1 EEK LEGENDARISCHE VISdIVAMiSI Groot was de belangstelling langs den oever De burgerij gaat te gast! Even komt de zon door en dan blin ken de spartelende visschen in het net, dot hen gevangen houdt. ^^7 J et vlcesch is schaarsch, dus ofeu me oisehdacht de M Algemeene Weesper Hen- y gelaarsbond, en huurde vischmaieren, om, als de tijd daar mas, deze met de zegen ie laten beoisschen. De burgerij van Weesp wachtte met spanning op de beloofde oisch en keek angstig 'naar het clek van ijs, dat maar niet van de Gaasp mijken milde. „Zou er voor den löen Maart voldoende tijd over blijven om met de zegen te kun nen visschen Want op dien datum sluit deze speciale vorm van vischvangst. Het viel erg mee! Gelukkig bleken weer en wind mede te helpen, en de visch- voedselvoorzieningsplannen van den bond beleefden een ongekend gunstig resultaat. De vorige week kon de beroepsvisscher W. van Klaveren uit Weesperkarspel er met zijn helpers op uittrekken, en met de zegenwenschen van de Weesper bevolking, trokken zij de „zegen" door de Gaasp. liet resultaat van den eersten dag was reeds bijna ongeloofeiijkde vijftien- a zestienhonderd pond visch, prachtige snoekbaarzen, heerlijke baarzen en kanjers van brasems, spartelden na twee uren werk in den „zak" van de tweehonderd meter lange zegen. Voorloopig werd deze onverwacht groote vangst naar de karren van den beroepsvisscher overgebracht, om later aan de Weesper burgerij verkocht te worden. De trek van Zaterdag was nog grooter, meer dan tweeduizend pond visch werd toen uit de Gaasp getrokken, en de burgers van Weesp zetten reeds hun pannen en potten klaar, likten hun lippen af en wreven hun magen in de prettige Op de Klompbrug te Weesp staan hoopers en belang stellenden den geheelen middag op hun heart te woelden. De visscher haalt zijn visch uit de kaar om deze aan de Wees- penoren te verkoopen. Een knar kan wel 500 pond riseh bergen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 6