pff/A K B DE SCHUCHTERE ISABEL Tweemaal verloofd... Studeer Techniek THUIS! De brievenbesteller past op! tLr<È 22 Tienduizenden genoten hun opleiding bij P B N A gedurende de laatste 30 jaren! Duizenden van hen slaagden voor allerlei technische exa mens, dank zij de degelijke lessen en goede studicleidi n g! Cursussen voor: Bouwkunde, Waterbouw, Werktuigbouw, Electrotech- niek, Chemische Techniek, Middenstandsdiploma Boekhouden, Zuivel tec hn. Reclame-assistent, ens. ARNHEM Schrijt een briefkaart voor ons gratis prospectus P205/A (nummer duidc lijk vermelden)! Vervolg van blz. 19 afwisseling, terwijl Strack haar de vrije hand liet, zooveel hij kern. Haar verhaal, de intieme sfeer van het restaurant, de feestelijke drank misten hun invloed op Brandrup niet, en voor hij het zich goed bewust was, hoorde hij, de gereserveerde, eenzelvige vrijgezel, zijn eigen stem, die vertelde over zijn moeilijke jeugd, de harde jaren van zijn studententijd, den rusteloozen arbeid na zijn studie, de langzaam ge komen erkenning van zijn talent. Zijn vader was gestorven, toen hij zelf zes, en zijn eenige broer vier jaar oud was; een langdurige ziekte, operatie, een lage levensverzekering.... armoede stond voor de deur. Zijn moeder, dochter van een verarmde aannemersfamilie, moest kaar trots overwinnen en opende een pension. Toen Hans Werner de lagere school achter zich had en alle onderwijzers een stemmig in hun oordeel over zijn aanleg Waren, huurde zij een grooter huis om meer gasten te kunnen aannemen, haar inkomsten te vergrooten en kost wat kost haar doel te bereiken: aan haar zoons de opleiding te kunnen verschaf fen, waarop hun aanleg recht had. Eén doel, één woord, één ijzeren regel bekeersehte daarna het gezin: sparen. In weemoedige dankbaarheid herinnerde Brandrup zich nog, hoe zijn moeder sliep op een bekrompen zolderkamertje, waar alleen plaats was voor een ledikant en een wasclitafeltjehij en zijn broer genoten hun nachtrust op de gang van de hoogste verdieping, waar iederen avond en morgen de kermisbedden moesten worden opgesteld en afgebro ken. Zij poetsten ontelbare schoenen, moesten tafel dekken, hielpen Zaterdags ramen lappen, stonden eiken middag en avond voor een stapel afwasch, maakten hun huiswerk in de keuken. De gasten schenen te denken, dat kinderen altijd tijd hadden en nooit moe werden; tien tallen malen per avond ging de bel over, moesten zij twee of drie trappen op- en afrennen, boodschappen doen, wijn uit den kelder halen, post wegbrengen, een krant halen. Zij zaten nooit aan de algemeene tafel en moesten genoegen nemen met maaltijden, die zoo een voudig bleven als hun gezondheid toe liet; op verjaardagen bestonden hun cadeau's uit een nieuwe boekentasch of een paar schoenen, die drie maanden vroeger reeds gekocht hadden moeten worden, en Kerstmis werd gevierd met ■en plakje chocolade en een nieuwe das. Eéns, toen de dure suite beneden werd bewoond door een gepensionneerd bur gemeester, die binnen drie dagen had geraden hoe zijn gastvrouw leefde, werd Hans Werner op zijn verjaardag ver blijd met een mecanodoos en een passer doos, en hij was weken lang buiten zich zelf geweest van blijdschap en geluk. Mevrouw Brandrup bereikte haar eerste doel, zjj kon haar zoons laten inschrijven voor de technische kooge- school. Na drie jaar moest de jongste het opgeven: ingespannen studie en een leven van uiterste zuinigheid, op het kantje van gebrek af, stelden te zware eischen aan zijn gezondheid. Hans Werner hield vol. Hij dacht niet graag aan deze jaren terug, want het waren niet alleen jaren geweest van rustelooze studie en strengen arbeid, maar ook dikwijls grauwe dagen-reeksen zonder één lichtenden morgen, zonder één blijden avond, zonder een sprankje van alles, wat jeugd tot jeugd maakt, tot de periode welke aan het latere leven de mooiste en lichtste herinne ringen schenkt. Het studentenleven, dat hij leidde, beteekende alleen studeeren, beteekende dat hij bij de hoogleeraren een reputatie van groote begaafdheid en even grooten arbeidslust genoot, en dat zijn medestudenten hem vrijwel niet kenden. Zijn leven werd beheerscht door één woord: arbeid; alle plannen begonnen en eindigden met één ge dachte: ik moet klaarkomen. Alle ont spanning met andere studenten, waar naar zijn jonge hart. haakte, stuitte af op één bezwaar: ik heb geen tijd en geen geld. Voor hem bestond alleen werk. Op den dag dat hij na zijn laatste examen zich ingenieur mocht noemen, scheen het leven hem te willen beloonen voor de trouwe en stage inspanninghij vond op zijn kamer een bouwkundig tijdschrift met een artikel van zijn hand over moderne arbeiderswoningen, dat hij kort geleden had ingezonden. Het artikel trok de aandacht in en buiten vakkringen; het bestuur van een wo ningbouwvereniging won informaties in, ontving een warme aanbeveling van een der hoogleeraren na twee weken werkte Hans Werner Brandrup aan zijn teekentafel zijn eerste opdracht uit. Toen de heipalen voor zijn eerste huizen in den bodem gedreven werden, stierf zijn door een jeugdig frisch uiterlijk, ook wanneer men vermoeid is, hoe ge makkelijk is dat door Khasana Rouge en Lippenstift.Beide zorgen voor jeug j dige frischheid en bevalligheid en zijn tegen weer en water bestand en kissproof. Voor een discrete kleur Superb, vooreen levendige kleur: 1 corail of carmin. Importeur: N.V. Th- Globe Trading Co. Ltd.. Singel 44, Amsterdam C. Vervolg op blz. 24 Dat een meisje zich verlooft met een jongeman, die heelemaal niets van haar wil weten, is minstens ongewoon te noemen. En nog ongeloofelijker klinkt het, dat diezelfde jongeman enkele maanden later op datzelfde meisje verliefd wordt zonder dat hi| weet dat het zijn verloofde is! Een testament, met een bi|zonder oogmerk opgesteld, is de schuld van deze zonderlinge situatie, die op onderhoudende wijze met veel kleur en verve beschreven wordt in den nieuwsten roman van de serie Avonduur-lectuur: Tweemaal verloofd... door Harald Baumgarten. Het boek ver schijnt de volgende week. Prijs 16 cent, verkrijgbaar bi| onze kantoren, bezorgers en agenten. In verband met de door de Vereeniging tot bevordering van de belangen des Boekhandels voorgeschreven prijsverhooging van één cent op boeken met prijzen van 15 tot 25 cent. zijn wij genoodzaakt den prijs der boeken van onze serie Avonduur-lectuur van 15 op 16 cent te brengen. Toezending per post geschiedt alleen na overschrijving von het bedrag verhoogd met 2!'z cent per exemplaar voor portokosten, op postrekening No. H2700 of na ontvangst van postwissel. De brievenbesteller is een beken de figuur in zijn wijk. Hij kent iedereen en velen kennen hem. „Er heerscht veel griep", zegt hij, „bijna in elk huis zijn zieken". Dan mag je ook wel oppassen", meent Mevr. Vogel. „Wie altjjd zoo door weer en wind moet, doet veel meer kou op dan een ander". „Jawel, maar ik heb altijd Wybert- tabletten bij me, ziet V, dan krijg je het niet gauw te pakken. Wybert- jes voorkomen veel narigheid". Alleen verkrijgbaar in origineele blauwe doozen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 22