St'--'- Jurken met slijtage-plekken X Wie niet sterk is moet slim zijn V',* vul\ 30 X Hoewel de tijden er eigenlijk niet naar zijn om stil te blijven staan bij futiliteiten, als het gaan vervelen van langgedragen jurken, is het toch zeer begrijpelijk, dat de vrouw blijft zinnen op mo gelijkheden om haar oude kleedingstukken onher kenbaar te vermaken. En toch is het niet om tege moet te komen aan dien echt vrouwelijken drang naar afwisseling, dat we deze pagina lieten teeke nen, doch wel ter voorlichting van hen, die hun oude jurkje niet meer kunnen dragen, omdat 't onder de armen gesleten of aan de ellebogen dun geworden is. Bekijken we het eerste japonnetje, dan zien we als nummer een 'n oplossing om uit 'n punten- vrije coupon van negentig centimeter een gar neering te maken, die eventueele slijtage onder den arm glansrijk bedekt. Daaronder een vest, dat, indien we het uit vilt maken of van een breede wollen stof, ook al geen punten kost. Ten slotte een garneering, waarbij het mes niet aan twee kanten snijdt, omdat de geruite cou pon slechts dient om het geheel onherkenbaar te veranderen. De tweede figuur vertoont een origineele manier om versleten mouwen door andere te vervangen, terwijl de derde japon gemaakt werd uit goede stukken van een oud imprimé jurkje plus een van achteren glimmend rokje. Als vierde nog een oplossing om een versleten mouw te vervangen en dan tegelijk het, misschien niet geheel frissche, gedeelte onder de mouw te doen vervallen. Tot slot een raad voor degenen, die er uit practische over wegingen toe zouden overgaan om uit twee oude jurken een nieuwe te maken. Laten zij eerst eens overwegen, of het hier niet practi- scher zou zijn om, desnoods met opoffering van enkele punten, nieuw materiaal te koopen, zoodat 't oude exemplaar blijft bestaan en zoo noodig later nog eens opgeknapt kan worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30