De Zeeiiwsche mossel stijgi in aanzien De aanvoer van de mosselen geschiedt eenvoudig met de schuitdie ze ge- Voor het lossen en het vervoer noar de pellerijen zijn handige installaties aange vangen heeft: economisch en zonder tijdverlies. bracht, waardoor tijd en arbeidskrachten gespaard worden. De simpele Zeeuwsche mossel, zooais we die altijd hebben gekend, die zich zonder eenige pretentie als voiksvoedsel consumeeren liet, en dat nog maar door een heel kleine categorie van liefhebbers, die we veelal niet in eigen land moesten zoeken die simpele kleine Zeeuwsche mossel heeft plotseling allures gekregen. Van alle zijden heeft men zich uit gesloofd om de mossel te promoveeren tot een uit gezocht gerecht, dat dan ook de meest verwende tafels is gaan sieren in denr vorm van mosselsoepen, mosselcroquetten, mosselengehakt, mosselenpurée, mos selworst. Maar dat niet alleen zij wist door te dringen tot in de chemische en pharmaceutische laboratoria en fabrieken, waar zij hoog wordt aangeslagen als En zoo komen de aangevoerde mosselen in de pel lerijwaar veel handen snel werk verrichten. En hier ziet u, h-oe de afval de schelpen zich tot huizenhooge bergen opstapelt. (Eigen opnamen) leverancier van vitaminen die in allerlei preparaten worden verwerkt tot heil van de volksgezondheid. En daarmee heeft ze op nieuw aan honderden Zeeu wen een bestaan verschaft niet aan de visschers alleen, maar ook aan de bewerkers, die in de talrijke grootere en kleinere pellerijen zoo als er in Arnemuiden reeds verrezen zijn en nog opgericht zullen worden, hun brood zullen kunnen verdienen. En juist Arne muiden kon een dergelijke opleving goed genoeg ge bruiken. Jawel, we kunnen dan wel 'ns ongemak en gevaar beleven aan onze Zeeuwsche stroomen, maar heel wat van de Zeeuwsche welvaart is toch juist aan de zeearmen te danken I En u zietdat er niet stilgezeten hoeft te worden hij den over vloedige n aa n - voer De mossel van de pellerij dient niet voor directe consumptie maar ter verwerking in de pharmaceutische fabrieken Van tijd tot tijd moet de productie worden nagewogen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 12