DE JUISTE KEUZE V II 30 We kunnen op het oogenblik van twee modekapsels spreken, namelijk het uit het gezicht gekapte haar, dat ook de ooren vrij laat en van achteren omhoog gewerkt wordt, en daarnaast het eveneens van voren opgekapte haar, dat van achteren in een naar binnen gekamden page-boy eindigt. Maar de kapper van smaak zal heel dikwijls naar vroegere modes terug grijpen. Het kapsel moet immers vóór alles de juiste omlijsting van het gelaat vormen; vandaar dat het beter is, wat minder modieus te zijn en gebruik te maken van een haardracht, die in staat stelt, eventueele gebreken van het gelaat te verdoezelen en bijzondere aantrekkelijkheden te accentueeren, dan dat men met het laatste snufje pronkt, terwijl het afbreuk doet aan het geheel. Zoo zijn groote ooren allerminst gebaat bij weggekamde lok ken, evenals een bijzonder hoog voorhoofd als het ware om wat dartele lokjes vraagt. Daar tegenover zal een klassiek mooi profiel nog veel beter uitkomen met streng in het midden gescheiden haar, terwijl een wrong in den nek uitstekend geschikt is om een fieren hals alle recht te doen wedervaren. Maar keeren we terug tot de mode kapsels, waarbij de natuurlijke souplesse Zeer modern het van achteren diagonaal* - gewijze omhooggewerkte haar. (Foto Ziegler) Een goed vakman houdt vóór alles re kening met 't iype van zijn klant, ter wijl ook de kwaliteit van het haar en de omstandigheden, waaronder 't kap sel gedragen moet worden, 'n voorname rol spelen. (Foto Godfried de Groot) Jonge meisjes dragen graag 't Amerikaansche jilmkapsel, dat echter ook van voren hoog opgewerkt is. (Foto'Ziegler) van golf en krullen direct opvalt. Een en ander is ge volg van het feit. dat de vakman de watergolf niet meer eenvoudigweg met de vingers legt, maar dat hij zich de moeite geeft, het natte haar in vele dunne spiralen op te rollen, om het daarna onder de kap te laten drogen. Het kapsel moet dus de juiste omlijsting voor het gelaat vormen, maar daarnaast dient men ook rekening te houden met eventueele lastige eigenschappen van het haar. Degenen, die bedeeld zijn met haar, dat, zijde achtig fijn zijnde, niet de minste veerkracht vertoont en dat dus geen krul houdt, doen er goed aan, naar een uiterst eenvoudig kapsel te vragen, dat ze gemakke lijk zelf kunnen bijhouden. Voor heel jonge gezichtjes blijft het loshangende Amerikaansche filmkapsel van het derde plaatje het nog steeds goed doen. Ook dat wordt echter van voren hoog opgewerkt, zij het dan ook dat de dwaas hooge kuiven, die men soms tegenkomt, niets met een nieuwe haarmode uitstaande hebben. Zoo ooit het spreek woord „Eenvoud is het kenmerk van het ware" op zijn plaats is, dan toch zeker in betrekking tot ons kapsel. Vandaar dan ook dat we ons hartgrondig kunnen verheugen over het feit, dat het voor eens en altijd gedaan is met die onder dozij nen stijf in elkaar gedraaide rolletjes schuilgaande achter hoofden. De vakman verkrijgt zulke soepele golven en krullen doordat hij het haar voor het drogen in vele kleine spiralen wikkelt. (Foto Ziegler)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30