Vo0rVTegenhoe^Kt" „Kleine-Hoogtezon" f meermalen reeds0 per dag- ^Ku Apothekers en0t°9'^ Verkrijqbaar b J De nieuwe voordeelige hoogtezon is er N.V. „Almara", Rokin 86, Amsterdam C. 19 In liet theater vergat hij, dat er ooit zoo iemand als Stevan bestaan had. Zij behandelde hem alsof hij de eenige man was, dien zij ooit ontmoet had. Tegen hem aangenèsteld, staarde ze hem steeds aan. Dat vond hij juist zoo heerlijk in Ruth. Zij was zoo vertrouwe lijk. Zoo vertrouwelijk en zoo prachtig om naar te kijken. Na het theater gingen zij naar het liefdadigheidsfeest, dat gegeven werd in een groot hotel. De groote danszaal was nog half leeg en maakte een triesten indruk. De gérant behandelde hen met grooten eerbied en leidde hen naar een tafel in een hoek, omringd door spiegels. Robert was blij, dat ze in een hoek zaten. In een hoek zou 't veel gemakkelijker zijn, te zeggen wat hij te zeggen had, dan in 't midden van de zaal Het was nog gemakkelijker geweest als de spiegels er niet geweest waren en hij zichzelf niet had zien sprekenMaar de spiegels zaten aan den wand vast en hij kon ze niet weg laten nemen. Maar het was niet noodig, dat ze twee extra-stoelen hadden en hij stond juist op het punt, dit aan den kellner te zeggen, toen hij Ruth's gezicht zag opklaren. „Hier ben ik, lieveling!" hoorde hij haar roepen en omkijkend, zag hij tot zijn verbazing Stevan aankomen. Stevan gaf een uitgebreiden handkus en boog stijfjes voor Robert. Robert boog stijfjes terug. De twee stonden elkaar aan te kijken alsof ze wilden zeggen„Wat ter wereld heb jij hier te doen?" Maar zij zeiden het niet en Ruth slaagde er in, tegelijk tegen hen beiden aan te leunen. En terwijl zij elkaar nog steeds vijan delijk aanstaarden, klaarde Ruth's gezicht voor de tweede maal op, en zij wuifde naar iets raidden in de zaal. „Lieveling, hier ben ik. Hier!" Stevan en Robert draaiden zich snel om en zagen Wilfred met een gezicht, alsof hij in diepen rouw gedompeld was, op hen toekomen. Zij staarden elkaar dus niet meer aan, maar wierpen vlammende blikken op den nieuwaangekomene. Ruth verzamelde hen allen handig om de tafel. „Ik geloof, dat jullie elkaar allemaal kennen," zei ze onbekommerd. „Dit is Wilfred, Robert. En dit is Stevan, Wilfred. En nu we er allemaal zijn, kunnen we gaan zitten en wat eten. Ik sterf van honger." Zij ging vriendelijk glimlachend zitten en de kellner zette het menu voor haar neer. Steven nam snel den stoel aart haar rechterhand en leunde voorover, steeds lieve woordjes fluisterend, alsof ze geheel alleen waren. Wilfred maakte een snelle beweging om den stoel te bemachtigen aan haar anderen kant, maar Robert was hem voor en Wilfred was dus gedwongen den stoel tegenover haar te nemen en zat in stomme aan bidding naar haar te staren. „Lieveling!" zei Ruth tot Stevan. „Meen je dat werkelijk? Je zegt zulke schattige dingen." In één adem wendde zij zich tot den kellner. „Ik zou ge rookte zalm willen hebben en kreeft en asperges en aardbeien en koffie. Wat neem jjj, Robert?" „Een flesch champagne," zei Robert zuur. „Maar. Robert, lieveling, je moet ook iets te eten hebben. Je kunt wel dronken worden als je niets eet." „Ik wil niets eten, dank je wel." „Er is toch niets onaangenaams, wel, Robert?". „Heeleinaal niets onaangenaams." Stevan stond op en vroeg haar ten dans en Ruth schonk zoowel Robert als Wilfred een troostend glimlachje toen zij opstond. Robert sloeg haar een oogenblik gade en vestigde toen zijn aandacht op Wilfred. Wilfred had tot nu toe geen woord gezegd. Hij zat daar zoo maar en volgde elk van haar bewe gingen met een doffen blik als van een koe. Wel, wel, dacht Robert, kan een man er zoo dwaas uitzien als hij verliefd is? Op dat oogenblik ontwaarde hij zijn eigen gezicht in den spiegel en was heelemaal niet verheugd over het geen hij zag. Ruth kwam met Stevan terug en ging in Stevan's stoel zitten en maakte nu veel werk van Wilfred. Robert stond nu als het ware in de kou en zoodra de muziek begon, stond hij op. en vroeg Ruth met hem te dansen. Met Ruth in zijn armen, zoo vertrouwelijk en aanhalig, begon hij bang te worden, dat hij wellicht zwak zou worden en zou eindigen als een chronisch geval van verliefdheid, evenals Wilfred. Ze keek nu met een smeltenden blik naar hem op. „Ik hoop niet, dat je kwaad op me bent, Robert," zei ze vleiend. „O, neen, Ruth, lieveling," ant woordde hij tusschen zijn tanden. „Ik ben niet kwaad op je. Ik zou nooit kwaad op jou kunnen zijn." „Ben je daar wel zeker van, Robert? Ik was zoo bang, dat je het niet zou begrijpen. Maar ik moest Stevan wel vragen. Hij heeft gedreigd iets wan hopigs te doen, als ik niet voldoende notitie van hem nam." „En Wilfred doet dan, vermoed ik, ook iets wanhopigs?" „Hij lijdt niet zoo bij hevige buien. Hij is meer doorloopend wanhopig." „Vind je niet dat we ze te lang alleen laten? Zouden ze niet iets kunnen doen? Is het niet gevaarlijk?" Ruth keek hem beleedigd aan. „Ik ben bang, dat je werkelijk wat bitter bent, Robert." „O, neen, Ruth, ik ben heelemaal niet bitter." Hij danste verder, haar hand vast houdend als in een bankschroef. Op dat oogenblik hoorden zjj gekletter van vallende lepels en borden in den anderen hoek van de zaal en hij voegde er op gewekt bij: „Daar heb je het! Ik ben bang, dat we te laat zijn, lieveling. Dat moet Stevan geweest zijn, die zich uit wanhoop voor zijn hoofd geschoten heeft." Rutli vroeg hem uit de hoogte haar naar tafel terug te brengen. Hij deed dit onmiddellijk en zij ging kalm door met haar souper, volkomen op haar ge mak. Zij schepte groot behagen in deze situatie. Zelfs Robert zag dat. Elk van hen werd om beurten behandeld alsof hij de eenige man ter wereld was. Elk kreeg twee minuten, daarop vestigde Vervolg op blz. 22 PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, 1.62Vi per kwartaal of 0.12Vi per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telêf. Int. 13866. Giro nr. 142700 AMSTERDAM, Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Telef. Int. 111666. Giro nr, 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. Telef. Int. 13473. Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42 Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Int. 428ö] Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690 VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81. De voordeelige kleine hoogtezon - origineel Hanau - met den echten kwartsbrander type S 100 beteekent een nieuwe vooruitgang der techniek. Eén druk op den knop en zij straalt geneeskrachtige ultraviolette en weldadige warmtestralen uit. Haar uitwerking komt overeen met die der natuurlijke zon in het hooggebergte; zij maakt Uw huid bruin, beschermt U tegen ziekte en houdt U gezond. Door den lagen prijs kan iedere familie de kleine hoogtezon aanschaffendaarom mag zij in geen enkel huis ontbreken Raadpleegt Uw arts. Kwartsbrander voor verhoogde Alleen-vertegenwoordigster -Origineel Hanau - Gelieve mij het nieuwe prospectus voor de kleine hoogtezon S 100/PA te zenden. NAAM ADRES WOONPLAATS (Aanvragen kunnen ook per brief of briefkaart geschieden)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 19