IIoog water ia het Zeeuwsche landschap vanwege de vele regens der laatste dagen. Het landbouwhuishoudonderwijs lieejt de laatste jaren in Zeeland groote uitbreiding gel-regen. Ieder distriet van onze provincie heeft daarvoor éénjarige cursussen georganiseerd, terwijl reeds op enlcéle plaatsen aparte scholen daartoe werden gesticht. De eindles van zoo'n i-ursusjaar gaat altijd met eenige feestelijkheden ge paard, en al moet men zich met het oog op de om standigheden thans wat beperken, de eindles te Kou- dekerke, waar vele Walchersche boerendochters een cursus met succes hadden gevolgd, was onder leiding van de leeraressen en den leeraar zoodanig met zang en voordrachten omlijst, dat de vele genoodigden geen spijt zullen gehad hebben, dat ze aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven. Onder leiding van den heer Spinnaay hadden de cursisten een koortje gevormd, dat enkele goed vertolkte nummers ten gehoore bracht. In de pauze werden de fraaie werkstukken, op gebied van bak- en kookkunst, bewonderd. De stormen der laatste weken hebben ver- ÏM/ S baom.cn langs de Zeeuwsche dijken Een vroolijk hoekje van een der laatst gereedgekomen noodwinkels te Middelburg. De heer K. Stuut te Souburg herdacht on der wel tragische om standigheden, nu het bedrijf zoo zwaar heeft geleden, dat hij voor veertig jaar werkzaam werd gestéld bij de stoomvaartmaatschap pij „Zeelaml" maar ook naast veel schade, aan huizen aangebracht, den mooien molen ,.de Lelievan Koudekerke, die zoo vele jaren een sieraad was voor de omgeving, onttakeld. Gelukkig denkt ile eigenaar er ernstig over den molen weer te herstellen. (Eigen opnamen) Zeeuwsche voetballers. Het elftal van Benesse I, dat onlangs den voor- maligen derde-klasser Burgh I met 4-2 sloeg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 22