De plannen zijn gereed wm hof nabij het kerkgebouw. neemt, zocht voor eenige jaren reeds contact met den gouverneur der provincie, bij wien hij steun voor zijn plannen vond. In het jaar 1937 deed de Rijkscommissie voor Monumentenzorg de toezeg ging, dat zij subsidie wilde verleenen, als de oude kerk werd ingericht tot gemeentehuis. De onderdirecteur der commissie, de bekende architect G. de Hoog Hzn, te Den Haag, vervaar digde de ontwerp-teekeningen. Deze werden goed gekeurd door den minister van Onderwijs, Kunsten en "Wetenschappen, die tevens subsidie toezegde, evenals de Ged. Staten van Noord-Brabant. De zaak was dus „in kannen en kruiken", mag men wel zeggen. Op de rijksbegrootmg voor 1941 zou dan ook 'n post voor de restauratie worden uitgetrokken. Intusschen hebben op het departement groote ver anderingen plaatsgevonden, zoodat nu even moet worden afgewacht hoe 't verdere ver loop dezer zaak zal zijn, dat met ver trouwen mag wor den tegemoet ge zien. De restauratie der kerk en inrich ting tot gemeente huis zal het niet ge ringe bedrag vorde ren van f 65.000. Omtrent 't plan zelf kunnen wij hier al mededeelen, dat de ingang tot het kerk- gemeentehuis zich in het dwars- schip zal bevinden. Men komt dan eerst in een groote hal, vanwaar men toegang heeft tot de raadzaal, eer tijds 't oude pries terkoor De burgemees terskamer werd ge projecteerd in den linkerzijbeuk. Ook treft men daar de ruime secretarie aan. In den réch- terzijbeuk komt een uitgebreid archief. Deze appartementen worden van boven afgesloten, niet alleen ter stijlvolle afdekking, maar te vens voor verwarmingsdoeleinden. In de nieuwe muren zullen, ten slotte, de pilaren geheel worden opgenomen. Na deze beknopte mededeelin- gen kunnen de lezers zich al reeds eenig idee vormen, hoe dit bijzon dere raadhuis er uit zal zien. Dat het een merkwaardigheid zal zijn in ons land, is wel zeker te noemen. H. Een nieuw raadhuis is werkelijk geen overdaad! Kechts ziet u den ingang van het thans in gebruik zijnde gebouwtje. (Eigen opnamen) Ziehier de huidige en zeer primitieve residentie van het gemeente bestuur der drie Beerzen Een ruïne is het eens zoo stemmige kerkinterieur. Daar moet heel wat wor den opgeknapt!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 3