«scwSUb' KHASANA. Zoo gezond als 'n visch. Een diefstal met overleg Dit Embonpoint moet hij zien kwijt^ te raken! 11 Het ligt binnen Uw bereik, het geluk voor U te winnen dooreen verzorgd, jeugdig frisdi uiterlijk. Gebruik Khasana Rouge en Lippenstift, die Uw gelaat en lip pen steeds jeugdige frisdiheid schenken. - Beide zijn tegenweer en water bestand en kissproof. Voor een discrete teint: Superb, voor een levendige kleur: corail of carmin Ro«g«' N.V. The Globe Trading Co. Ltd., S ngel 4^ A-r-steHa- C Maar toch bent U af en toe verkou den of grieperig Neem Aspirin en dan bent U er zoo weer af! S/of van blz. 8 een zeer zelfstandige persoonlijkheid en doen. Het was ongetwijfeld riskant, op in zijn trots op zijn nieuwe woning en en top een gewaagde onderneming. Maar alles wat hij nog meer het zijne noemde, de teerling was geworpen. En binnen had hij onwankelbaar besloten, dat hij twaalf uur zou hij verlost zijn van die zijn eigen Kerstfeest zou vieren aan zijn ondraaglijke nachtmerrie: het portret, eigen haard. Mrs. John had wel gewei- Wanneer hij terugdacht aan de ver- gerd haar spruit Jehosopliat te noemen, nederingen, die dat schilderij hem had maar desniettemin voerde die kleinzoon bezorgdals hij nog eens in zijn geheu- een onweerstaanbare aantrekkings- gen terugriep de aanmerkingen van zijn kracht op zijn grootouders uit, zoodat zoons, John vooral, over dat vermale- dezen de uitnoodiging tóch hadden aan- dijde doek; en als hij voor zichzelf de genomen. Voor het eerst ging dus de zinsneden herhaalde, die de Londensche familie-reünie rondom sir Jee's maho- bladen erover geschreven hadden.... I niehouten tafel niet door. dan voelde hij zich weer gerustgesteld I Zooals dat in zijn aard lag, zei sir en zei vastbesloten tegen zichzelf, dat 1 Jee vooreerst nog niets tegen zijn vrouw, geen enkel plan, om van die kwelling af Hij liet haar rustig doorgaan met koffers te komen, té riskant of té gevaarlijk pakken en toen de thee opgediend was was. En per slot van rekening vormde en ieder oogenblik de auto kon voor- deze zoogenaamde diefstal de eenig komen om hen naar het station te bren-, denkbare practische methode om zich gen, sprak hij plotseling: „Ik kan onmo- van zijn kwelgeest te ontdoen of hij gelijk vanmiddag met je mee naar zou het heele kasteel in de asch moeten John." leggen. „Maar, Jee!" riep zij uit, „wat doe je Hij staarde naar het afstootelijke, nou toch vervelend! Waarom heb je dat gehate ding. Op den benedenrand van in 's hemelsnaam niet eerder gezegd?" de massief gouden lijst stond de inserip- „Ik kom morgenochtend na; mis- tie: „Aangeboden aan sir Jehosophat I sehien nog wel vóór de kerk," vervolgde Dain, ridder, als bewijs van hoogachting hij, haar vraag met opzet negeerend. en dankbaarheid"enzoovoorts. Hij „Er is geen eten in huis," zuchtte vroeg zich af, of William Smith ook de mevrouw Dain. „En de bedienden gaan lijst zou stelen. Maar het zou den man allemaal weg, op Callear na, en die kan niet meevallen, de lijst tevens mee te vanavond geen diner voor je klaar- nemen, of hij zou zich van een hand maken. Me dunkt, ik moest dan zelf ook langer moeten voorzien, maar thuisblijven om voor je te zorgen." Zooals hij met William Smith had „Dat doe je niet," zei sir Jee op be- afgesproken, schoof nu de heer van slissenden toon. „Als 't alleen maar om kasteel Sneyd den grendel van een der mijn diner gaat, dan zal ik daar wel wat luiken en knipte het licht uit om dan op vinden. De bedienden heb je van ter ruste te gaan in het volkomen uit- I vanavond af vrij beloofd en dat zullen gestorven huis. ze hebben ook. Ik zal me zelf wel red- Omstreeks twee uur, precies den tijd. den." dien Williams had bepaald, meende hij Hier sprak duidelijk de philantroop gedempte, voorzichtige geluiden te hoo- onder den drang van zijn onwrikbaar ren. Ja, hij vernam ze duidelijk. Wil- rechtvaardigheidsbeginsel. liam Smith had woord gehouden. Even Teleurgesteld en bezorgd vertrok werd het stil, maar dan begon het op- mevrouw Dain, nadat zij eerst nog een nieuw. Sir Jee bedwong zijn nieuwsgie- koud maal voor sir Jee in de eetkamer righeid zoo lang mogelijk, maar ten had klaargezet en Callear instructies laatste kon hij het niet langer uithou- gegeven had omtrent het waterkoken den. Vlug stond hij op, opende zachtjes voor de thee van mijnheer op Kerst- het slaapkamerraam en stak zijn hoofd morgen. Callear was de hulpkok, een naar buiten in de vinnig koude lucht eigenaardig, maar nuttig mannetje. Hij van den Kerstnacht waarlijk, het moest sir Jee den volgenden morgen was Kerstnacht, al had sir Jee dit allang naar het station rijden en daarna het vergeten. kasteel en de stallen bewaken, zoolang Met veel moeite slaagde hij erin, iets de familie en het overige personeel afwe- te onderscheiden. Ja, nu zag hij. dat zig was. Callear sliep boven de stallen, twee donkere gestalten het ontzag- Toen de kasteelheer zijn koud maal in lijke schilderij, zorgvuldig in lakens ge- de eetkamer verorberd had, vertrokken wikkeld, door het eetkamerraam <fen de dienstboden en nu was hij verder tuin in droegen. William had dus een alleen in het groote gebouw. Met een collega meegebracht en nam tegelijk glimlach tuurde hij naar het portret. met het doek de lijst mee. Dat zaakje had hij wót aardig opge- Sir Jee wachtte tot de mannen in het knapt, vond hij. Werkelijk, hij had donker van de laan verdwenen waren talent voor het verzinnen van voor- en hij er zeker van was, dat zij niet meer wendsels; dat wist niemand beter dan terugkeerden. Toen ging hij voldaan hijzelf. Het zou gevaarlijk zijn geweest, weer naar bed. Ja, nu kon hij met alle als het personeel in huis was gebleven, recht ten overstaan van familie en vrien- Ze konden wel eens last hebben van den verklaren, dat het schilderij gesto- slapeloosheid, zoodat ze William Smith len was. Hij voelde zich nu ook in staat hoorden en hem gingen storen in zijn om tegen iedereen vol te houden, dat hij werk. Van den anderen kant was sir niets van de inbraak afwist. Jee niet van zins, het kasteel Onbewoond Toen hij een paar uren geslapen had en onbewaakt over te leveren aan de stond hij in de vroegte op en ging, nog willekeur van een man als Smith. Hij half gekleed, naar de eetkamer^om eens voelde best, dat hij van meet af aan op te nemen, wat William Smith voor schejrp moest toezien, of alles naar rommel gemaakt had. wensch verliep. Het nauwkeurig uitge- Het doek van het portret lag in flar- werkte schema voor het dienstboden- den op de haardvacht en met krijt waren verlof paste prachtig in zijn plannen en er de volgende woorden opgeschreven hij had alleen maar hoeven weigeren, „Dit kan ik niet gebruiken." En de het kasteel vóór morgen te verlaten, massief gouden lijst was naar de maan.... Werkelijk, het kon niet beter. Toch had Zooals hij later ontdekte was ook al hij wel een eenigszins onbehaaglijk het tafelzilver spoorloos verdwenen. In gevoel over hetgeen hij had gedaan en het heele kasteel was zelfs geen enkel at hij W ïlliam Smith toestond te gaan theelepeltje meer te vinden t u nu allerminst ge- van Uw zenuwges te.gebrAva.Sa"».»^ Meer dan 25.000 dok toren hebben Sanatogen als versterkingsmiddel aanbevolen. Begin nog heden hef fe gebruiken. N.V. A. WULFING COS CHEMISCHE PRODUCTEN - "S-GRAVENHAGE Daartoe, moet hij in de eerste plaats de hoofdoorzaak bestrij - den. Zijn corpulentie komt n.l. niet zoo zeer voort uit veel eten. dan wel door dat zijn lichaam het opgenomen voedsel verkeerd verwerkt. Hier kunnen de be kende Dragées Negen tien huil taak beginnen. Zij vormen een speciaal middel, uitgevonden door Prof. Dr. H. Much. Met behulp van deze zorgvuldig samen gestelde Dragées hebben reeds velen hun spijsvertering zoo veranderd, dat de vorming van vet ophield en de reeds aanwezige vetophoopingen lang zamerhand verdwenen. Dragées „NEGENTIEN" zijn een zuiver natuurproduct. Veroor zaken geen krampen en kunnen zonder bezwaar dagelijks in genomen worden. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. /)r. H. Planning, Den Haag. Korte Haten 7a PRIJS PER 40 STUKS f 1.25

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 13