voor IS roode gelei of (Eigen foto's) jA 1 kunnen we dan lang niet over de ingrediënten beschikken, die we in normale tijden voor de bereiding f I van verschillende Kerstgerechten zou- M den gebruiken, toch valt er met eenig overleg nog wel iets feestelijks te voorschijn te tooveren, vooral wanneer we aan de garneering der diverse schotels en hapjes de noodige zorg besteden. Wat dit laatste betreft: kleine hartige hapjes zullen we b.v. serveeren in schelpjes of soufflépotjes, het geen al dadelijk iets feestelijks geeft; grootere scho tels versieren we met een takje hulst of dennegroen en zoo zijn er nog tal van andere mogelijkheden om het gewenschte resul taat te bereiken. Om onze lezeres sen hiermee be-, hulpzaam te zijn, zullen we, tegelijk met de recepten, de noodige aanwij zingen geven, hoe de volgende gerech ten het aardigst kunnen worden op gediend. KAASRAGOÜT IN SCHELPEN (4 PERSONEN) 200 gram jonge vette kaas, 2% dl melk, 25 gram bo ter, 30 gram bloem, 2 eetlepels tomaten puree, wat zout en peper. Voor de gar neering: een paar plakjes tomaat en wat peterselie of selderij. Snijd de kaas in mooie gelijke blok jes. Smelt de boter, voeg er de bloem roerende bij en laat boter en bloem te zamen aan de kook komen. Giet er dan, bij kleine scheutjes tegelijk, de warme melk bij, laat de massa aan de kook komen en laat het sausje onder roeren even doorkoken. Maak de saus op smaak met zout en peper en de toma tenpuree. Vgrwarin er vervolgens de blokjes kaas in, leg denragoütin schelp jes, plaats deze even in een warmen oven en garneer het gerechtje daarna met eenige plakjes tomaat, die er in den vorm van een kransje worden opgelegd en een toefje peterselie of selderij, dat in het midden van het kransje wordt gestoken. BLEEKSELDERIJ MET KAASBROODJES (4 PERSONEN) 1 bos bleekselderij, water, zout, 2 /2 dl melk of water waarin de selderij gekookt is, 25 gram boter, 25 gram bloem, wat peterselie. Voor de kaasbroodjes: uitgestoken rondjes brood, Geef de stercakes als nagerecht of bij eer Garneer de appelgelei met een rand van co-nfituren. die geroosterd of in wat boter gebakken zijn, een paar plakjes jonge vette kaas, peper en zout. Kook de schoongemaakte, in stukken gesneden selderij in weinig water met zout in plm. 1 uur gaar. Leg de groente op een verwarmden schotel en giet er een wit gebonden sausje, dat op dezelfde wijze als een bloemkoolsausje gemaakt is, overheen. Strooi er wat zeer fijn gehakte peterselie overheen en leg rond om de groente de broodjes, die, met een plakje kaas bedekt en met wat peper en De schelpjes met kaasragout worden slechts heel even in denoven gezet, daar de blokjes haas anders te veel smelten. Van ongesuikerde gecondenseerde melk en wat vruchten maken we een heerlijken vruchtenpudding. I i L

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 36