BURGEMEESTER HABETS VAN KERKRADE IN HET ZIEVER Een populaire magistraat Op voorstel van den toenmaligen gouverneur van Limburg, jhr. mr. Ch. Ruijs de Beeren- brouek, werd den zeventienden Januari 1916 als opvolger van den edelaebtbaren heer Hendrickx benoemd tot burgemeester van Kerkrade: de edel achtbare heer Gr. H. A. Habets. De heer Habets was als chef der afdeeling fi nanciën werkzaam geweest ter secretarie van zijn geboorteplaats Maastricht. Daarna vervulde hij als reserve-offioier in den wereldoorlog een verantwoordelijke functie op het telegraafkantoor van Limburgs hoofdstad. Toen volgde de benoeming tot burgemeester van Kerk rade en nam hij op 2 Februari 1916 vol energie de leiding op zich van deze nijvere mijnstad. Kerkrade was destijds een stad van 23.000 inwoners. Thans telt de gemeente er bijna 40.000! De vijfentwintig jaren, waarin de heer Habets het ambt van burgemeester uit oefende, werden wél door hem besteed. Een electrische tramverbinding met Heer len, die van groot belang geacht moest worden, was spoedig een feit. Vervolgens had de aanleg plaats van het bekende „millioenenlijntje" Schaesberg-Kerkrade- Simpelveld. Ook de bussen namen veel verkeer op en bevorderden de verbinding met andere plaatsen in de omgeving. Wegen werden verbeterd, rioleering en electriciteit kwamen tot stand, nieuwe wyken bloeiden op. Een flink politiebureau, het St.-Jozef- ziekenhuis, een ambachts- en huishoud school verrezen, alsmede een modern abat toir. Uit deze gegevens, die nog kunnen wor den aangevuld, blijkt wel voldoende, dat de leiding van burgemeester Habets gedu rende deze kwarteeuw daadkrachtig is Het raadhuis van Kerkrade in vlaggentooi ter gelegenheid van het zilveren burgemeestersfeest. De jubileerende magistraat geniet dan ook de dankbaarheid en de populariteit der bevolking, die hij ongetwijfeld verdient. Exterieur van het nieuwe politiebureau. Namens aüe kinderen van Kerkrade bood een meisje fraaie bloemen aan den jubileerenden burgemeester. Tijdens het dankwoord van den jubileerenden burge meester van Kerkrade. Ook door de officieele instanties werd zijn vrucht bare arbeid op prijs gesteld. Hij is officier in de orde van Oranje-Nassau en ridder in de orde van den H. Gregorius den Grooten, voorts bezit hij verschillende buitenlandsche onder scheidingen. Wij wenschen den burgemeester nog een lang en gelukkig leven toe, in gezondheid en arbeidzaamheid. Wij hopen, dat Kerkrade onder zijn krachtige en bezielende leiding moge groeien, want de ontwikke ling dezer mijnstad biedt nog vele mogelijkheden He jubilaris te midden zijner familie. (Foto's „Het Zuiden") Burgemeester G. H. A. Habets begaf zich, onder groote belangstelling, met zijn familie naar 't raadhuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 10