r V (Foto's Ass. Corr.) Bet gebed voor en na tafel leert de kwee- kelingen eikaars geloof te respecteeren. Zoo onderwijst men splitsen, knoopen en. steken. Een welverdiende nachtrust in de eigengemaakte hangmatten van de „Pollux". Catechisatie onder leiding nan ds. da Costa. De U.K. kweekelingen krijgen catechismus onderricht van een priester. Ook liet godsdienstonderwijs wordt niet vergeten, lederen Maandagochtend van half tien tot half elf ontvangen de kweekelingen godsdienstonderwijs van een predikant, tenzij de ouders of voogden schriftelijk te kennen geven, dat hun zoon of pupil dit onderwijs niet mag bijwonen. De R.K. kweeke lingen ontvangen godsdienstonderwijs van een R.K. geestelijke op denzelfden tijd. Aan de gemeenschap pelijke maaltijden bestaat voor ieder, die dit wenscht, gelegenheid om te bidden. Daartoe verheffen zich op een sein van bootsman of bootsmaat alle jongens van hun zetel en nemen, of zij bidden of niet, enkele oogenblikken stilte in acht; daardoor wordt iedereen verdraagzaamheid voor andermans geloof en overtuiging bijgebracht. Eenzelfde stilte wordt voor het danken na den eten in acht genomen. Des Woensdags na plunje-inspectie en op Zondag na den kerkgang wordt verlof gegeven om te passa gieren, met uitzondering van hen, die wacht hebben. Het intrekken van het passagieren is een van de zwaarste straffen, waartoe de commandeur niet licht zal overgaan. Vaak komt dat gelukkig niet voor, want, zooals gezegd, de geest aan boord van de „Pollux" is uit stekend. Niet alleen het nieuwe schip, ook de jongens mogen er zijn. De nieuwe „Pollux", heel wat grooter dan zijn nu oud geworden voorganger, meet zestig meter op de waterlijn en vijfenzestig meter in het geheel. Het verschil tusschen het oude en het nieuwe schip is eenvoudig niet te beschrijven. De commandeur heeft eindelijk een behoorlijke woonruimte, er zijn vier hutten voor de leeraren en drie ruime verblijven voor de kweekelingen, waar overdag de lessen worden gegeven en 's nachts wordt geslapen. Iedere kweeke- ling slaapt in zijn eigen hangmat van zeildoek, eigen maaksel van de „Pollux".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 4