PBNA CINZANO WAAR (s KALZAN Haar lieve familie DAT SMAAKT NAAR MEER.' Minder boter, minder kaas, eieren, enz. uejübfe leiding? ARNHEM 21 toegestaan, haar mee naar den schouw burg te nemen. Hij had het zelf voor gesteld om haar wat op te vroolijken en zij had eensklaps belangstelling ge toond voor zijn avonturen in China en elders. Den volgenden dag leverde zij een tegenprestatie voor zijn vriende lijkheid, door hem mee te nemen naar de kunstijsbaan en hem les te geven in het schaatsenrijden, en van dien dag af scheen het vanzelfsprekend, dat ze samen uitgingen. Robert vond het een prettige afwisseling, als een levend mensch behandeld te worden in plaats van als een antiek meubelstuk, maar hij was toch niet lieelemaal tevreden. Als hij Ruth nooit ontmoet had, was het wellicht anders geweest, maar Ruth bleef ongenaakbaar als vroeger en be- geerenswaardiger dan ooit. Bovendien hield hij niet van de wijze waarop Albert hem zoo nu en dan aankeek. Zijn ver houding met Albert was steeds vrien delijk en openhartig geweest, maar dat was nu ook anders geworden. Carlotta scheen er zich overigens niets van aan te trekken, dat hij niet meer met haar bridge speelde of ging winkelen. Integen deel, zij moedigde Lisa en hem aan, zooveel mogelijk in eikaars gezelschap te verblijven. Terwijl Carlotta dus duwde en Lisa trok en Ruth zich nergens iets van aantrok, had Robert geen vrijheid van handelen meer. Een paar dagen later was hij weer met Lisa naar den schouw burg gegaan, maar toen zij thuis kwamen, scheen zij geen lust te hebben om naar bed te gaan. „Laten we nog wat opblijven en praten," zei ze opgewekt, op haar gemak op Pamela's sofa plaatsnemend en op de plaats naast haar wijzend, waar Robert moest gaan zitten. Robert keek peinzend voor zich uit en ver- wenschte zijn gesternte en zijn smaak. Als hij nu toch zoo'n lief en aardig meisje als Lisa kon krijgen, waarom kreeg hij het dan juist in zijn hoofd om te denken, dat hij alleen op Ruth ver liefd was en op niemand anders* Hij ging gehoorzaam naast haar zitten. „Nu, waar zullen we over praten?" vroeg hij. „Jouw plannen," zei Lisa prompt. „Mijn plannen! Ik heb geen plannen. Wil je me op een beleefde manier aan mijn verstand brengen, dat het tijd voor me wordt om op te krassen?" „Neen, natuurlijk niet," zei Lisa hartelijk. „We vinden het allemaal heerlijk, dat je hier bent. Maar ten slotte moet je toch iets van plan zijn. Je volgende expeditie, bedoel ik." „O, juist. Mijn volgende expeditie." „Ja. Vertel me daar alles van, Robert. Je gaat toch weer naar China, nietwaar?" „Nu, daar had ik nog niet aan gedacht." „O, maar je moet naar China terug gaan, Robert. Je zult je toch niet laten verslaan, omdat de vorige expeditie geen succes had? Je bent heelemaal geen man om iets op te geven wat je eenmaal in je hoofd gezet hebt, is het wel?" „Neen, ik zou nooit iets opgeven," grinnikte Robert. Maar hij dacht aan Ruth, niet aan de expeditie. „Zeg me dan eens, hoeveel tijd je denkt noodig te hebben om alles in orde te maken?" vroeg Lisa nieuwsgierig. „Een maand misschien. Of zes weken." „Je moet voor tenten en voorraden zorgen, denk ik?" „Ja, maar ik moet ook een uitgewerkt plan maken en precies weten wat ik mee wil nemen." „En dat zou heel wat kosten, ver onderstel ik." „Nogal veel, ja." „Hoeveel zou dat. kosten, Robert?" „Ongeveer vijftienduizend gulden wel. vermoed ik. Ik kan het niet precies zeggen. Dat hangt er van af, hoe lang ik denk weg te blijven." „Je kunt natuurlijk niet zeggen, hoe gauw je een panda zou kunnen vangen?" „Neen, dat kan ik zeker niet zeggen. Je kunt zelfs niet van tevoren zeggen of je er wel eentje zult vinden." „O, maar ik ben er zeker van, dat je er ditmaal eentje vindt," zei Lisa vol overtuiging. „Je vindt er wel twee of drie of zelfs meer. En je behoeft je niet bezorgd te maken over de kosten, want dat maak ik allemaal wel in orde." Robert keek haar verbaasd aan. „Jij het met het geld in orde maken?" „Ja, Humphrey en ik. Hij zal het best doen als ik alles aan hem uitleg." „Dat betwijfel ik," lachte Robert. „Maar vertel me eens, Lisa, waarom stel je in dit alles plotseling zooveel belang?" „Omdat. Lisa keek hem aan, wendde zich daarop af en speelde met den kwast van één der kussens. „Om dat," vervolgde ze zachtjes, „ik ook meega." Robert was sprakeloos. Hij staarde haar alleen maar aan en Lisa vervolgde heel rustig: „Het wordt gewoon een zakelijke afspraak, natuurlijk. Dat be grijp je toch wel?" „O, ja, zuiver zakelijk," zei Robert, haastig zich van zijn verbazing her stellend. „Maar het is wel een beetje plotseling, weet je. Ik weet niet wat ik op het oogenblik moet zeggen." Wordt vervolgd Er was eens een jong en kordaat meisjedat liever zelf de handen uit de mouwen stak dan te teren op de vrijgevigheid van vrienden en kennissen Maar haar moeder was onpractischfamilieziekkooplustigetc. en haar zuster erg vroolijk en knapmaar zorgeloos en haar broer deed niets Heter dan dansen. Het kordate meisje opende een pension en ondanks haar familie slaagde zij in haar opzet: zichzelf en haar familie op de been te houden. Een vróolijke romanvol verrassende gebeurtenissen. Hij verschijnt vol gende week in de serie Avonduur-lectuur. Prijs 15 cent. Verkrijgbaar bij onze bijkantarenbezorgers en agenten. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, 1.62V2 per kwartaal of 0.121^ per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263, Telef. Int. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Statensingel 179b, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Telef. Int. 111666, Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstr. 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE, Oldenzaalschestr. 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42, Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. s-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Int. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851, Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5. Telef. 81. het centrum van «Ie Italiaansohe Renaissance, <le sta<l der Medici's, van Michelangelo, Rafaël, Renvenuto Cellini en zooveel andere grootheden, die tot den roem van deze stad hebben bijgedragen. Maar als men van Turijn (Torino) spreekt, denkt men direct aan de wereldvermaarde CINZANO bereid volgens het aloude CINZANO-recept uit den edelsten Italiaanschen wijn. Maak er een gewoonte van eiken dag een glas CINZANO voor tafel te drinken. Het doet U goed, s|>eciaal in deze donkere maanden. Maar denk er aan dat U de eehte CINZANO- Vermouth-Torino bestelt. Zoomin als een eopie het ooit kan halen bij het echte kunstwerk, zoomin kan gewone Vermouth ook maar in den schaduw staan van de origineele VERMOUTH TORINO Roode en witte Vermouth, prgs JL1.75 per LUerftetch. 1 Dus minder calciumMaar Uw lichaam blijft dezelfde eischen stellen. En eisch nummer één is voldoende calcium. Daarom is het juist nu zoo noodig, dat U Kalzan gebruikt. Kalzan is het calcium-natrium- voedsel, dat geheel door het lichaam wordt opge nomen. Kalzan heft dus het dreigende calcium tekort op. Begin nog heden Kalzan ie nemen, Uw apotheker of drogist verkoopt het. Zoek niet langer naar de kortste weg om in de techniek vooruit te komen. Kies de juiste studieleiding. hel kalkhoudende versterkingspreparaat.g otudeer techniek bmcue li J. Rotshuizen en thuis f. ivtnj 200 leervakken, 120 leraren, 5000 cursisten Opleiding ooor alle examens in Bouwkunde - Waterbouwkunde Werktuigbouwkunde - Electro- techniek - Chemische techniek Speciale cursussen Middenstandsdiploma - Boek houden - Zuiveltechniek -Textiel- technicus - Reclame-assistent enz. COUPON voor kosteloos prospectus P Naam Adres Aanvragen kunnen ook pe geschieden. brief of briefkaart

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 21