Een kijkje in de leskamer van de hotelschool. In een goed hotel moet alles kraakzindelijk en spiegelblank zijn. die zich zoowel theoretisch als practisch op de hoogte wilden stellen van de eischen, welke aan een goed hotel-meisje worden gesteld. Het vak stelt vele en liooge eischen en 'n Schrandere, in alle opzichten getrainde vrouwelijke hotel-bediende is voor een gérant van groote waarde. Het is bijna niet te begrijpen dat de elegante liotelvertrekkende marmeren hal, de kamers met de dure, mollige tapijten en moderne clubfauteuils, dat Door het venster moet men het landschap scherp kun nen zien, en niet als door een mistig waas. de badkamers, de keu ken en de tuin even zooveel schoollokalen zijn, waar de praktijk van een voorbeeldige gasten-bediening gron dig wordt geleerd. En toch is het zoo. Er is zelfs een kamer spe ciaal ingericht voor klassikaal theoretisch onderricht, en hier wordt werkelijk en in allen ernst geleerd. En als er na den in- spannenden dienst een uurtje over is, wordt er gezongen en gemusi ceerd. Van het terras heeft men een heerlijk uitzicht over den Nee- kar, met zijn dicht be bouwde oevers en ziju bruggenbogen. (Foto's H. Hoffmann) Men leert er niet alleen de landstaal, maar ook de vTeemde talen, de volks-economie en de hotel-bedrijfsleer; men leert er rekenen en boekhouden, den keuken-, hal-, kamer- en eetzaaldienst. En de theoretisch opgedane kennis wordt aan de hand van de in de eigen omgeving opgedane praktijk uitgebouwd. Het bed-opmaken, het schoen- en zilverpoetsen maken even goed deel uit van de theoretische als van de practische lessen, evenals het inkoopen van levensmiddelen en de kookkunst- beginselen. In het eigen hotel leert men dit alles in een gezellige, huiselijke sfeer, en wordt een begane fout nimmer zoo zwaar aangerekend als zulks in de school des levens, in een heusch hotel-bedrijf, zou worden gedaan. Dat met dit onderwijs vele vooroordeelen tegen een niet altijd even hoog aangeslagen beroep worden weggenomen, spreekt wel van zelf. Hier toch verwerven de jongemeisjes de beroepsdeugden en bekwaamheden, welke haar in staat stellen zelf eens in de hotelwereld een goede positie te bekleeden. Wie weet brengt een of andere ondernemende jongedame het nog ooit tot- leidster van een gerenommeerd hotelbedrijf. Even proeven hoe het smaakt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 7