FltM-VARIAl Hilda Krop, de bekende beeld houwer, tijdens het modeleeren van een zijner werkstukken. Verschillende zijner beeld- J bouwwerken staan in de hoofd stad van het land, terwijl deze kunstenaar een eerste plaats inneemt onder de hedendaag- sche kunstenaars. In samen werking met Profilti en Poly goon werd van zijn werkwijze een filmpje gemaakt, waarin de toeschouwer het ontstaan van een beeldhouwwerk op den voet kan volgen. De filmpjes worden door de Tobis uitgebracht en zijn als zoodanig zeer instructief. (Foto Polygoon) Behalve documentaire films heeft dezelfde onderneming: Profilti- Polygoon-Tobis ook korte speel- filmpjes gemaakt, welke bedoeld zijn in het voorprogramma van de bios copen ie draaien. Een er van is dit filmpje, dat den naam draagt: Eerst denken, dan spreken. Het is een detectivefilmpje, waarin een z.g. „zware jongen" door een trucje tot bekentenis wordt gebracht. Het is een onderhoudende „flits" zonder veel pretentie, doch kennelijk met veel ambitie gemaakt. Op onze foto zien we Piet Bron als „den zwaren jongen" en Dick van Veen als den listigen politie-inspeeteur. (Foto Polygoon) „Droomland Melodie" is een kort filmpje, dat door de voormalige Kederlandsehe film- associatie „Visie" onder regie van Herman Wassenaar werd vervaardigd. Het is een eersteling van deze onderneming. Deze werkfoto toont de opname van een klein ballet. (Foto Polygoon) Emil Jannings is op het oogenblik voor de Tobis-Film aan een nieuwe film bezig en wel over het leven van Paul Krüger. Deze voormalige president van de Boerenrepubliek had het van koewachter tot staatspresident gebracht en had een veelbewogen leven achter zich. Gesteund door de historische feiten heeft Tobis deze Emil J ami ings-film Paul Krijger gemaakt, waarin verder nog medewerkenHilde Körber. Ferdinand Marian en Gisela Uhlen. Het geheel stond onder regie run Hans Steinhoff. Emil Jannings (ds Paul Krüger in gesprek met generaal Jaubert (Friedrich Ulmer). (Foto's Tobis-Wesel) Paul Krüger Emil Jannings) in een zijner karakteristieke posen, tijdens de begroeting van zijn 44ste kleinkind, dat zoojuist wit Engeland is aangekomen (Hansehen Pfaff).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 23