Een erfenis cult NATUURLIJKE DAT SMAAKT NAAR MEER! HET VERHAAL VAIR HEX B17REEHEEIÜTER 18 tk\<atr heeft z'n beroemde Blauwe Grot. Turijn (Torino) zijn beroemde CINZANO. En al is de schoonheid van Italië voor ons voorloopig niet bereikbaar, Goddank, dat wij nog de kostelijke CINZANO- Vermouth-Torino hebben. Bereid van den fijnsten Italiaanschen wijn, volgens het aloude CINZAiVO-recept. U proeft de zon Van het Zuiden, de weelde van de Italiaansche wijngaarden, telkens wan neer U het heerlijk aroma van CINZANO geniet. Maak er een gewoonte vaiv, U hebt 'n opwekking noodig, speciaal in deze sombere dagen. Maar denk er aan, alles wat Vermouth heet, is nog geen CINZANO. Eisch daarom vooral de echte gaat van U uit, als Uw teint blank en jeugdig is. Wat maakt een vrouw aantrekkelijker dan een matte, blanke gelaatskleur? Een zorgvuldig gekozen gelaatscream is het beste schoon, heidsmiddel voor Uw huid. Vïnolia Vanishing Cream, met haar speciale samenstelling en extra fijne emul. gering, wordt door talloze elegante vrouwen geprezen als een heilzame cream, die de teerste huid zacht en jeugdig maakt. Bovendien vormt zij een uitstekende onderlaag voor poeder. De ideale nachbcream is Vinolia Cold Cream, het volmaakte voedingsmiddel voor Uw huid. Slot van biz. 15 Tubes vanaf 35ct. - Luxe pottea 65ct -WtT BtHOUD VAN UW CHARMt neer. „Ik bezweer je, Martha I .ant;, je zoon te vergeven, of het zal je al je levensdagen berouwen." „Hij zal er eersl zijn straf voor hebben „Straffenherhaalde de eer waarde medelijdend. „Dat is nu voorbij, Martha." En hij vertelde haar. wat op bet. meer gebeurd was. Ik dacht dat ik het bestierf, toen zij hem een oogenblik doordringend aan staarde, en toen snerpte: „Nee, dat is niet waar; dat vertelt 11 me oin me bang te maken. Maar hij zal zijn straf niet ontgaan." Terwijl zij nog sprak, ging de deur open en werd Geordie binnengedragen. Zij gleed achter de toonbank vandaan en staarde met brandende oogen naar de baar: ze zei niets, bewoog zich niet, geen trekking van pijn of verdriet ging door dat steenen gezicht, zelfs niet toen de mannen met haar zoon langs haar liepen en het witte kleed langs haar japon streek. Zij probeerden hem naar boven te dragen, maar de trap was te smal en te steil. „Leg hem daar," hoorden wij haar met droge stem zeggenzij wees op een ouden divan, die met twee stoelen, een tafel en een kast het meubilair in de kamer-keuken uitmaakte. „Leg hem daar, en dan allemaal er uit." I)e mannen kregen nauwelijks tijd, het lichaam van haar zoon van de baar te nemen. „Er uit, allemaal," herhaalde zij. kil en hard, zooals ik het nooit meer hoop te hooren. De eerwaarde heer Blake wilde nog iets zeggen, maar hij keek Martha vluchtig aan en verliet de kamer, als de laatste. Ik had een gevoel of ik pas weer durfde ademhalen, toen ik weer op straat stond. Wie het zich herinnert, weet dat niemand in Levenford dien Oudejaars avond ooit vergeten zal. De menschen liepen op straat of ze in de kerk waren en praatten fluisterend, en als zij voorbij liet winkeltje op den hoek van Dobbie's j Loan kwamen, durfden ze heelemaal niet te praten. Er was niet veel stemming dien avond in de club. We waren bij elkaar geko men om Oud en Nieuw te vieren, juist I als nu, maar van vieren kwam niets, en j in de stad was het net zoo. Toen de klok t waalf sloeg, was er geen mensch op straat: je hoorde geen liedje, geen schot en geen ketelmuziek, en we dorsten elkaar ternauwernood gelukkig Nieuw jaar te wenschen. Met den laatsten slag van twaalf greep iedereen jas en hoed, we gingen uit elkaar als na een begra fenismaal. Met z'n vijven moesten wij op weg naar huis langs den winkel van Martha. Het was donker en liet dooide nu hard; de regen kletterde op de straatsteenen, de druppels dropen tikkend van de takken der boomen en van de venster kozijnen, als tranen. In de helsch don kere straat konden wij uit de verte al zien, dat er bij Martha Lang nog licht brandde; er kwam een flauw straaltje door een scheur van de luiken, geen warm, lokkend lichtje, maar bleek en zwak, bijna om bang van te worden. John Grierson was bij ons. een man, die van niets en niemand onder den indruk kwam; hij liep op het luik toe. en hoewel wij hem wilden tegenhouden, hoewel wij het schaamteloos vonden om te spionneeren, liepen wij hem na en loerden door dat kiertje in de luiken. Ik zie het nóg voor me. Een kaars brandde op de tafel in Martha's keuken en spookte liet vertrek vol met grillige, vreesaanjagende schaduwen; op de tafel lag de bijbel-, open, en op den divan Geordie met zijn wasbleek gezicht en zijn doode oogen. Martha liep in de keuketi heen en weer, verwilderd, met vreeselijk vertrokken gezicht, handen wringend; Geordie's naam kwam nu en dan van haar lippen als een zucht, een brandend gebed. Ik kende haar niet terug. „Geordie! Geordie!" Plotseling staakte zij haar woeste wandeling en viel op haar knieën naast, den divan. Zij schoof een arm onder den nek van haar zoon en tilde hem op, zoodat zijn hoofd slap neerviel en op haar borst kwam te rusten; langzaam wiegde zij op haar knieën heen en weer, alsof zij haar kind in slaap suste, en streek met haar hand streelend over zijn gezicht en zijn haren. „Geordie," huilde zij. „Geordie! Ik kende mijn eigen liefde niet voor je, maar ik hou van je, kind, ik hou zoo veel van je." Medelijden en bang verdriet hielden ons vast daar bij dat winkeltje. In het naargeestig druppelen van den regen mengde zich een vreemd en ontroerend geluid, het vreeselijk geluid van Martha's snikken. vort' vele miUioenen dol lars valt niet iedereen in den schoot Jack, een kantoorbediende met een klein inkomen, zag zich op denzelfden morgen, waarop zijn patroon hem ontsloeg, tot universeel erfgenaam benoemd 'van een eenzamen ouden millionnair. De verloofde van Jack is in 't begin maar matig enthousiast en dat verergert nog als zij bemerkt dat zijn leven in ernstig gevaar gaat verkeeren! Verzuim t niet liet volgend deel der roman- serie „Avonduur-lectuur", getiteld „Een erfenis", naar den roman van Hulbert Footner, aan te schaffen! Prijs per exemplaar slechts 15 cent Verkrijgbaar hij onze bijkantoren, agenten en bezorgers. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, 1.62% per kwartaal of 0.12'-. per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141 UTRECHT, Biltstr. 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestr. 56. Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772. s-HÉRTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat ZO, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef 81

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 16