Door charmante hand op gediend, smaakt hei eten des te beter. in alle besef van de door stane smart en ellende, tot dankbaarheid. Een bezoek aan het mili tair hospitaal van Utrecht, zelfs een vluchtig bezoek, wekt onmiddellijk den in druk, dat alle niet-verpleeg den, van directeur tot helper-in-de-keuken, besef fen een moeilijke en ver heven taak te vervullen dat de toon en verstand houding tusschen patiënten Behoort niet tot den medi- schen staf, kan echter stellig niet gemist worden. Aan den maaltijd, in het leven werd geroepen: 't werk dat in het teeken staat van het Roode Kruis. De korte oorlog in Nederland liet slechts wei nig giwonden op het slagveld. Onwillekeurig welt een gevoel van dankbaarheid op, dat slechts een laag percentage der Nederlandsche strijders gewond werd, en inderdaad ligt, in dit betrekkelijk geringe getal een reden tot vreugde, vooral als men bedenkt, hoe vele en velerlei de vernielingswerktuigen van den modernen oorlog zijn, doch het is ook waar, dat het geringe aantal dragers van het kruis het niet lichter maakt voor ieder van hen. Gelukkig ook zijn het voor het grootste gedeelte geen hope- looze gevallende strijd is slechts kort geweest, de sleepende ellende van den loopgravenoorlog is ons bespaard gebleven, de chirurgische wetenschap, de orthopaedie, enz. hebben zulk een hoogte bereikt, dat de allermeeste gewonden niet als hulpbehoevende invaliden het hospitaal verlaten, doch als geestelijk en lichamelijk volwaardigen vrijwel alle werk in de maatschappij kunnen verrichten. Dit vooral stemt, De kachel is de aangewezen verzamelplaats voor een ge zellig praatje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 3