DIE NARE ROODE NEUS 30 De bloedsomloop wordt geactiveerd door den neus aan weerszijden tusschen vinger en duim te knijpen. Ook gezichtsmassage kun het euvel verbeteren. Cirkelvormige bewegingen langs de opper vlakte van den neus kunnen heilzaam zijn. Het euvel vau den rooden neus staat maar al te vaak in verband inet den gezondheidstoestand. Vooral een slechte spijsvertering en bloedsomloop zijn van grooten invloed op deze nachtmerrie van zoovele vrouwen, die om het kwaad te bestrijden niet alleen alcohol en specerijen zooveel mogelijk moeten vermijden, maar soms ook nood zakelijk den arts om een speciaal dieet moeten vragen. Inzake den bloedsomloop worden zoowel frissche wandelingen als gymnastiek en een wetenschappelijk toegepaste massage aanbevolen. Ook verdient het aanbeveling om eens na te gaan of kousebanden, ceintuurs en elastieken van directoires niet te strak zitten. Wat betreft de heete voetbaden en het 's ochtends en 's avonds met koud water borstelen van borst en rug doet men het beste om een dokter te raadplegen. Wij moeten dat trouwens in elk geval aanraden, daar het ver schijnsel van den rooden neus kan wijzen op mankementen in de gezondheid, die absoluut verholpen moeten worden. Voor degenen, die een gezichtsmassage toepassen, diene de tip om den neus en zijn omgeving daarna te betten met een goede samentrekkende lotion. Ook het moderne gezichts masker, dat over het algemeen den bloedsomloop activeert, sorteert vaak goede resultaten. Lijdt men slechts zoo nu en dan aan het euvel, dan kan men het ook eens probeeren met een laagje dagcrème, dat men daarna overstuift met wat poeder. Ziet de neus rood ten gevolge van gesprongen aartjes, dan kan het zijn, dat de arts zijn toevlucht neemt tot diathermie. Doen degenen, die chronisch een rooden neus hebben, goed om zich tot een arts te wenden, het gros der roode neuzen kan be schouwd worden als een win terplaag van voorbij- gaanden aard. (Foto's Panorama) H eete voetbaden mogen slechts ge nomen worden door volkomen ge zonde personen en anders op dok tersadvies. Geen lotion maar. heet water. II et beste is om een lossen vaporisator op een flesch te zetten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 32