lederen Si morgen friscB Begonnen! UW GOOTSTEE! vOerfl b*»J verkr^ VIM, HET „AUTOMA TISCHE" REINIGINGS MIDDEL. SPAART ZEEP EN GELD DOOR ZIJN VEILIGE WERKING. RADION N.V. VLAARDINGEN - ROTTERDAM 19 misschien eens 'n opdracht aan de. firma gegeven t Isabel glimlachte en schudde ont kennend liet hoofd. „Tot dusverre heb ik alleen luchtkasteelen gebouwd! Maar ik ben redactrice van De Moderne Woning, en wij hebben dikwijls arti kelen en foto's van uw bouwwerken gebracht. Ik dat verband hebt u mijn naam waarschijnlijk wel gehoord." ..T)an kent u meneer Brandrup na tuurlijk ook?" Isabel knikte, en haar tafelgenoote sprak verder over den compagnon van haar schoonvader; zij prees zijn onge- loofelijke energie, zijn oorspronkelijke ideeën, en beklaagde zich, dat er zoo'n minderwaardige hetze na den diefstal tegen hem was opgezet. Nu zij met een vrouw sprak, met een vrouw, die luiar bovendien niet kende, scheen zij iets van haar koelheid en terughoudendheid afgelegd te hebben; zij behoefde niet te vreezen, dat de ander er iets bij zonders in zou zien, wanneer zij sprak met een warmte welke haar vreemd was, en zij was, misschien onbewust, blij, dat zij haar hart kon uiten en den lof mocht zingen van den man, dien zij liefhad. Isabel zag er inderdaad niets vreemds in om de eenvoudige reden, dat zij den koelen, voornamen aard van Beate niet kende, doch het gesprek bracht haar toch tot nadenken. Het kon zijn, dat mevrouw Seiler zoo geestdriftig den lof van Brandrup zong, omdat hij ver bonden was aan de familie-zaak, maar het was ook mogelijk, dat zij meer dan bewondering voor hem voelde. Brandrup zou de schoondochter van zijn compagnon waarschijnlijk dikwijls ont moeten de omstandigheden leidden als 't ware tot een verbintenis van die twee, Beate was een mooie, elegante vrouw. Isabel beeldde zich in, dat het haar onverschillig liet, of de mede eigenaresse en de architect-compagnon een nauwere verbintenis zouden sluiten, maar toch niet zóó onverschillig, of het wilde niet meer uit haar gedachten wijken. Bedrukt en met een begin van hoofdpijn excuseerde zij zich na den maaltijd bij de gastvrouw en ging naar huis. In haar kamer worstelde Isabel met een artikel van een bekend steden bouwkundige, die af en toe iets aan De Moderne Woning leverde; hij gold op zijn gebied als een der grootste autoriteiten, maar hij kou niet schrijven, en Isabel kreeg telkens de moeilijke taak opgedragen, van de kopij iets leesbaars te maken, zonder dat de beroemdheid het zou merken en kabaal zou maken over de veranderingen. .en daarom mogen wij niet ver geten, dat een stad, welke waarde hecht aan haar aspect, in de nieuwe wijken, welke aangelegd moeten worden volgens een deskundig en artistiek verantwoord uitbreidingsplan, die gebouwen moet bouwen, waarvan een onpartijdig be- oordeelaar kan zeggen, dat ze gebouwd zijn volgens de maatstaven en ideeën alsmede de opvattingen van den moder nen geest, welke van*een huis eischt, dat het gebouwd wordt overeenkomstig de ei8chcn welke „Zoek het maar uit," zuchtte Isabel. „Gebouwen en eischen, eischen en ge bouwen die gebouwd zijn.... mijn haren d'r af, als ik snap, wat die. geleerde meneer bedoelt met zijn „Ringggg!" zei de telefoon. „Komt er nog wat van liet schilderen of komt er niets van?" schetterde een stem in haar oor, zoodra zij den hoorn had opgenomen. „Nu wachten we al vier dagengisteren „Nog eens vier dagen wachten," raadde Isabel aan. „Geduld overwint alles." „Watteï Ik bedoel, wat bedoelt u? Met wie spreek ik? Toch met Pfoten- tischhauer?" „Wit zegt u?! Pfotentisclihauer? Hebt u geen anderen naam voor me?" Isabel hoorde, hoe de spreker aan den anderen kant van de lijn zich omdraaide en aan iemand vroeg: „Welk nummer heeft, die Pfoten enz.?" „West 555," was het antwoord. „En ik heb West 666," deelde Isabel mee. „Neemt u me asjeblieft niet kwalijk, mevrouw, ik schijn verkeerd verbonden te zijn. Zal niet meer gebeuren, me vrouw. Dus u hebt West 666? Ik zal 't onthouden, mevrouw." Dat laatste bedoelde hij letterlijk, want twee avonden later werd Isabel weer opgebeld en hoorde zij dezelfde stem. „Ik spreek toch met 666, mevrouw? Het is natuurlijk verschrikkelijk brutaal, maar weet u, de Schilder heeft ons in den steek gelaten, die meneer Pfoten- en-en-de-rest., en „Dat spijt me erg, maar ik kan u niet helpenik ben niet getrouwd met meneer Pfoten-u-weet-wel, en zelf schil der ik niet." „Natuurlijk niet, mevrouw; verbeeld u, iemand met zoo'n stem getrouwd met Pf! Maar 't gaat. ook om de gor dijnen." „De gordijnen? 't Wordt raadsel achtig," vond Isabel, die te nieuwsgierig werd om een einde aan het gesprek te maken. De stem beviel haar trouwens wel. „Mag ik 't u dan asjeblieft uitleggen We hebben een boot, moet u weten, en die boot schreeuwt gewoon om een verfje, Meneer Pfotentisclihauer zou het geval oplappen ik heb heusch niet echt gedacht, dat u zoo heette, hoor maar hij heeft ons in den steek gelaten, en nu doen wij het zelf. Zou u het niet leuk vindenik bedoel, wij zouden het verschrikkelijk leuk vinden, als u een beetje wou helpen, 't Is een aardig bootjewij vallen wel mee, en schilderen is een reuzenaardig werkjeu weet wel, een overall aan of je oudste kleeren, en dan maar kliederen! Lijkt u dat niet geweldig?" „Hemelsch," antwoordde Isabel. „Maar dat bootje lijkt me niet zoo groot, of u kunt 't wel zonder hulp af." „Natuurlijk, mevrouw, maar het ge- zelschap-is ook veelwaard; ik zie nooit iets anders dan het rare snuit van mijn vriend" het gesprek werd onder broken door een verontwaardigden kreet van den vriend en de vermaning„hou je er buiten, ik spreek met een dame" en u kunt twee onbeholpen vrijge zellen toch niet in den steek laten? Dat schilderen is zoo slim niet, maar we zitten ook zoo erg in met de gordijnen. Weet u, we hebben van die kleine, leuke raampjes in de kajuit, aan iederen kant twee, en daar moeten nieuwe gordijnen voor. Nu hebben we wel een massa stof, maar hoe moeten we die om too veren in gordijnen?" „Een massa stof?" vroeg Isabel geamuseerd. „Hoeveel hebt u dan wel gekocht?" ,,'t Zal een meter of tien zijn, me vrouw leuke, gebloemde stof. Kleurecht, hebben ze ons in den winkel gezegd." „Tien meter? Dat lijkt me een beetje veel." „Misschien wel, maar we wilden graag gordijnen met plooitjes hebben, me- - vrouw, en u zult me toegeven, dat wij die niet kunnen maken." Vervolg op blz. 22 lederen morgen een paar druppels Odol in het glas water goed gorgelen en spoelen dat verwijdert niet alleen dien duffen, onfrisschen smaak in den mond, maar de lang nawerkende invloed van Odol schenkt energie en veerkracht gedurende vele uren. Bovendien is Odol door zijn sterk desinfecteerende werking een voorbehoedmiddel tegen schadelijke bacteriën in de mondholte de broedplaats van vele ziekten. Gorgel daarom ook steeds 's avonds met Odol. Vt flacon f 1.25 l/i flacon 1.95 N. V.ODOL COMPANY AMSTERDAM Gootsteenen en wasch bakken, die er onooglijk uitzien, lija elke goede huis vrouw een doorn in het oog. En het is nu geen tijd om nieuwe nan te schaffen! Besteed dus meer aandacht aan het onderhoud van Uw gootsteenen en waschbakken. Zorg, dat U het ge bruik van scherpe schuurmiddelen vermijdt. Neem Vim voor dit werk. Vim reinigt snel en gemakkelijk en tevens volkomen veilig. Voorts spaart Vim zeep in de huishouding. Wist U reeds, dat Vim ook zoo uitstekend is voor het wasschen van de handen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 19