Wat schreef flv. Cijfev op fie etiketten? 1 geldprijs van f 25.— 4 geldprijzen van f 10.— 10 geldprijzen van f 5 Onze Kerst prijs vraag 34 En de prijzen? Wel, om de lezers en lezeressen aan te moedigen, zooveel mogelijk aan de oplossing van deze Kerstprijsvraag deel te nemen, hebben wij eens extra in de bus geblazen en een zeer groot aantal prachtige,waardevolleen gevarieerde prijzen beschik baar gesteld, n.l. één categorie geldprijzen en één categorie prijzen van blijvenden aard, als fraaie luxe- voorwerpen in den vorm van zilveren of zwaar- verzilverde sigarettenkokers, tafelaanstekers, bon- bonniëres, manclietknoopen, aschbakken, tafel kalenders, luxe-klokjes, lederen portefeuilles, enz. De prijzen zijn als volgt verdeeld: Dan 15 eerste prijzen, luxe-voorwerpen tot een gezamenlijk bedrag van f 150 Voorts 120 tweede prijzen, luxe-voorwerpen tot een gezamenlijk bedrag van f 500. En ten slotte 200 troostprijzen, bestaande uit ge vulde bonbonnières, zilveren vulpotlooden enz. enz., rot een gezamenlijk bedrag van f 250. In totaal loven irii dus niet minder dan :150 prijzen uitmet een gezamenlijke waarde van meer dan duizend gulden. Mochten er meer dan 350 goede oplossingen wor den ingezonden, dan worden de beschikbaar gestelde prijzen onder de deelnemers verloot, zoodat het in zenden van een juiste oplossing niet het récht, maar wel oen küns geeft, een der bovenstaande prijzen te krijgen toegewezen! De oplossingen van deze prijsvraag worden geschreven op een briefkaart onder het motto Kerst prijsvraagvóór Dinsdag 7 Januari 1941 ingewacht aan een onzer kantoren, te weten: namelijk zien, dat de laatste letter van het geschenk steeds overeenkomt met de beginletter van den naam van dengene, waarvoor het cadeau bestemd is. En als u dan de puzzle opgelost heeft, zult u zien, dat mevrouw Gerda iets kreeg ter verfraaiing van haar winterjas, de oudste zoon Leo, die gauw gaat trouwen, kreeg een nuttig meubelstuk, zijn broer Huurd, die een groot rooker is, ontving ook een zeer practisch cadeau, Karla, die piano speelt, kan voorloopig weer vooruit en haar eveneens zeer muzikale broer Nico zag z'n hartewensch ver vuld. Els, die nogal eens moppert, dat de klokken achter loopen, zal voortaan geen excuus meer hebben als ze te laat komt, kleine Nor, een groot liefhebber van mechanisch speelgoed, kan nu zijn hart ophalen en z'n zusje Nellie kreeg de pop, die nog in haar collectie ontbrak I ziet, dr. Cijfer gaf met milde hand. En zijn belooning bleef niet uit: ook hij kreeg 'n prachtig geschenk! Dat etiket ontbreekt natuurlijk, want 't geschenk was voor den braven wiskundige een verrassing. En toch kunnen onze lezers uitzoeken wat dr. Cijfer kreeg. Want de acht letters, die u krijgt als u van alle geschenken de eerste letter neemt, vormen, als u ze in de goede volgorde plaatst, het cadeau voor dr. Cijfer. En we kunnen er aan toe voegen, dat de brave man voortaan zijn geschenk in huis steeds draagt en er erg sjiek in uitziet! Uw oplossing ziet er dus uit: GerdaLeo ttuurd Karla NicoEls Nor Nellie Dr. Cijfer voor abonné's op Panorama De Stad Amsterdam te Amsterdam, Singel 263; voor abonné's op Panorama Groot Rotterdam te Rotterdam Blijdorp, Statensingel 179 B; voor abonné's op Panorama 's Gravenhage in Beeld, te Den Haag, Stationsweg 95; voor abonné's op Panorama Ons Land te Utrecht, Biltstraat 142; voor abonné's op Panorama Ons Zuiden te 's-Her- togenbosch, Stationsweg 27 of Maastricht, Stations straat 20; voor abonné's op Panorama Ons Zeeland te Vlis- singen, Badhuisstraat 5; voor abonné's op Geldersch Panorama te Arnhem, Nieuwe Plein 42 en voor abonné's op Overijselsch Panorama te Enschede, Oldenzaalschestraat 56. Ten slotte willen wij even uw aandacht vestigen op het l'oit, dat er weldadigheidspostzegels en -prentbriefkaarten voor het Kind verkocht worden mocht u daarvan gebruik willen maken, dan doet u met uw inzending tevens een goed werk. Ook dit jaar mag in ons Kerstnummer een prijsvraag niet ontbreken. We hebben thans te ontraadselen welke opschriften dr. Cijfer schreef op de ge schenken, die hij voor de leden van zijn gezin onder den Kerstboom legde. Dr. Cijfer geeft les in algebrais het dus een wonder, dat zijn etiketten er uitzien als wis kundige formules? Zoo moeilijk als het lijkt, is het echter niet. U telt de woorden bij elkaar op en trekt ze van elkaar af, juist zooals op de etiketten is aangegevende plus- en minteekens hebben dus verder geen enkele waarde. U vindt dan de'namen van acht geschenken, die dr. Cijfer kocht voor zijn vrouw Gerda en zijn zeven kinderen. Hoe de geschenken verdeeld werden, is ook gemakkelijk te vinden. U zult

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32