Een der bootjes waarmee de leden van den Algenieenen Weesper Henge- laarsbondtot 15 Maart visschen, tot vreugde van de geheele bevolking. verwachting van wat daar komen ging. Intusschen huurden de visschers nog twee schuiten, en voeren in triomf naar Weesp terug, en vandaar naar de Vecht onder Weesperkarspel om ook deze nieuwe vangst in Van Klaveren's karen te brengen. Kn Woensdag brak de groote dag aan, waarop de Weesper burgerij koopen en daarna visch-smullen kon. Al vroeg in den ochtend stond de wal zwart van menschen, die, gewapend met korven, netten en zakken, gekomen waren om hun deel van den buit te bemachtigen. Het bestuur van den Algemeenen stonden de visschers erbij, wach tend tot het sein waarop met den verkoop kon begonnen worden. Een deel van den kolossalen voor raad was gereserveerd om aan instituten en gestichten van Weesp en omgeving geschonken te worden, ïusschen 2 en 6 uur had de ver koop plaats, tegen sterk geredu ceerde marktprijzen, want het doel van den bond was immers een tee at je (in dezen een visch) bij te dragen tot de voedsel voorziening van hun stad en omstreken. Met groote schepnetten schepten de visschers baar zen, brasems en karpers uit de kaar een vierkante ruimte tusschen de twee doften van de schuit, waar- in onder in den bodem een gat is, zoodat het water er tot de hoogte van de rivier in staat, en de visch dus levend blijft wogen en schatten de visch en verkochten. De burgers verdrongen zich wie er het eerste bij zou zijn. z'n portie sparte lende vischjes mee naar huis te nemen. Snoekbaarzen en snoeken werden niet ver kocht, want al was hun grootte enorm er waren snoeken bij van 8 tot 12 pond het aantal dezer visschen was niet groot genoeg. Maar van de andere vischsoorten, van baar zen, brasems en karpers was er voldoende om De visch wordt in een op het oog primitieve weegschaal afgewogen. de geheele bevolking van Weesp op een ruimen vischmaaltijd te tracteeren. Tegen zessen was de verkoop geëindigd, en trokken de laatste .klanten" af naar huis, naar de gereed staande pannen in de keuken, en een paar uurtjes later was het stil in de straten van het stadje, want geheel Weesp zat aan tafel rondom de visch! Dit prachtige resultaat is echter slechts een begin, want nog deze week gaan de visschers er weer op uit om de verder gelegen deeleti van de Gaasp en ver volgens de Vecht met de zegen te bevissehen. Weesp krijgt dus nog menigen heerlijken vischmaaltijd! Een der visschers weegt een partijtje brasem. Hengelaarsbond was voltallig aanwezig, want een dergelijk resul taat hadden zij nog nooit beleefd. Ergens onder water lagen en leefden de dui zenden visschen, en trots Iedereen duwt en dringt om zoo dicht mogelijk aan den wallekant te komen. Den geheelen Woensdagmiddag was er een drukte van belang aan den steiger bij de Klompbrug te Weesp, want de geheele burgerij trachtte een maaltje visch te koopen. Foto's Stapl (3) Ass. Corr. (5)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 7