AKKERTJE (CREME MOUSON Kent U dit gevoel? CORRESPONDENTIE De Nederlandsche Pijnstiller Onderhuidsche werking. onderhuid sche werking 31 1542 154 VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46 Warme japonnetjes voor den winter 1 539. Japon van effen stof met schouder en rugstuk, aangezette col, lange taille, uit den rechterzijnaad een klokkende volant. Ben. stof: 3 m. van 140 cm br. 1 541Gekleede japon, ingehaalde hals, lange mouw, klokkende voor- en achterbaan, breede ceintuur. Ben. stof: 3 m van 140 cm br. 1 542. Effen japon, V-hals met vest, voorpand met bies, lange mouw, rok met klokkende achterbaan. Ben. stof: 3 m van 140 cm br. 1543. Eenvoudige japon, hals met col, ingezette bustepanden, rug met rugstuk, in de taille gegarneerd met knoopen, geplooide achterbaan. Ben. stof: 4.50 m van 90 cm br. \7an alle in deze rubriek afgebeelde genummerde costuuins, die ont leend zijn aan het mode-album „Win- terweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor com plets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij be stelling vooral opgeven 't gewensehte maat- uummer. Bestellingen kunnen geschieden by uw agent of bezorger; door girostortine op So. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per poet verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mei. L. v. H. te Den Haag. Om zoo maar uw vraag betreffende Lupine-zaad te beantwoorden, valt niet mee. Welke lupine hebt uï Er zijn eenjarige (die na den bloei afsterven) en twee-jarige, die overblijven (vaste planten dus). Ik vermoed, dat u de vaste plant Lupine in uw tuin hebt en dat daarvan zaad gewonnen is. Dat zal u wel eenige teleurstelling geven: de Lupine komt niet zuiver uit zaad terug en krijgt allerlei kleuren en bloemen, die veel kleiner en slapper zijn dan de oorspron kelijke. Er kunnen natuurlijk ook enkele mooie inzitten. Kweekers, die Lupinen zaaien, probeeren door kruising nieuwe sooi'ten te kweeken, maar passen dan strenge selectie toe. Vermenigvuldigen gaat overigens door scheuren en stek ken. De één-jarige Lupinen worden ge zaaid in April-Mei; later worden ze uitgedund op 40 cm. Ze verlangen dus veel ruimte en volle zon. De twee-jarige (vaste plant) Lupinen worden na half Mei gezaaid en voor den winter ver plant in zeer voedzamen grond. Een zonnige standplaats is een vereischte; afstand 50 cm. Ze zullen het eerste jaar al enkele bloemen geven. U hebt goed gedaan door uw Ster van Bethlehem af te knippen na den bloei. Dan bent u waarschijnlijk blijven gieten en hebt de plant op een warme plaats laten staan. Dit is fout: de plant loopt dan weer uit, maar te vroeg. Na het snoeien (wat op een paar cm van den pot moet gebeuren) den pot zetten in een koele, lichte, doch vorstvrije kamer. In den winter heel weinig water. Als de potkluit droog is, kan de plant zelfs iets vorst verdragen. Het is dus wel een volkomen rusttijd voor de plant. In het voorjaar komt vanzelf de hergroei. Dan langzamerhand weer meer gaan gieten en weer voeden. De dan ver schijnende takjes kunnen we in het voorjaar stekken. Stekken geschiedt met 5 tot 10 cm lange topjes, die in potjes met half turfmolm en aarde moe ten worden gezet, doch het ook al doen in een medicijnflesehje met water. Het door ons genoemde middel voor het haar bevordert den haargroei en bestrijdt tegelijkertijd hoofdroos. Mevr. E. M. JV. te Alkmaar. Pro beert u eens de donkere kringen uit uw dressoir te verwijderen door ze flink met was in te wrijven, deze er een poosje in te laten trekken en daarna uit te wrijven. Helpt dit niet, dan moet uw dressoir opnieuw gebeitst worden. Uw azalea hebt u vermoedelijk eind Sep tember, begin October, voor de nacht vorsten kwamen, binnengehaald. Voor- loopig moet deze nu niet op een te warme plaats staan. Verder moet u veel sproeien, doch niet te veel gieten de plant staat immers koel en verdampt niet veel water. Als bij het sproeien de potkluit te nat wordt, een papier er tijdelijk over leggen. Na 15 Januari moogt u de/-plant warmer zetten. Er zijn enkele vroege soorten, die eerder, in de warmte mogen, maar u- weet na tuurlijk niet welke variëteit u heeft, zoodat oppassen daarbij geboden is. In de warme kamer meer gieten en geregeld blijven sproeien tot de knoppen gaan kleuren. Verder geregeld om de veertien dagen voeden met een voor bloeiende planten geschikten kustmest. Den kraag van uw linnen regenjas kunt u gewoon met zeepsop schoon maken. Vooral goed met schoon water nawrijven, daar anders gemakkelijk kringen ontstaan. U kunt hem opgevou wen in een doos bewaren (tussehen de vouwen vloeipapier leggen). Deze doos ergens plaatsen waar gewone kamer temperatuur heerscht. Mevr. J. P. te Den Helder. De door u gebreide wollen shawl kunt u het beste omhaken met een toer vasten, daar het breiwerk anders zal blijven krullen. Wat de vlekken op uw tasch betreft, kunt u aan den binnenkant van den beugel b.v. (in ieder geval op een niet opvallende plaats) even probeeren of het leer tegen een lauw sopje kan. Is dit het geval, dan kunt u daar verder de geheele tasch mee bewerken. Haat dit niet, dan moet u wel uw toevlucht riemen tot benzine of tetra. Echter maken we er u op attent, .dat deze vloeistoffen alleen vetvlekken wegne men. Mevr. J. S. te Vaassen. Het wagen- dekje kunt u het beste ontsmetten met kresolzeep. Deze kunt u bij een drogist verkrijgen. U lost de zeep op in heet water en voegt er vervolgens zooveel water bij tot het dekje de temperatuur verdraagt. U laat het eenige uren wee ken en wascht het daarna. Vervolgens wordt het gespoeld en gedroogd. Na deze behandeling kunt u liet dekje gerust gebruiken. Een gevoel alsof U over het geheele lichaam met spelden geprikt wordt: rheumatische zenuwpijnen of een uiting van overprikkelde zenuwen. Neem een „Akkertje", dan komen Uw zenuwen tot rust. Dan verdwijnen Uw pijnen en zult U zich weer echt „fit" voelen voor Uw bezigheden Per doos van 2 stuks - 2 stuivers Per koker van 3 stuks-12 stuivers De ervaring heeft geleerd, dat teere plaatsen, zooals de zachte huid van de oogleden niet gemasseerd mogen worden, want daardoor zouden zij uitzetten en dus meer rimpels vertoonen. Hier toont Creme Mouson haar huidverzorgende kracht. Het is voldoende de Creme Mouson op deze teere plaatsen slechts een weinig aan te tippen. Direct werkt de Creine Mouson op de huid in en begint van binnenuit te werken. Dat is de beroemde onderhuidsche werking. In enkele minuten is de Creme Mouson verdwenen. Uw huid is glad en mat geworden. Op een harde huid heeft Creme Mouson dezelfde uitwerking b. v. op Uw handen. Natuurlijk moet IJ de Creme Mouson hier dikker aan brengen, krachtig inwrijven en langer laten inwerken. U zult met vreugde opmerken, dat deze harde huid bij het inwrijven steeds zarh- ter en soepeler wordt. met I raagt ook het heerlijk geurende en ïerj'risschende Mouson Lavender with the mailcoadC

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 31