GEMENGD FOTO-NIEUWS het te vervaardigen raam samengesteld. Nu kunnen de loodzetters aan den arbeid om de stukken ge brandschilderd glas in lood te zetten. Het raam is thans gereed. Het wordt tegen het daglicht opgesteld, en het geheel door den glazenier nog eens met critischen blik bekeken en gecontroleerd, of zijn werk aan zijn verwachtingen vol doet. Is alles naar genoegen van den glazenier, dan wordt het raam nog in de lood- voegen volkomen afgedicht tegen in slag van regen water. De ramen worden nu naar hun be stemming verzon den en door eigen personeel in de kerken geplaatst. Een gebrandschil derd paneel wordt afgesoldeerd. Een klein gedeelte van een der negen gebrandschilderde ramen voor de kathedraal te Lourengo-Marques in Portugeesch Oost-Afrika, voorstellend den gelukzaligen John Brito als page aan het hof. (Eigen opnamen) Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum is de directeur van het stedelijk orkest van Maastricht in het Harmoniepaviljoen te Roermond op feestelijke wijze gehuldigd. - De burgemeester van Roermond bood den jubilaris namens de burgerij der stad een krans aan. Uitgaande van de centrale keuken van den distributiedienst te Maas tricht werd in de cantine van de Muurtegel- en porselein-fabriek Mosa voor het personeel een maaltijd gegeven, waaraan ook enkele vooraan staande persoonlijkheden deelnamen. Een opname tijdens het middagmaal, v.r.n.l. 9 1—mr. L. Schreinemacher, weth. van soc. L.t 'L-J zaken; mr. dr. L. Regout, directeur van -vJF I~~v r „Mosa"jhr. mr. W. Michiels van JBftp»'-J&kL Kessenich, burgemeester van Maastricht. k en de heer Hanraets. 7 toto's Het Zniden X toto Lcnarts) De 74-jarige heer Ohr. Herbers, die zeer veel heeft gedaan voor de tot standkoming van de vlasschool te Steenbergen, is een graag geziene gast op dit instituut. De heer Herbers geeft uitleg over de behande ling van het vlas. De tafeltennisvereeniging „Be Quickorganiseerde te Den Bosch een groot Brabantsch tournooi, waaraan door ruim 300 personen werd deel genomen. Een overzicht turn de zaal, waar de wedstrijden gehouden werden. (tp den hoogen leeftijtl ran 89 jaar is te Den Bosch overleden mgr. O. Prin sen, oud-pastoor der St. Jacobskerk, huisprelaat van Z.H. den Paus, enz. .Myr. Prinsen heeft veel Onder groole belangstelling heeft de burgemeester van Maas verdienstelijk sociaal werk tricht in de Dominica nerkerk de vijfde Limburgsche Waren- verricht. Hij was officier in beurs officieel geopend. We zien op deze foto v.l.n.r. den de orden: Nederlandsche burgemeester van Maastricht jhr. mr. IF. Michiels van Leeuw en Oranje Nassau. Kessenichden commissaris der provincie M. graaf de Mer chant et d' Ansembourg en de heeren van Pelt, Widmann, van 't Hof en Walstock. Hier zijn de vier geslachten der familie F. H. Yerkoeyen, Sofiaweg te Schandelen- Heerlen, in vrouwelijke lijn. Door de Maastriehtsche V. V. V. werd in het Dinghuis een tentoonstelling geopend van schilde rijen en plaatwerk, betreffende de ruïne „Lichtenberg"die, ten behoeve der Enci-fabrieken, dreigt te worden afgebroken. De gemeente-archivaris, dr. AKessen, hield een redevoering.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 21