meisje (te kunst van het spinnen. J berg en andere hoofdgewesten werden aangezocht om de uit Wolliynië teruggekeerde Duitschers in hun nieuwe omgeving op hun gemak te brengen en bij te staan, klopte men niet aan doovemansdeur. Meer dan vijfhonderd leidsters Dit meisje uit Wiirtiem- berg heeft zich snel bij de Wolhyniê-Duitschers inge burgerd. Op de boerenkar. Een der leidsters van den „B. D. M." poseert met een boerenfamilie „haar" familie voor de lens. van den B. D. M. (Bond van Duitsche Meisjes) uit alle gewes ten meldden zich aan om mee te werken aan dit doel. In het Wartheland werden zij onder gebracht in de school, die vroe ger voor het onderwijs der Polen werd gebruikt, en deze werd spoedig voor den nieuwen gang van zaken ingericht. Met muziek werd een soort beleefdheidsbezoek gebracht aan elk der nieuwe dorpsbewoners en de kennismaking met de kinderen in de school vond daags daarna plaats. Aanvankelijk had men natuurlijk eenige moeite om de boeren en boerinnen te overtuigen Een aardig tafereeltje op het land. Jonge boertjes uit Wolhyniê ontvangen onderricht in de schrijfkunst. dat de meisjes niet gekomen waren om hier wat op adem te komen, doch om zoo noodig een handje te helpen met het zware werk op veld en akker, naast het geven van onderricht aan de kinderen. 's Zondags werden de boeren en boerinnen uitgenoodigd naar het schoollokaal te komen, waar bij muziek, spel en dans de vertrouwe lijke sfeer werd geschapen, welke onontbeerlijk is bij dezen arbeid, die steunt op wederzijdscli begrijpen en wederzijdsche waardeering. De woning der „B. D. M"-meisjes, die zich, met de dorpsjeugd, vermaken op het strooien dak van de dorpsschool. (Foto's Stapt)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 21