PBNA FELIX HAMMER: MOHT BLAMC Redder in den nood ARNHEM Het teehen van het brandende schip 24 Bij den Montblanc vulpenhouder behoort het J/tX DRUK- VULPOTLOOD met automatischen stift-toevoer. Probeert U bij Uw boekhandelaar eens het Montblanc-Pix drukoul- potlood. Het zal U direct bevallen. BELANGRIJK De gemakkelijke één-hand bediening maakt het schrij ven tot een genot I Verkrijgbaar in prijzen van 3.50 tot 11.50 Bevoegde leraren geien de juisle leiding De schriftelijke lessen van P B N A Arnhem, worden door bevoegde leraren samengesteld en gecorrigeerd. Het is de kortste weg om Uw theoretisch- technische kennis te vermeerderen, om voor examens te slagen. Studeer techniek thuis 200 leervakken, 120 leraren, 5000 cursisten Opleiding voor alle examens in Bouwkunde - Waterbouwkunde Werktuigbouwkunde - Electro- techniek - Chemische techniek Speciale cursussen Middenstandsdiploma - Boek houden - Zuiveltechniek -Textiel- technicus - Reclame-assistent enz. COUPON voor kosteloos prospectus P Naam Adres indien U dit blad niet wenscht te beschadigen kan toezending ook per brief of briefkaart worden aan gevraagd, onder vermelding van den naam v. d. blad. Vervolg van blz. 22 Wat zegt de man die het weten kan? gedacht heb. Deze jonge man is prachtig geschikt voor Lisa. Hij komt juist op tijd. Hij kan haar van dien vreeselijken voetballer afhouden." „Ik twijfel er aan." Sir Humphrey schudde zijn hoofd. „Robert Lake is veel te normaal en te fatsoenlijk om Lisa belangstelling in te boezemen noch Ruth, wat dat betreft." „Nu, je hoeft Ruth er niet in te halen, lieveling," zei Carlotta meteen. ..Je hebt nog niet getracht, Stevan te begrijpen. En wat Lisa betreft, heb je ine heel erg teleurgesteld. Je hebt heele- maal niet je gezag haten gelden. Ik kan me niet voorstellen, hoe je over al die menscben in Afrika kunt regeeren, als ik zie hoe hopeloos je je thuis ge draagt. Wat moeten we nu doen? Dat zou ik wel eens willen weten. Wat moeten we doen!" „Als ik jou was," zei sir Humphrey flink, „dan zou ik Albert het huis niet langer ontzeggen." „Wat! Dien vreeselijken man in mijn huis ontvangen?" „Ja, Carlotta. En hij is niet vreeselijk. Hij is alleen maar niet geschikt voor Lisa. En als je hem geen moeilijkheden in den weg legt, zal Lisa waarschijnlijk wel zelf tot die ontdekking komen." Carlotta zuchtte. „Nu goed, lieveling, als jij het zegt, zal ik het probeeren. Maar als Albert hier komt, dan moet Pamela werkelijk naar den dierentuin. Ik kan het niet hebben, dat ze heiden op mijn nieuwe groene kussen rondhangen. Dat is te veel van het goede." Ruth en Lisa kwamen op dat oogen- blik binnen. Geen van haar beiden maakte er een geheim van, hoe ze over den aanbidder van de ander dacht, maar dat had geen wijziging gebracht in haar gevoelens ten opzichte van elkaar. Noch maakte de houding van haar ouders eenig verschil in haar gevoelens ten op zichte van hen. Hoe onredelijk iedereen en alles in liet huisgezin van de Sey mours ook mocht zijn, het was altijd een goede gewoonte geweest, onder alle omstandigheden van elkaar te blijven houden. Carlotta vertelde meteen, dat ze op het punt stond een heel charmanten en intelligenten jongen man uit te noodigen, de volgende week te komen logeeren en dat ze ervan overtuigd was, dat de meisjes hem erg aardig zouden vinden. De aankondiging had niet veel succes. Noch Ruth noch Lisa toonde eenigc belangstelling. Zij kwamen op de tafel af, vlijden zich feeder tegen hun vader aan, elk aan een kant, en zeiden hem, dat hij haar schandelijk verwaarloosd had en da t ze hem niet meer uit haar oogen lieten voor hij vertrokken was. In aanmerking genomen hoe bezet zij zelf geweest waren, vond sir Humphrey de voorstelling van zaken nogal merk waardig. Maar zij stelden in den korten tijd, die nog overbleef, alle pogingen in het werk om hem te overtuigen, dat zij nog steeds zooveel van hem hielden als vroeger en dat hij zich om haar niet bezorgd behoefde te maken, want dat ze werkelijk wisten wat ze deden. Den volgenden dag kwamen ze beiden aan het vliegveld om afscheid van hem te nemen en zij maakten zooveel drukte, dat sir Humphrey zich als een school jongen voelde, die voor het eerst op reis ging. Zij hadden hem verslagen, zooals hij van te voren wel had kunnen voor spellen. Zijn eenige hoop was nu nog op Felix Hammer en diens „lokvogel" gevestigd. DERTIENDE HOOFDSTUK Den volgenden Maandagmorgen liet Robert Lake zich naar het Victoria- station rijden en wachtte daar op den trein uit Frankrijk, nam daarna een andere taxi en gaf den chauffeur het adres van de Seymours. Zijn twee oude bruine koffers waren beplakt met de etiketten van bekende scheepvaart maatschappijen uit het oosten. In alles betrachtte mr. Hammer de uiterste nauwkeurigheid Robert was niet bespiegelend van aard en zou zijn gevoelens nooit be schreven kunnen hebben, zelfs als hij het geprobeerd had. In zijn leven had hij echter reeds iets meegemaakt, dat hem dezelfde sensatie had gegeven. Dat was in Afrika geweest, toen hij een gewonde leeuwin in het dichte struikgewas was gevolgd. Dit was de eenige gelegenheid, waarbij hij dezelfde opwinding had bespeurd, gewone dierlijke vrees bijna, Vervolg op blz. 21 Op een avond betreedt een zwerver de herberg „In het brandende schip", gelegen aan de Fundy-baai. Hij noemt zich Abél Brown, maar ieder voelt, dat hij een geheim met zich rond draagt. Crispin Bean, de jonge, knappe eigenares van de herberg, bespeurt dit geheim, maar haar vurige liefde voor Abél Brown is niet bij machte den zwerver te doen spreken over zijn verleden. Een brandend schip speelt daarin een rol, zooals ook een brandend schip de gemoederen der kustbewoners in beroering houdt. Op kloeke wijze heeft de kundige schrijver Cunningham den ziélestrijd van deze twee jonge mensehen geteekend. Verzuimt niet den boetenden, roman „Bet teeken nan het brandende se,hip", het nieuwste boek der serie „Avonduurlectuur"te koopen. Hij ver schijnt de volgende week en kost slechts 15 cent! Verkrijgbaar bij onze kan toren, agenten en bezorgers. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, -1.62Vé per kwartaal of/0.12U> per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstr. 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestr. 56. Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. Wybett-Weer Hondenweer f W ybert-weer be doelt U. Die man binnen krijgt het nu druk. PPPPPTM Ja meneer, voorkomen is beter dan genezen Er zijn heel wat griepgevallen. Als Uw buurman hoest, bescherm U dan direct met Wybert-tablet- ten. Alleen verkrijgbaar in origineéle blauwe doozen. f/ond en we er Br wat een hondenweerMor. gen ben ik snip-verkouden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 24