BARBARA FELIX HAMMER: Redder in den nood VAN HET KONINGSDAL I N De nieuwste roman DE KEN NEMER SERIE 24 Moeilijk had de Ken nemer Serie een beter boek als eerste premie- uitgave van dit nieuwe jaar kunnen brengen dan dezen boeienden en indrukwekkenden roman met zijn uitmuntende kwaliteiten Een prachtwerk van den beroemden auteur HAROLD BELL WRIGHT Reeds aanstonds worden wij bij de lezing geboeid door de uiterst suggestieve wijze, waarop de schrijver de gebeurtenissen in dit romantisch drama en de daarin optredende figuren weet te schil deren. Met recht kan men hier spreken van een boek, waarin strijd en overwinning telkens opnieuw den inzet vormen. Strijd tegen de woeste, onherbergzame natuur, die ten slotte na uiterst moeizame, schier bovenmenschelijke inspanning wordt bedwongen strijd tegen de ontembare kracht van het water als de rivier het geheele Koningsdal dreigt te doen verzinkenstrijd tegen de ver zengende hitte, waarin mensch en dier versmachtenstrijd tegen verstikkende zandstormen, waarin alles wat leett dreigt om te komen. Maar het is niet de strijd tegen de elementen alleen waardoor de uiterste kracht gevergd wordt van den nietigen mensch. die hier als pionier zijn leven in de waagschaal stelthet zijn ook menschelijke belagers die uit zakelijke en niets ontziende mo tieven trachten de dappere, niet-versagende ontginners te berooven van de resultaten, welke dezen met noeste vlijt en inzet van al hun kunnen hebben weten te bereiken. Wat ons echter bovenal boeit, dat is de strijd dien nobele menschen, ondanks den schijn van onverschilligheid en hardheid, hier voeren tegen zichzelfeen strijd die ten slotte bekroond wordt met een uiteindelijke over winning. een moeizaam behaalde zelfoverwinning. Degene in- tusschen, die in al deze worstelingen een groot, zeer groot aandeel heeft, aan wie onvoorwaardelijk de zegepalm toekomt, is buiten twijlel de hoofdfiguur in dit zeldzame boek, de vondelinge Barbara, het charmante meisje, de onverschrokken amazone, de liere vrouw, die steeds het ware woord weet te vinden en door haar aan wezigheid alleen de betere eigenschappen der menschen om haar heen weet te doen triomfeeren over hun kwade instincten f Wij zeggen waarlijk niet te veel, als wij beweren dat dit boek ons van de eerste tot de laatste bladzijde gevangen boudt en dat wij de lezing ervan beslui ten met een oprechtjammer dat het uit is Ook deze roman. 320 bladzijden groot, wordt onzen lezers bij wijze van premie aangeboden tegen de gewone vergoeding van slechts 30 cent voor een ingenaaid exemplaar of t.voor een gebonden exemplaar in linnen stempelband. IJ kunt het boek oo k franco per post ontvangen na toezending van f 1.15 of 40 cent voor respec tievelijk een ingebonden of ingenaaid exemplaar; dit bedrag kunt a zenden per postwissel aan ons hoofdkantoor te Haarlem of overschrijven op postrekening nr. 142700 van weekblad Panorama te Haarlem. 'Bestellingen kunt u voorts op geven bij onze bijkantoren en bezorgers, terwijl ook de boekhandel bestellingen aanneemt. Vervolg van blz. 22 tijden afgewisseld hebben. Maar laten we daar niet verder over praten. Maar het volgende wat ik wil weten ishoe komt het, dat de salon vol met deur waarders zit?" „Deurwaarders, lieveling?" „Ja, ik keek even naar binnen en de kamer is er vol van." „O, dat waren alleen maar Stevan en Ruth's andere aanbidders. Die Ruth is zoo vreeselijk slordig en ze laat alles slingeren." „Heeft zij er dan nu drie aan het lijntje?" „Neen, lieveling, zij heeft het heele zaakje in den salon geparkeerd en is zelf weggegaan om goede werken te verrichten. En dat is maar het beste. Ik heb nooit veel plezier in Stevan ge had. Geen ruggegraat, lieveling, geen ruggegraat. Merkwaardigerwijze speelde ik gisteren toevallig met een dame, die mrs. B. Werks heette en je mag het ge- lorven of niet, maar zij is Stevan's tante. Ja, lieveling, voor zij trouwde was zij prinses Vilia Anastasia en zij gaf haar titel er aan en werd mrs. B. Werks. Moedig, nietwaar? Maar wat wilde ik je, ook weer vertellen? O ja, ze zei, dat Stevan heelemaal niet deugde, zij vond, dat geen van de mannen van haar familie deugde en daarom was zij met een Amerikaan getrouwd. Zij was een heel aantrekkelijke en charmante vrouw, met grijs haar. Je zou haar aar dig gevonden hebben, daar ben ik zeker van." „O, ja, dat geloof ik ook," zei sir Humphrey beleefd. „Maar ik begrijp het nog niet heelemaal. Als Ruth het uitge maakt heeft met Stevan en die twee anderen en daar ben ik blij om waarom hangen ze hier dan nog steeds rond?" „Wel, lieveling, het schijnt, dat ze nergens anders heen kunnen gaan. En zij zien er zoo ongelukkig uit. Ik vond het niet aardig, ze de deur uit te zet ten." „O!" Sir Humphrey stcnd langzaam en niet zonder bedoeling op. „Ik denk* dat ik dit zaakje wel kan opknappen." „Je moet niet onvriendelijk tegen hen zijn, Humphrey. Denk er aan, dat ze er onder lijden." „Ik zal ze vriendelijk toespreken, lieveling," verzekerde sir Humphrey haar. Toen vervolgde hij„Tusschen haakjes, is Robert Lake hier nog steeds?" „Ja, die is er nog altijd. Hij is een vreeselijk aardige gast." „En hoe gaat het met hem?" „Je hebt nog nooit iemand zoo zien veranderen. We hebben gewoon een ander mensch van hem gemaakt." Sir Humphrey glimlachte, kuste haar op de nu schoongemaakte wangen en ging de trap af om de aanbidders van Ruth onder handen te nemen. Hij deed het buitengewoon tactvol. Hij vertelde hun eenvoudig, dat Ruth zich terug getrokken had in een ziekenhuis ergens in het noorden van het land en dat zij zich, wilden ze zich met haar in verbin ding stellen, tct den directeur van dat ziekenhuis moesten wenden en niet tot hem of lady Seymour. Daarna deed hij de deur open en boog plechtstatig, toen zij één voor één afdropen. Toen zij verdwenen waren, ging hij met zijn handen in zijn zakken voor het vuur staan. Nu, tot zoover is alles op rolletjes gegaan, dacht hij opgewekt. Het schijnt dus toch goed afgeloopen te zijn. Ik moet nu toch eens met Robert Lake en mr. Hammer praten om te weten, hoe ze dat hebben klaar- Op dat oogenblik, het was kwart voor twaalf, kwam Robert Lake de kamer binnen. Hij verwachtte s r Hum phrey niet voor den avond en herkende hem niet van zijn portretten. „Hallo." begon hij. „Wacht u op Ruth? Want als u dat doet. „Neen, ik wacht niet op Ruth," zei sir Humphrey opgewekt. Ik ben sir Humphrey Seymour en ik geloof, dat ik juist op u wacht." „O!" Robert had het gevoel dat hij door het zachte, groene tapijt zonk. „U hent toch Robert Lake, is het niet?" vervolgde sir Humphrey. „Ja, ik heet Lake." „Goed zoo. Laten we dan gaan zit ten. Ik heb n het een en ander te zeggen." Robert keek in wanhoop naar de klok en ging met een ongelukkig gezicht naast hem zitten. „Ik geloof, dat ik u in vele opzich ten dankbaar behoor te zijn," begon sir Humphrey kalm. „Maar er is één ding, waar ik niet uit kan komen. Er is juist in mijn district een man, die ook Robert Lake heet, benoemd tot hoofdinspecteur van het wild. Dat bent u toch niet, mr. Lake?" „Ja, sir Humphrey, ik ben bang, dat ik dat wel ben." „II bent dus in staatsdienst?" „Ja, mijnheer." „In naam van alle redelijkheid, hoe komt u dan met de zaakjes van mr. Hammer in aanraking?" „Ja, mijnheer." Robert keek op nieuw naar de klok. „Ik om u de waarheid te zeggen welnu, hij pikte me op." „Pikte u op?" „Ja, mijnheer. Ziet u, de menschen, die hij geregeld in dienst had, hadden óf griep óf ze waren ergens anders mee bezig en hij kon dus niemand naar uw huis sturen. Toen zag hij me toevallig in een restaurant en, nu, hij dacht, dat ik wel geschikt was." „Zoo, dat maakt de zaak iets duide lijker. Het was jammer, dat mr. Ham- mernietwat openhartiger tegen mij was." „Ja, zeker. En tegen mij ook." Wordi vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, 1.6214 per kwartaal ot 0.12Vz per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51, Telef. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b. Telef. Int. 47133. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Blltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56, Telef. Int. 2188, Giro nr. 383773. ARNHEM, Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825, Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Tel^f. Int. 5851, Giro nr. 12*4690. VLISSINGEN, Badhuisstraat 5, Telef. 81.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24