De directeur van hel militaire hospitaal Ie Utrecht, kolonel G. Broeders, dirigeerend officier ran gezond heid eerste klasse en de kapitein-toegevoegd ,4. v. d. Lips rechts en verplegend personeel zoo goed is als slechts gewenscht kan wordendat de geest onder de zieken en herstellenden goed is. De strijders aan vaarden hun lot, hebben geleerd het te aanvaarden, doch ieder begrijpt dat hier een zware strijd werd gestreden en wordt gestreden; 'n strijd, die hoogen moed vraagt. De patiënten in de militaire hospitalen zijn de Nederlandsclie helden, helden, die een moed ge toond hebben, welke slechts beoordeeld kan worden door hen, die zelf in de kazematten en stellingen op den tienden Mei 1940 werden gealarmeerd en hun wapens grepen in 't donkere besef: straks breekt de aanval los, straks bedreigen dood en gruwelijke pijn ook mij. Heldenmoed, die steunde op eergevoel en eenvoudige, onverzettelijke plichtsbetrachting. Laten wij echter niet te druk over dien heldenmoed en dat heldendom praten dat ligt het allerminst Een kunstig product uit de orthopaedische werk plaats van het hospitaal. in de lijn der helden zelf. Wat soldatenplicht. hun ge bood, deden zij voor hen, die achter de linies op hun moed vertrouwden, voor u en voor ons, voor alle Nederlanders. De Neder- landsche gemeenschap, ieder Nederlander afzon derlijk, moge dat niet vergeten. H. A. Het atelier d'er kunstledematen. Een bed kan prachtig dienst doen als kaartUifeitje. (Eigen opnamen) -m

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 6