FELIX HAMMER: reedsÓÓfalUlS P"0*9' THANS NIEUWE „JKeid beschermen V0°rVeTeqën hoest helpen GRONDSLAGEN DER SCHOONHEID osmetic U-S-A ET VOEDSELPROBLEEM UWER KINDEREN IN OORLOGSTIJD OPGELOST KINDER VOEDING cd) PRODUCT DER „LIGA" FABRIEKEN N.V., BERGEN OP ZOOM f meermalen 2^iA^SenD,09',Stea 1 Verkrïjgbaar b 22 introduceeren wij in Nederland de nieuwe, op me- disch-biologischen grondslag samen gestelde schoonheids-producten van den bekenden huicfspecialist Dr. Could, U.S.A. De brochure „How to make beauty" (in het Nederlandsch) franco op aanvrage VERKRIJGBAAR IN ALLE GOEDE ZAKEN Verkoopkantoor - Engros - Sarphatistraat 93 - Amsterdam Liga kindervoeding is het volwaardige kindervoedsel, dat de juiste hoeveelheid D-vitaminen e.a. edelstoffen, zooais calcium, phosphaten, enz. bevat om Uw kind voor Rachitis (Engeische ziekte) te behoeden. Voor oudere kinderen is Liga kindervoeding een onontbeerlijke bijvoeding. Verkrijgbaar bij alle goede kruideniers en bakkers. Bij zeer jonge kinderen wordt Liga in de zuigflesch toege diend. Met boter, oruchlen- of groentesap is het een ooedsel, datallebestanddeelcn beaat ter beoordering oan een krachtigen groei en voor spoedige ontwikkeling. - ap» i KORTE INHOUD. Sir Humphrey Seymoiff .ontvangt in Afrika van z'n vrouw Carlotta. te Louden een tele gram, waarin hem verzocht wordt onmiddeliiik over te komen, daar z'n dochters Lisa en Ruth onhandelbaar geworden zijn en zich met een paar onmogelijke jonge lieden verloofd hebben. Per vliegtuig vertrekt hij naar Croydon, waar hij door Lisa wordt afgehaald. Opge wonden steit z'n vronw hem van den toestand op de hoogte: Ruth is verloofd met. Stevan Voroski, een Russischen prins, die als kellner in z'n levensonderhoud voorziet, en Lisa met een zekeren Albert Dlain, een beroepsvoetballer. Hoewel z'n vrouw erg met den Russischen prins ingenomen schijnt te zijn, is sir Humphrey op deze verlovingen allesbehalve gesteld. Op aanraden van z'n vriend, lord Ayloner, stelt hij zich in verbinding met Felix Hammer, een huwelijks makelaar". wiens beroep het is, menschen bij elkaar te brengen, die i>ü eikaar hoeren, maar anderen, die niet voor een huwelijk geschikt zijn, van elkaar te verwij deren. Alfred heeft '11 onderhoud met sir Humphrey. Hij vertelt hem, dat hij 's zomers voor ingenieur studeert en binnenkort z'n examen hoopt te doen. Sir Humphrey verbiedt hem met Lisa te trouwen. In een Russisch restaurant wordt sir Humphrey door Stevan bediend. Hij vindt den man onuitstaanbaar en besluit Felix Hammer te raadplegen. Hammer zal den volgenden dag op een cockt.aii-partij, welke door Carlotta gegeven wordt, aanwezig zijn, om Humphrey's dochters nader te ïeeren kennen. Na afloop hiervan dringt sir Humphrey er hij mv. Hammer op aan, vooral den omgang tusschen Ruth en Stevan spoedig te beëindigen. In een restaurant, waar mr. Hammer dagelijks pleegt te dïneeren, treft hij iemand, die hem de geschikte persoon lijk! voor z'n plannen. Robert Lake, een zoöloog, die te Londen zijn vacantie door brengt, gaat. op z'n voorstellen in. Het verhaal vervolgt met. de eerste ontmoeting tusschen lady Seymour en Robert, zich wilde verkleeden Manson werd daarna opgedragen, hem onder zijn hoede te nemen en er voor te zorgen, dat hem niet iets overkwam. En zelfs Manson scheen naar hem te kijken, alsof hij elk oogenblik in elkaar zou kunnen zakken. Zoodra zij waren gaa n zitten om te lunchen, zei Carlotta, dat hij haar alles van zijn ex peditie moest vertellen, als het hem ten minste niet te veel verdriet deed, er over te spreken. Nadat, ze dit gezegd had, begon ze meteen over honderden dage- Ik voel me heel goed," protesteerde lijksche nieuwtjes te babbelen ei> pas Robert opnieuw. „Ik behoef werke- op het einde van den maaltijd kon lijk niet...." hij iets over panda's en hamhoe en „Neen, neen," viel Carlotta hem China te berde brengen. Carlotta luis- meteen in de rede. „U moet heel voor- terde naar hem met een afwezig gezicht ziclitig zijn. Niemand is ooit voorzichtigalsof ze intusschen bezig was de steken na een ernstige ziekte." van een breiwerk te tellen of over een of Robert gaf het voorloopig maar op. ander ingewikkeld huishoudelijk pro- „Het is erg vriendelijk van u om me bleem' nadacht. Hij vertelde, dat de hier te willen hebben," zei hij dankbaar, terugreis hem veel goed gedaan had „Ten slotte ken ik sir Humphrey maar en dat hij zich weer uitstekend voelde, heel oppervlakkig...." maar ook dat scheen langs haar heen „Heelemaal niet. We vinden het heer- te gaan. lijk u hier te hebben," zei Carlotta. „Ik denk, dat u nu uw kamer wel „En het. spijt me zoo, dat mijn dochters zult willen zien," zei ze vriendelijk, er niet zijn om u welkom te heeten. Zij toen ze hun koffie op hadden gedron- vroegen mij haar verontschuldigingen ken. „Ik breng u zelf naar boven." aan te bieden. Weet u, zij denken Robert bedankte haar vriendelijk beiden, dat ze verloofd zijn, de arme en zij stond hem toe zonder hulp de kinderen, en zij kunnen hun aanstaanden kamer te verlaten. Bij het hestijgen niet meer dan een paar minuten uit van de trap 'hield hij zich aan de leu- het oog laten. Merkwaardig hoe erg het ning vast om haar een plezier te doen is in 't begin, nietwaar? Ik hoop, dat u, en daarna bracht zij hem naar een slaap- als u gezond genoeg bent, in staat zult kamer op de eerste verdieping, zijn hun aandacht wat af te leiden„Zoo," zei ze, „ik hoop, dat u zich ik bedoel, Lisa's aandacht en er voor hier op uw gemak zult voelen. Het is kunt zorgen, dat ze zich wat normaler een zonnige kamer en het bed is wer- gaat gedragen. En nu...." kelijk heel zacht." „Maar ik voel me heel goed." Robert Robert bedankte haar opnieuw en deed een laatste poging. keek rond. Het was een aardige kamer „En nu," vervolgde Carlotta zonder met groene gordijnen en een groene naar hem te luisteren, „rijst de vraag sprei over liet bed. Hij merkte, dat de wat u kunt eten. I" moet het me naar dekens reeds opgeslagen waren, waarheid vertellen, want u moogt alleen „En nu," vervolgde Carlotta op een maar hebben wat goed voor u is." toon die geen tegenspraak duldde, „Maar ik kan alles eten, lady Sey- „moet u een flink poosje rusten. Man- mour." son heeft uw koffers al uitgepakt en „Bent u zeker, dat u niet dieet moet er is al een kruik in uw bed." houden?" „Heel zeker." „Och, dat is jammer, want ik zou Robert opende zijn mond om te pro testeeren, maar zij stak haar hand al onder de dekens om te voelen of de zelf eigenlijk dieet moeten houden. En kruik nog warm was. als iemand het maar samen met me zou „Goed heet," vervolgde zij. „En denk willen doen, dan zou het zooveel ge- er aan. dat u uw pyama aan moet doen makkelijker gaan." en werkelijk in bed moet gaan. Het is „Nu ik ik wil wel met u samen heelemaal niet goed om alleen maar op dieet houden, als u dat helpt." bed te gaan liggen. Dat geeft niets. „Dat is erg aardig van u. Maar u en nu moet ik uw pyama zien te vin- ma,g het niet als het u niet voorge- den. Manson heeft ze niet op uw- bed schreven is. Waarschijnlijk moet 11 juist gelegd. Ik denk, dat zc in deze lade ligt. extra gevoed worden. In elk geval Kijk, hier is een groene, die hij de gor- hebben we voor de lunch tong en kip dijnen past. Wat knap van u om een en nog iets. Ik geloof niet, dat u dat groene pyama mee te brengen." kwgad zal doen." Robert zag in, dat een protest nut- Tot Robert's groote opluchting werd teloos was. Hij bedankte haar dus alleen de lunch nu aangekondigd. Carlotta maar voor baar vriendelijkheid, hielp hem opstaan en vroeg hem of hij „O, het is niets," zei Carlotta. „We

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 20