P0A reirïïvrïi DE SCHUCHTERE ISABEL Technische kennis door PBNA! Een volmaakte gelaatstint Een lastige jongen? GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Met de lessen van PBNA leert ge elk technisch vak dóór en dóór - ook theo retisch! Degelijk lesrooster, bevoegde leeraren daardoor zooveel geslaag den voor alle technische examens Cursussen voor: Bouwkunde, Waterbouw, Werktuigbouw, Electrotech- niek. Chemische Techniek, Middenstandsdiploma Boekhouden, Zuiveltechn. Reclame-assistent, ens. ARNHEM Ons gratis Prospectus P215/A wordt U op aan vrage gaarne toegezonden (nummer ti u i d e 1 ii k vermelden)? Blikman Een jeugdig-frisschehuid ver krijgt men niet door het ge laat te bedekken met crèmes en poeder. Zorgt vóór alles dat de huid zelf gezond is. D.D.D. doet de onregelma tigheden van Uw huid als bij tooverslag verdwijnen. En kele druppels zijn reeds vol doende om de huid te zuiveren en te beschermen tegen stof, vuil en ziektekiemen. D.D.D. is veel meer dan een schoonheidsmiddel - het is een reeds tal van jaren be kend geneesmiddel tegen huidaandoeningen, dat de huidweefsels verfrischt en de natuurlijke schoonheid van het gelaat verhoogt. Flac. a 75 et., f 1.50 eri f 2.50 bij Apothekers en Drogisten. Vervolg van blz. 19 Seiler. „Je zult wel gelijk hebben, maar ik kan er zoo niet over denken. De naam van de firma. Ik heb een ver draaiden hekel aan die grapjes." „De naam van de firma wordt er niet beter of slechter op, of we vandaag de waarheid vertellen of de volgende week; vertéllen moeten we het toch. Of wilt u in de gauwigheid de documenten laten namaken?" Seiler haalde moedeloos zijn schouders op. „Ga je gang maar; we zullen wel afwachten." Juffrouw Spitz liet hen binnen; vijf journalisten, twee fotografen en Brandrup werd een beetje bleek als laatste Isabel; zij was minder onder den indruk dan Brandrup, want zij had zich gedurende het wachten op deze ontmoeting kunnen voorbereiden. Toen Strack 's morgens het bericht over de vondst had ontvangen, wilde hij Isabel onmiddellijk naar Brandrup sturen, maar tot haar opluchting kreeg zij op haar telefoontje antwoord, dat de archi tect afwezig was; ongetwijfeld zou zij, indien zij dit gewenscht had, van hem een interview gekregen hebben, maar zij zou liever ontslag genomen hebben dan dat zij nu met hem een gesprek onder vier oogen voerde. Aan de alge- meene persconferentie kon zij zich niet onttrekken zonder haar chef een aan nemelijke reden op te geven, doch met zoovele getuigen zon het weerzien min der pijnlijk zijn. Brandrup had zich spoedig in be dwang. Hij keek, terwijl hij het gezel schap begroette, over Isabel even koel en onpersoonlijk als over de anderen heen en maakte kennis met een der journalisten, dien hij voor 't eerst ont moette; de fotografen kregen van hem te hooren, dat zij niet langer behoefden te blijven, aangezien er niets te foto grafeeren zou zijn, hetgeen natuurlijk eenige verwondering wekte. Seiler liep bedrijvig rond met sigaren en siga retten, en vroeg juffrouw Spitz voor de thee te willen zorgen. „Dame, heeren," begon Brandrup, „de heer Seiler en ik hebben u natuur lijk verwacht, nadat wij vanmorgen een berichtje aan uw redactie hadden gezon den. U weet, dat er hier in de stad een kwestie was over den zijgevel van liet nieuwe museum; de restauratie is aan mij opgedragen, en ik ben na langdurige studie tot het ontwerp gekomen, dat thans wordt uitgevoerd. U weet, dat ik geen verandering in mijn plannen heb gebracht, ondanks bestrijding van zekere zijde, en het gemeentebestuur heeft zich, zooals u ook weet, evenmin gestoord aan de oppositie. Ik was en ben nog over tuigd, dat mijn ontwerp volkomen past in de bedoeling en den geest van meester Rievbrandt, die het Maidlingen-huis in 1622 heeft gebouwd; aan deze over tuiging had ik genoeg, maar het is niet meer dan menschelijk, dat ik verheugd was, toen ik het onweerlegbaar bewijs in handen kreeg voor de juistheid van mijn stelling. Uit de geruchten en praatjes, die sinds eenigen tijd in de stad rondgingen, zou men kunnen opmaken, dat de heer Seiler en ik vijanden haddenwij hebben daar altijd om gelachen en wij be schouwden de bestrijding van mijn plan meer als een polemiek, als een debat onder vakbroeders, al hoorden wij nu en dan een vinnig geluid, dan als een uiting van echte vijandschap. Ik geloof nu, dat wij ons vergist hebben. Wij moeten te doen hebben met tegenstanders, die elk middel goed vinden, zelfs diefstal. Wij hebben name lijk, zooals ook in ons bericht stond, het afdoende bewijs in handen gehad, dat ik den bewusten zijgevel liet her bouwen in goede harmonie met de rest van het gebouw, want in het kistje, waarover wij u geschreven hebben, was onder verschillende oorkonden en platte gronden ook een ontwerp van dezen zijgevel, het ontwerp van meester Riey- brandt zelf. U zult begrijpen, dat ik met eenige vreugde constateerde, dat dit ontwerp vrijwel geheel met het mijne overeen kwam. Gisterenmiddag heb ik dit kistje van het Maidlingen-huis naar ons kantoor gebracht, 's avonds mee naar huis genomen om de teekeningen te bestudeeren, vanmorgen weer in mijn bureau hier opgeborgen, en vanmiddag, toen ik de documenten wilde klaarleggen om ze u te toonen, was het verdwenen. Gestolen!" De beleefde beroeps-belangstelling, waarmede de journalisten geluisterd hadden naar Brandrup's woorden, die niets nieuws gebracht hadden, verdween bij 't laatste zinnetje. Enkelen sprongen met een uitroep van verrassing op, een ander keek op zijn horloge om te bereke nen, hoeveel tijd hem nog bleef, om deze sensatie nog in het avondblad te krijgen Isabel maar dat zag Brandrup niet was bleek geworden. „Het kistje is dus verdwenen," ging de architect voort. „Toen wij u van morgen ons bericht stuurden, wisten slechts enkele autoriteiten op het stad huis, dat wij het gevonden hadden, en in onze zaak was het alleen bekend aan den heer Seiler en mijn secretaresse. Niemand anders wist het, en het is dus uitgesloten, dat bijvoorbeeld een van onze teekenaars, die in de zaal naast deze kamer werken, de documenten heeft weggenomen om ze te bestudeeren, of om er zijn voordeel mee te doen; zij waren trouwens niet liier op den tijd, dat het kistje gestolen moet zijn. U kunt bovendien zelf constateeren, als u wilt, dat er op mijn bureau duidelijke sporen van inbraak zijn. Er is dus geen andere conclusie moge lijk, dan dat iemand achter ons geheim is gekomen en de documenten heeft gestolen. Waarom? Dat is voor ons een even groot raadsel als de rest; ik kan alleen raden, dat de dader mij een hak wilde zetten, maar dat is slechts een vermoeden, en onze eenige hoop is, dat de politie het duistere geval zal oplossen." „Hebben de autoriteiten op het stad huis, over wie u sprak, de papieren niet gezien?" werd er gevraagd. Brandrup antwoordde ontkennend. „Gisterenmiddag, na de vondst, heb ik de teekeningen vluchtig bestudeerd, daarna getelefoneerd naar den wethou der van kunstzakenhij zou vanmorgen met den burgemeester, den stadsarchi tect en enkele andere heeren hier komen, maar zij belden op, dat zij ver hinderd waren, en toen heb ik afgespro ken, dat ik na do persconferentie met bet, kistje naar het stadhuis zou gaan; Vervolg op blz. 26 Mama, niet weggaan, lees me alsjeblieft wat voor. Kom, ga mee. - Maar ik kan het kind toch niet alleen laten hoor, hij roept weer Mevrouw van den Berg, zijn Uw kinderen nu ook altijd verkouden t Sinds ze Wybert- tabletten mee naar school krijgen, niet meer. Die helpen reusachtig tegen ver koudheid. Alleen verkrijgbaar in origineele blavtre doozen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 22