A ft. M fariJi, jfViK mernmrn 8 isV. „Feestvreugde"een kleurige fantasie, geschilderd door A. A. Kugel, een leerlinge van de gemeentelijke H.B.8. te Dordrecht, klasse 3 A. als Lente, in de verte herinnerend aan een Odilon Redon, en een kunstzinnige meisjes hand verradend, een goed uitgebeelde „Ver- huis-scène", en een „Serenade", vlot en geestig geteekend en goed in de kleur ge houden. We behoeven wel niet te zeggen, dat met deze tentoonstel ling een doel werd ge realiseerd, dat de or ganisators opnieuw met rechtmatige vol doening vervullen mag, en een resultaat be reikt, dat hoopgevend blijft voor de toe komst. Nederland, dat de eeuwen door het laud was van heele pleïaden teekenaars, graveurs en schilders van we- relderkenden naam en faam, dat ook nu nog heele generaties kunst- beoefenaren kent men zegt weieens schertsenderwijze dat iedere Nederlandsche familie minstens één kunstschilder telt Nederland kent ze nog, óók onder de jon geren. Men zag ze hier, van jong tot ouder, bijeen, en het was bui tengewoon boeiend den ontwikkelingsgang dier jeugdige teeke- naarsbent van begin neling tot meer gevor derde en tot beroeps- leerling te volgen. Deze tentoonstel ling, die, naar wij ver namen, ook in enkele andere groote plaat sen van ons vaderland gehouden zal worden, leverde in ieder geval het bewijs dat het teeken-onderwijs hier te lande niet op dood spoor geloopen is, dat er een frissche geest is, die alles levendig houdt, en dat de Ne derlandsche jeugd, in dien er slechts 'n sti mulans aanwezig is, óók op dit gebied nog wel wat vermag. Sch. Met de kleurteekening Rondom de boerderij behaalde de twaalf jarige Martha Koop man den eersten prijs in de klasse A 3.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 8