Binnenlandsch nieuws KiJOMOfl KiJOMOfl lil» ii>ii'iP|F|rrn*f*' Te Huizen (AI.H.J zal vermoedelijk een verordening worden uitgevaardigd, welke iederen inwoner van deze gemeente verplicht er zorg voor te dragen, dat de woningen zoowel van binnen als van buiten er behoorlijk uitzien. Bovenstaande huizen in een oud straatje zullen spoedig een restauratie dienen te ondergaan, daar ze anders onbewoonbaar verklaard zullen worden. In den laatsten tijd bestaat buitengewoon groote belangstelling voor den verkoop van boomen. Op de buitenplaats „Huis te Vogelenzangwerd vorige week een groot aantal eiken, iepen, beuken etc. publiek verkocht. Een driehonderdjarige beuk wordt door een adspirant-kooper gemeten. De nieuwe Vtrechtsche schouwburg van den bekenden Hilversumschen bouwmeester Dudok nadert z'n voltooiing Een exterieur-opname van dit fraaie gebouw, gezien van den Wittevrouwensingel. sas»* in het geheele land heeft men een aanvang gemaakt met de verspreiding van het boekje „Wilt u de waarheid iveten f" Te Den Haag reikte dr. Fisch- böck een exemplaar uit aan een bakker. De nieuwe kunstijsbaan in de Apollohal te Amsterdam heeft haar poorten voor de liefhebbers geopend. De eerste schaatsers vertoonen hun kun sten op de spiegelgladde baan De looplamp, de nieuwste vinding van een vernuftig Amsterdammer, vormt een handig hulpmiddel voor den wandelaar in de duisternis. Het geheel bestaat uit een wandelstok en klein wiel, waarop een fietslantaarn en een dynamo gemonteerd zijn. (5 foto's Polygoon, 2 foto's Pay Holland) Ook de bussen van de H.T.M. te Den Haag zullen in den vervolge op houtgas gaan laopen. Het eerste exemplaar is afgeleverd en heeft met succes zijn proefrit afgelegd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 9