VOORJAARSHOEDEN Er zullen van het voorjaar flatteuze qroote hoeden gedragen worden De matelot handhaaft zich. Dat de voile dit seizoen veelal los over den Het aantal modellen is dit voorjaar onge- hoed gedragen wordt is een voordeel wegens de mindere slijtage. limiteerd, zoodat elkeen het juiste kan kiezen. Juist omdat we ons op het oogenblik nogal moeten beperken bij het samenstellen van een aantrekke lijke voorjaarsgarderobe staat de puntenvrije hoed in het midden der belangstelling. We kunnen het nieuwe hoofddeksel immers eenigszins beschou wen als de vlag, die de lading dekt en het komt er verder eigenlijk weinig op aan of het pakje of de jas van vorig jaar niet meer heelemaal volgens den laat- sten smaak is. De aandacht gaat nu voornamelijk uit naar den aantrekkelijken, fleurigen voorjaarshoed, die ditmaal in tegenstelling met vorige seizoenen over het algemeen van stroo is en niet van vilt of glimmend satijn. En dan zijn het vooral de fijnere en grovere exotische stroosoorten, die de aandacht trekken. Voor degenen, die booze herinneringen hebben aan dure hoeden van hangkok of sisol, omdat dit mate riaal sterk aan verschieten onderhevig hleek te zijn, is er het goede nieuws, dat men tegenwoordig ook ariatie op het Deanna Durbin-model. den wind in ons land altijd practiscli blijven, zien we matelots met breederen en smalleren rand, bretons, Deanna Durbin-modellen, flatteuze picture-hats, ja, welk model eigenlijk niet? Op het gebied van bollen signaleeren we het snufje van het puntige torentje van den Chineeschen koelielioed. Men toont een groote voorliefde voor bloemengarneering, maar grijpt ook naar de combinatie van stroo met het soepele angélique-vilt, terwijl er veel gewerkt zal worden met vroolijke kleuren. Hoewel vrijwel alle zomersche tinten aan bod komen, ziet het er toch wel naar uit. dat „anemoon", een nieuwe tipt lila-paars, die heel wat flatteuzer is dan haar voorgangster „cyclamen", zich naar den voorgrond zal gaan dringen. Dat de voiles weer opgeld doen, kan in zooverre tot verheugenis strekken, dat ze in hooge mate kunnen bijdragen tot het welslagen van het geheele voorkomen. En dat ze over het algemeen los over den hoed gedragen worden, is een niet te onderschatten voordeel, omdat dit hoe langer hoe zeldzamer wordende materiaal op die wijze minder aan slij tage onderhevig is. De nieuwe voorjaarshoed dient zich aan en bij zulk een uitgebreide keuze van modellen is er voor geen enkele vrouw meer een verontschuldiging als ze voor den dag komt met een exemplaar, dat haar niet staat. Te meer daar men met de Nederlandsche ontwerpers, die thans aan bod zijn, er zichtbaar naar streeft om juist datgene te brengen, dat het eigen typè volkomen tot zijn recht doet komen. hier gebruik maakt van indanthren verf, zoodat men zich met zijn hoed zonder gevaar in het voor jaarszonnetje kan koesteren. Ook grof Italiaansch stroo, dat veel minder gevoelig is, speelt een voorname rol, wat echter heelemaal niet beteekent, dat alle andere soorten van 't tooneel verdwenen zouden zijn. Zooals er een ruime keuze is op het gebied van stroosoorten, zoo merken we ook de meest uiteenloo- pende modellen op. Naast kleine dopjes, die vanwege Daar bangkok. sisol en andere exotische stroosoorten momen teel indanthren ge verfd hoeven we niet meer ba ng te zijn voor ver schieten. Exotisch stroo wordt vaak met angélique- vilt gecombineerd. (Foto's Meijboom)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 30