Neem 'n PBNA De Nederlandsche Pijnstiller PANORA Flatteuze Blouse ARNHEM 19 angstwekkend te worden. Lunches, theaters, bals. Hij was altijd uit met Sonia, maar nog steeds was hij er niet toe gekomen, haar ten huwelijk te vragen. Op de stoep hadden zij elkaar soms haastig een zoen gegeven, maar hij wachtte wanhopig op de juiste gelegenheid voor een aanzoek, waarbij hij de volledige waarheid omtrent zich zelf kon opbiechten, zopder dat deze al te gek klonk. Maar hoe kreeg hij die gelegenheid in een groote stad? In den zomer was het gemakkelijk genoeg geweest. Hij kon haar meegenomen hebben op het land en ergens in het groen had hij haar dan alles verteld. Maar in een groote stad in den winter scheen dat onmogelijk. Hij stelde zich alle mogelijkheden voorin een bioscoop, waar iedereen om hem heen „sst" zou roepen; in een restaurant, waar de kellner elk oogenblik zou komen aan dragen met schotels, die hij niet besteld hadin de hal van een hotel, waar een portier hem zou komen vragen of hij misschien mijnheer Jansen uit Grijps- kerk was; of samen hangend over een brugleuning in een ijzigen wind, terwijl Sonia's neus blauw werd van de koude. Neen, dat ging allemaal niet. Tenzij je een eigen thuis had, was het eenige waar je nog eenigszins alleen met zijn tweeën kon zij n een taxi en dan leidde de nek van den chauffeur je elk oogenblik van je onderwerp af. Alle taxi-chauffeurs schenen denzelfden nek te hebben en mooi zag die er nu niet bepaald uit. Het was ten slotte Carlotta, die redding bracht. Zij had opgemerkt hoe ontdaan hij er uitzag en zij wist, dat 'n dergelijk uiterlijk bij mannen dikwijls het teeken was van verliefdheid. Was hij ziek? vroeg ze. Neen? Dan moest hij verliefd zijn. Wat! Was hij dat werke lijk? Waarom had niemand haar dat verteld? Het was toch niet Kuth? Neen. Nu, dat was maar goed ook. Zij hadden nu langzamerhand wel wat rust noodig van Ruth's verliefdheden. Maar wie was het dan? Sonia! Wie was Sonia en waarom had zij haar nooit gezien? Maar zij wilde met haar kennis maken Dienzelfden avond moest ze komen dineeren. Alleen zij met zijn drieën. En als Carlotta het met zijn keuze eens was, dan zou ze hen later heelemaal alleen laten en naar haar bridge-club gaan. En was ze het niet met zijn keuze eens, dan zou ze blijven en aan één stuk door blijven praten, tot hun hooren en zien verging en ze geen kans kregen eikaars leven te bederven. Sonia kwam dus dineeren. Toen ze er was, wist hij voor eens en voor altijd, dat zij de eenige vrouw voor hem was. Afgescheiden van haar lieftalligheid, had zij een geest, dien hij altijd kon begrijpen en volgen. Ruth en Lisa waren beiden te jong voor hem geweest. Hun gedach ten schoten heen en weer als goud- visschen in een kom en maakten hem duizelig. Sonia was levendig en mooi tegelijk en mooi en rustig tegelijk. Carlotta gaf geen enkele aanwijzing omtrent haar oordeel tijdens het diner. Zij was charmant, dwaas en op het onverwachtst buitengewoon verstandig, eigenlijk zooals altijd. Maar zij bood haar verontschuldigingen aan, dat zij onmiddellijk na het diner weg moest en toen Robert met haar meeging om haar naar de deur te brengen, fluisterde zij hem toe: „Maar zij is schattig, beste jongen. En zoo charmant. Nog nooit heb ik zulk mooi haar gezien. En dat is de natuurlijke kleur. Je kunt het zoo niet laten verven. Ik weet het, ik heb het geprobeerd. O, jongenlief, ik ben zoo blij. Ik ga vast te hoog bieden, alleen uit blijdschap." Robert ging weer naar den salon terug. Hij was van plan geweest, langen tijd met Sonia te praten, langzaam, met een diepe stem als die van Rutli, zoodat ze zou begrijpen hoeveel hij van haar hield en dat hij altijd van haar zou blijven houden. Maar toen hij haar daar naast den schoorsteen zag staan, slank en lang en afwachtend en lief, kwam hij gewoon op haar toe en nam haar in zijn armen en kuste haar. Het was een lange kus, niet een zooals hij haar op de stoep gegeven had. en ofschoon ze hem niet gauw beantwoordde, merkte hij ten slotte, dat ze niet ongevoelig bleef. „Mijn lieveling," mompelde hij. „Ik houd van je. Ik kan je niet zeggen hoeveel ik van je houdEn jij houdt ook van mij! Dat heb je nu getoond. Ik ben nog nooit zoo gelukkig geweest." „Ja," knikte zij peinzend. „Ik heb erg mijn best gedaan, het niet zoo ver te laten komen, maar ik houd ook van jou, Robert. Ik kan het niet helpen. Het spijt me." Hij nam haar bij haar hand en liet haar op de sofa naast hem zitten. „Waarom heb je je best gedaan, het niet zoo ver te laten komen?" vroeg hij. „Waarom spijt het je? Vertrouw je me dan niet?" „O, ja, ik vertrouw je," zei ze hem. „Ik was er alleen niet zeker van, dat ik mijzelf vertrouwde. Ten slotte is alles nogal plotseling gegaan, vind je ook niet?" „Zoo moet het juist gaan." „Kom, kom. Dit alles in één week!" Zij glimlachte even. „Ja, als je maar zeker van je liefde bent. Ik ben er heel zeker van. In een week kun je net zoo goed van elkaar gaan houden als in jaren. Zeg me, dat je er ook zeker van bent, Sonia. dat je van me houdt." Zij keek hem ernstig aan, alsof zij het nu eerst definitief voor zichzelf wilde uitmaken. „Ik. ben er heel zeker van," zei ze zachtjes, „dat ik van je houd." Hij leunde voorover en pakte haar beide handen. „Sonia," vroeg hij snel. „Wil je met me trouwen? Morgen?" „Morgen?" Sonia sperde haar oogen wijd open. „Natuurlijk wil ik dat niet. Ik kan het niet. Ik heb geen kleeren." „Die. die. stotterde Robert, „ik bedoelde niet, dat we morgen meteen op de huwelijksreis moesten gaan. Maar we hebben zoo weinig tijd. Ik voel me niet veilig, voor we goed en wel getrouwd zijn. Ik verlang er naar dat het over is, ik bedoel, ik wil weten, dat je met me getrouwd bent. Trouw morgen met me, Sonia. Dan kunnen we later uitgaan en kleeren koopen, massa's kleeren, kisten en kasten vol kleeren. Het is veel aardiger den menschen te vertellen, dat we al getrouwd zijn, dan te moeten zeggen, dat we van plan zijn het te doen." Sonia glimlachte. „Ja, Robert. Ik weet het. Ik ben het met je eens. Maar zoo gauw kun je niet trouwen. Je moet een aantal dagen ondertrouwd zijn." „Maar we kunnen heusch morgen getrouwd zijn, lieveling.We kunnen het." „Hoe dan? Je bedoelt toch niet. „Ik heb een speciale vergunning gekregen. Ik ben naar den ambtenaar van den burgerlijken stand gegaan. We kunnen morgen om kwart over twaalf trouwen." „Hoe is het mogelijk!" lachte Sonia. „Daar heb je voor gezorgd zonder te weten of ik wel wilde? Het ziet er uit als een soort aanslag: trouwen of je leven, of zooiets dergelijks." Vervolg op blz. 22 Zoo rillerig en hongerig? Laat dan geen kostbaren tijd ver loren gaan, maar grijp krach tig in, neem 'n „AKKERTJE" hèt middel dat de natuur te hulp komt. Tien tegen een, dat dan de infectie niet doorgaat en Ge U morgen weer fit voelt. Per 2 stuks 2 stuivers Per 13 stuks 12 stuivers AKKERTJE Laat Uw stof niet ongebruikt liggen, maar maak deze No. 1705 Knippatronen verkrijgbaar in de maten 40-42- 44-46 en 48. Prijs 20 ct. plus 5 cent porto. Het is zóó klaar en U hebt met weinig moeite er een kleeding- stuk bij. Dat zal U nog best van pas komen in de nog komende koude dagen. Het knippatroon ligt al voor U gereed. Besiellingen kunnen geschieden bij Uw agent of bezorger; door giro storting op no. 293631; door toe zending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan onderstaand adres PATRONENKANTOOR NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM Op de juiste leiding: komt het aan! Zoals de scheepsofficier de koers van zi jn schip vooraf nauw keurig berekent, gaat het in elk technisch beroep:.... theore tische leiding is onmisbaar. Om theoretisch technische ken nis te verkrijgen, hebt U studie leiding nodig leiding die er U langs de kortste weg brengt. Studeer met de degelijke schrif telijke lessen van: Stuiteer techniek thuis 200 leervakken, 120 leraren, 5000 cursisten Opleiding voor alle examens in Bouwkunde - Waterbouwkunde Werktuigbouwkunde - Electro- techniek - Chemische techniek Speciale cursussen Middenstandsdiploma - Boek houden - Zuiveltechniek -Textiel- technicus - Reclame-assistent enz. COUPON voor kosteloos prospectus P Naam Adres Aanvragen kunnen ook per brief cf o- efkaarj geschieden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 19