2$/ietfa's SOLIDOX Jfc deburenhoestenermen Haar tanden zijn volmaakt, i£üci\tai\dst(m meermalen perdag Kil Annthekers en Drogisten f.-30et SO GENEESMIDDELEN EN GENEESWIJZEN IS „Zou ons huis er dan ook in kunnen komen?" vroeg 'mevrouw Otzenn ge spannen. „Ik kou 't heerlijk vinden. Zie je 't al staan, Gustaaf? „Het nieuwe landhuis van den heer Otzenn" en dan een lang artikel met veel foto'sZou 't gaan. denkt u?" „Daar kan ik niet over beslissen," ontweek de architect, „dat is iets wat alleen de redactie aangaat." „Dan ga ik wel eens met die heeren praten," besloot Amata, „en u moet zorgen, dat ze nog nooit zooiets ge weldigs te beschrijven hadden. Hoe lang moet het nog duren? Hoe lang hebt u eigenlijk noodig voor het bouwen van een huis?" „Wij zullen het uwe in ongeveer zes maanden kunnen opleveren, en ik denk, da t wij over drie weken kunnen begin- nen als u ten minste dadelijk besluit." „Zes maanden!" Amata schrok er echt van. „Daar maken wij de helft van. Ik kan onmogelijk een half jaar wach ten." „Ik vrees, dat u toch zoo lang geduld zult moeten hebben," hield Brandrup beleefd vol. „We zullen, zelfs voor u, geen vergunning voor overwerk kunnen krijgen." „Laat u in ieder geval dadelijk het contract brengen, en dan moet u me beloven, dat u er zooveel mogelijk haast achter zult zetten." „Het contract is klaar, u kunt het dadelijk teekenen." Brandrup was blij. dat zij hem de kans gaf. een einde aan het gesprek te maken en bracht hen met leedvermaak naar de kamer van Zündel, met wien het echtpaar de zakelijke besprekingen kon voortzetten. „De andere ontwerpen geef ik u niet terug," zei mevrouw Otzenn nog met een lachje, dat kinderlijk bedoeld was. „Ik zou het geen prettig idee vinden, dat er later een huis gebouwd werd volgens een plan, dat u voor mij ge maakt hebt." „Zooals u wenscht," antwoordde Brandrup, voordat zij gelegenheid kreeg te verkondigen, dat zij natuurlijk alle ontwerpen zou betalen, en hij nam zich voor, de afgekeurde ontwerpen dubbel te laten berekenen: als Amata Otzenn met haar geld wilde geuren, zou zij het in haar beurs voelen ook. Hij maakte inderdaad haast met het werk voor de nieuwe villa, niet om de vrouw van den kolenhandelaar te ge rieven, maar omdat hij zoo gauw mo gelijk van deze karwei af wilde zijn, omdat hij zijn geest en zijn tijd vrij wilde maken voor de prijsvraag. De vage vormen van het groote gebouw, welke reeds eenigen tijd hem voor oogen zweefden, waren duidelijker, krachtiger geworden; het werk trok hem onweer staanbaar aan, zijn eerzucht werd gewekt. Het zou voor de firma en voor hem zelf een prachtig succes zijn, indien zijn ontwerp werd bekroond, doch het was ook de inspiratie, die hem tot ruste- loozen arbeid dreef, de scheppingsdrang van den kunstenaar, het verlangen om zijn visie van iets groots en iets moois vast te leggen in vorm en kleur, en liet voorgevoel van zijn diepe vreugde, die hem steeds bezielde wanneer hij het pro duct van zijn geest, hoofd en hart werkelijkheid zag geworden. Meer dan gewoonlijk liet hij werk aan anderen over, terwijl hij de plannen voor Otzenn's villa bijna geheel liet uitwerken door den chef der teekenkamer, nadat deze geest en bedoeling van Brandrup's ontwerp had leeren kennen. Sei lei- maak te geen bezwaar, dat hij zich zooveel mogelijk vrij maakte, drong er integendeel op aan, dat hij allen tijd en aandacht aan de prijsvraag gaf; hij was overtuigd, dat het talent van zijn compagnon een groote kans op bekro ning bood, en hij hoopte vurig, dat hij bij de aanbesteding het groote werk zou bemachtigen. Dat was een taak, de oude firma waardig. Naast zijn bureau had Brandrup een groote, lichte kamer laten inrichten, waar hij stil en rustig kon werken en waar hij veilig was voor mevrouw Otzenn. Amata kwam herhaaldelijk binnenstormen 0111 den bouwmeester te raadplegen over een nieuw systeem centrale verwarming, over de grootte van een venster of over de beschildering en inrichting der kamers, maar zij trof hem zelden, en tot vreugde van juffrouw Spitz, die de moeilijke taak had, Brand rup te beschermen tegen alle onge- wenschte bezoek, vertrok zij dan spoe dig. daar zij haar gewichtige vraag stukken alleen met Brandrup wilde l>e- spreken. Nu en dan reed hij naar het bouwterrein, waar de muren reeds tot boven den grónd waren opgetrokken, 0111 oog op den gang van het werk te houden en zijn uitdrukkelijk verbod te herhalen, dat er ook maar in het ge ringste van zijn teekeningen werd afge weken. Amata had er namelijk een gewoonte van gemaakt, op de meest ongelegen oogenblikken op het werk te verschijnen en allerlei onmogelijke ver anderingen te gelasten, wanneer het haar inviel, dat de hal niet groot genoeg werd of de indeeling van de keuken niet practiscli was. Wanneer zij dan later ontdekte, dat haar orders niet werden uitgevoerd, antwoordde de op zichter op haar vinnige uitvallen stee vast: „Complementen van meneer Brandrup, en of u 't maar met hem wil bespreken" maar meneer Brandrup was bijna niet meer te achterhalen, en de rijke Amata Otzenn vond, dat al die mensehen van de bouwerij lfeelemaal niet wisten hoe een goeie klant be handeld moest worden. Op een van zijn inspectietochten kon Brandrup op het werk geen met selaar ontdekken, ofschoon de werktijd nog niet verstreken was; terwijl hij zoe kend rond de muren liep, hoorde hij tof zijn verbazing zijn naam fluisteren, ge volgd door een voorzichtig psst; het geluid kwam uit de schuur van liet oude landhuis, welke nu als schaftlokaal werd gebruikt, en toen hij er binnenging, vond hij er de metselaars en timmerlieden bijeen „Stil, stil, meneer Brandrup," fluis terde de voorman; „ik zal 't u wel uitleggen. We hebben haar claxon weer gehoord „Wat claxon?" „De auto van mevrouw Otzenn, en we voelen er niks voor 0111. Brandrup begreep er niets van; hij liep, ondanks de ontstelde protesten der arlieiders, naar buiten en zag inderdaad op den straatweg den grooten gelen wagen van zijn lastige cliënte;hij zwenkte Vervolg op blz. 22 An Am voorkaai wil, aan itn achterkant AANGETAST DOOR TANDSTEEN (Wal Ac UaAreretS te óm (af| CENT PER TUBE VULMENOE VOOR 60 X POETSEN Alleen Solidox heeft de eigen schap, Uw landen wil Ie hou den en ze Ie beschermen legen tandsteen door het bijzondere preparaat Sulforicinoleaat. VA-Tb' maar hebben een verborgen gebrek. Van vele menschen zijn de tanden aan de voorzijde prachtig wit, maar aan de achterzijde door tandsteen aangetast, wat ten slotte kan leiden tot het uitvallen van de tanden. Is hiertegen iets te doen? Ja, geregeld poetsen met Solidox.tandpasta. Het maakt de tanden niet alleen wit, maar het bevat Sulforicinoleaat (Ned. Octrooi 19178), het speciale pre pa. raat, dat tandsteen verwijdert en voor. komt. Solidox werkt zoo zacht en veilig, dat het tevens het teere tandglazuur beschermt. Alleen Solidox heeft deze unieke dubbele werking. Gebruik voor. taan uitsluitend Solidox.tandpasta en Uw tanden zullen aan de achter, zijde even schoon en wit zijn als aan de voorzijde. Ga bovendien tweemaal per jaar naar Uw tand. arts; dan is de verzorging van Uw tanden volmaakt. Alleen Solidox houdt Uw gebit vrij van tandsteen, wit en gezond! PANORAMA Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, f 1 62per kwartaal of 0.121- per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51. Telef. int. 15866. Giro nr. 142780. AMSTERDAM Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Statensingel 179b. Telef. Int. 47133, Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Telef. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142. Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef Int. 2188 Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42. Telef. Int. 24825. Giro nr. 383772. 's-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690 VLISSINGEN. Badhuisstraat 5. Telef 81 t ANNONCES BETREFFENDE worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „G e e n bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waarvan het Secretariaat is gevestigd: SEGBROEKLAAN 33 - 's-GRAVENHAGE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 21