EEN KOLONEL ALS STALKNECHT Waarom nog langer Aspirin GRIEP RHEUMATIEK ZlJTlf r Wacht U voor verkoudheids- bacillen -tcoïtlo, huls! Dit Embonpoint moet hij zien kwijt^ teraken! 14 DOOF Van Ha el ten brengt „hoorhulp" voor ieder een, in welke mate hij ook moge lijden aan slechthorendheidVan Haeften's Horophoon helpt U aan het gehoor apparaat, dat voor U persoonlijk het beste is. Vraag nog heden een gra tis demonstratie of de be langwekkende brochure: „Hoorhulp". Schrijf aan VAN HAEFTEN'S UsFclstraat 71 b - Am«tardam-Z. Telefoon 93122 Laat ze U niet de baas wordenEen opko mende verkoudheid is zoo gemakkelijk met Aspirin te onder drukken. Vervolg van blz. 11 „Dit zijn dan de paarden," zei mijn heer Rikkers, met een breed handgebaar op Albert en Rosalie wijzend. De. kolonel keek naar de dieren door zijn monocle. „O hemel," mompelde hij. „Laat ik u nu uw kamer wijzen," zei mijnheer Rikkers zenuwachtig. Hij bracht den kolonel naar het kamertje boven de stallen. Het was klein, maar aardig, met een wit ge schilderd ijzeren bed, een dekenkist en een leunstoel. De kolonel keek eens om zich heen. „Geen bad?" vroeg hij. „Er is er een in het huis," zei mijn heer Rikkers, „de badkamer van Annie en Katie." Op dat oogenblik liapte Albert naar Rosalie en Rosalie hinnikte. De kolonel fronste zijn wenkbrauwen. „Tamelijk gehoorig hier," merkte hij op en, de lucht opsnuivend, „een beetje viezig ruiken doet het hier ook, vind je niet?" „Natuurlijk," zei mijnheer Rikkers, „het is de stal hier, ziet u?" „Vanzelf,"zei de kolonel, „maar eh.... er is toch zeker nog wel plaats in het huis?" „Wel, eh.kijk eens," begon mijn heer Rikkers, maar onzeker wordend onder den blik van den kolonel, zei hij haastig: „Ik denk eigenlijk ook, dat u 't prettiger zult hebben in het huis." Geholpen door mijnheer Rikkers, bracht de kolonel zijn bagage over naar een van de ruime logeerkamers. „Het is hier zeker de gewone regeling, niet?" merkte de kolonel op. „Cocktails om kwart voor acht en diner om acht uur?" „Ja. ja zeker," stootte mijnheer Rikkers uit en hij snelde naar de keu ken om Katie te vertellen, dat zij om acht uur in plaats van om zeven uur op moest dienen. Het kostte hem meer moeite om de ingrediënten voor cocktails bij elkaar te zoeken. Het eenige wat hij ten slotte vinden kon, was een dubieus bruinachtig vocht, dat in het medicijn kastje bewaard werd voor het geval van griep. Mevrouw Rikkers vond hij in haar slaapkamer. Zij was zoo opgewonden als een jong meisje en zij had haar beste avondtoilet aangetrokken. „Doe gauw je smoking aan, Herman," zei zij ademloos. „Waarom?" vroeg mijnheer Rikkers. „Ik wist niet, dat we uit zouden gaan." „Doen we ook niet," antwoordde zij; „we kleeden ons voor 't diner." „Wat is dat voor onzin, bloempje?" „Ik zag hem de trap afgaan," zei ze; „hij was in smoking." „Hemeltjelief," riep mijnheer Rik kers uit. „In smoking om met Katie en Annie in de keuken te eten? Maar eh.wat hebben wij daar eigenlijk mee te maken?" „We kunnen hem toch niet den in druk geven, dat wij een paar boeren pummels zijn, die van niets weten," zei mevrouw Rikkers, koortsachtig liaar neus poederend. „Noblesse oblige, Her man." „Noblesse oblige, in'n tante," inop- jierde mijnheer Rikkers. „Je weet, dat het me beroerd maakt, om in zoo'n stijf overhemd rond te loopen." „Wel, dan maar beroerd, maar trek het in ieder geval aan," zei zijn vrouw. „We kunnen den kolonel niet laten den ken, dat wij in een woonschuit opge voed zijn. En schiet nu in 's hemelsnaam op." Toen zij in de huiskamer kwamen, lag kolonel Petkuff lui in een gemak- kelijken stoel, met een geweldig lange, gele sigaret in zijn mond. Hij sprong onmiddellijk op en toen de verraste mijnheer Rikkers: „Me vrouw Rikkers" mompelde, boog de kolonel diep en kuste uitvoerig de hand van deze dame. Zij bloosde en slikte krampachtig. „Bijzonder aangenaam," zei de kolo nel. „Ook heel aangenaam," zei mevrouw Rikkers. Toen wendde zij zich verward tot haar echtgenoot: „Herman, haal de cocktails" en zij gaf hem een veelbe- teekenend knipoogje, dat mijnheer Rik kers onmiddellijk vertaalde in: „Zeg Annie, dat ze er nog een bord bijzet." De kolonel nipte van zijn cocktail. „Te zoet," kondigde hij aan. Bij het diner ontpopte de kolonel zich als een geweldig eter en een ver dienstelijk causeur. „Ah, eeudvogel," zei hij, zijn bord nog eens aanschuivend. „In Rusland hebben we een spreekwoordEendvogel zonder rooden wijn is als een ei zonder zoutIk herinner me nog een diner bij prinses Vlotsky...." Er volgde een uitvoerige anecdote, waarin adel, een sabel-duel en stroomen champagne de hoofdschotels vormden. De kolonel richtte zijn gesprekken voornamelijk tot mevrouw Rikkers. die zijn verhalen met wijd-open oogen indronk. Toen hij zijn dessert nuttigde, keek de kolonel plotseling op zijn armband horloge. „Over negen al," zei hij. „Zeg, Rikkers, is er al voor de paarden ge zorgd?" „Hè.Nee," stotterde mijnheer Rikkers, zich schuldig voelend onder de scherpe blikken van den kolonel. „Nou, dan wordt het tijd," zei de kolonel gestreng. „In Rusland hebben we een spreekwoord: Er zijn te veel goede vrouwen en te weinig goede paarden." Daarna ging hij op zijn gemak verder met zijn pudding. Mijnheer Rikkers strompelde als een gehypnotiseerde naar den stal. Hij kwam juist terug, toen de kolonel zei: „Madame is aanbiddelijk." Mijnheer Rikkers aarzelde even en kuchte toen. „Ik zei, dat madame aanbiddelijk is," zei de koloneL „Prettig, dat u er zoo over denkt," zei mijnheer Rikkers. „Wij Russen kunnen vrouwen waar- deeren," zei de kolonel. „Maar we weten ook, dat we ze overheerschen moeten, nietwaar?" Mijnheer Rikkers schoof ongemak kelijk heen en weer op zijn stoel. „Een sigaar," was het eenige, dat hij zoo gauw te zeggen wist. Aarzelend en met critisclien blik koos de kolonel er zich een uit. „Zeg, Rikkers," merkte hij toen op, „je hebt toch zeker wel wodka in huis, niet?" „Wel, eerlijk gezegd, nee," zei mijn heer Rikkers. De kolonel trok zijn wenkbrauwen op. „Nou, cognac is ook goed," zei hij dan uit de hoogte. BESCHERM UW GEZIN TEGEN VERKOUDHEID - INFLUENZA Een receptje om zelf te maken. Dit receptje is werkelijk uitstekend: Neem een kwart liter kokend water, los hierin op een eetlepel suiker of .stroop en 30 gram dubbel geconcentreerde Vervus (verkrijgbaar bij Uw apotheker of drogist; vastgestelde prijs 76 cent). Even goed roeren en het is gereed. Neem na eiken maaltijd een eetlepel: kinderen een dessertlepel. Haal nu direct het 30-grams ffesclije Vervus in huis! SNELLE VERLICHTING VAN door dit eenvoudig recept, dat U zelf kunt klaarmaken. Wij kennen tegen rheuinatiek. spier- en lendenpijn geen beter middeltje, dan dit receptje, dat U beslist eens moet probeeren. Haal bij Uw apotheker of drogist 15 gram Rheumagic-olie en 85 gram terpentijn. Vermeng het thuis in een sclioone fleseh door goed te schudden. U heeft dan 100 gram uitstekende liniment, waarmede U de pijnlijke plaatsen liet. Niet niasseeren of wrijven. De pijn verdwijnt dan snel. Dit oud?rwetsclie middeltje mag in geen huishouding ontbreken. Haal het dus vandaag nog in huis en kuip dit receptje uit. Indien de benoodiqde terpentijn niet ver krijgbaar is, kunt U een zelfde hoeveelheid brand-xpiritus gebruiken Daartoe moet hij in dé eerste plaats de hoofdoorzaak bestrij den. Zijn corpulentie komt n.l. niet zoo zeer voort uit veel eten, dan wel door dat zijn lichaam het opgenomen voedsel verkeerd verwerkt. Hier kunnen de be kende Dragées Negen tien hun taak beginnen. Zij vormen een speciaal middel. uitgevonden door Prof. Dr. H. Much. Met behulp van deze zorgvuldig samen gestelde Dragées hebben reeds velen hun spijsvertering zoo veranderd, dat de vorming van vet ophield en de reeds aanwezige vetophoopingen lang zamerhand verdwenen. Dragées „NEGENTIEN" zijn een zuiver natuurproduct. Veroor zaken geen krampen en kunnen zonder bezwaar dagelijks in genomen worden. PRIJS PER 40 STUKS £1.25 Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Dr. H. Nanning, Unafl. Korte Poten 7a

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 14