GEI HERBERG met een merkwaardige verzameling GROLSCHPiLSNER mHHHI MUSEUM VAN NATUURLIJKE HISTORIE SPEELTUIN J DE VRiES Waar ge uw glaasje bier drinkt met een opgezet wild zwijn als gezelschap Wk^anneer wij u vertellen zouden, dat ge ergens op de Veluwe de sensatie kunt ondergaan, een glaasje bier te gebruiken onder het belangstellend toeziend oog van een stevig wild zwijn,, met een gans op de toonbank en een vos of een marter naast u op den stoel, nu, dan zijn we er zeker van, dat u ons ietwat zonderling aan zoudt staren en misschien, misschien zoudt u zelfs denken, dat wij u maar wat op de mouw pro beerden te spelden. En toch, dierbare lezer, wij ver klaren u plechtig, met de hand op ons hart dat het mogelijk is, en wij voegen daar zelfs aan toe, dat u, zoo u dit wenscht, op diezelfde toonbank en bij datzelfde glaasje bier ook nog een compleet orkest kunt krijgen, gevormd door met miniatuur- instrumenten uitgeruste kikkers, die ijverig staren op de mi niatuur-noten van hun partij, welk orkest een vaandel bezit, waarop de naam: „De Eendracht" prijkt. Het ensemble wordt aangevoerd door een reus onder de kikkers. En dan zouden wjj, hoe zon derling het u ook klinkt, de waar heid spreken. Alleen, wij zouden wat onvolledig zijn in onze mededee- lingen, als wij u er niet bij vertelden, dat dat wilde zwijn, die vos of marter, die gans en die kikkers van een ietwat rustige soort zijn. Zij zijn namelijk opgezet of op andere wijze geprepareerd. 0, zult u nu misschien zeggen, had dat dan meteen verteld, want dat is heel gewoon. Ja, ja, heel gewoon. Maar gaat u eens mee, dan zult u 'n anderen indruk dan een heel gewonen krijgen. Stel u voor: ergens op den grooten weg Beekbergen- Apeldoorn ziet men een wit-gepleisterd huis, dat wat vreemd vooruitspringt op den weg. Dit is het oude tolhuis Een museum, waar men een glaasje bier drinkt onder het belangstellend (beziend oog van een wild zwijn. ét.' Het witte tolhuis aan den weg Apeldoorn-Beekbergen, waar het museum Vual gevestigd is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 16