GEMENGD foio-nieuws 21 (8 foto's Het Zuiden; 2 eigen foto's 1 Lenarts) In de Openbare Leeszaal te Den Bosch is een tentoonstelling geopend van verschillende kalenders, welke in Nederland zijn uitgegeven. Een hoekje van de expositie. Onder groote belangstelling vond te Den Bosch de begrafenis plaats van mgr. C. Prinsen, oud-pastoor der parochie „St. Jacob". Op het plein, vóór de St. Jaeobskerk, waarin de plechtige rouwdienst ge houden werd. Rechts: De begrafenis van mgr. C. Prinsen. Het stoffelijk overschot wordt, langs de graven gedragen, op het kerkhof te Den Bosch. De nieuwe bureau's van „Winterhulp" te Maastricht werden door den burgemeester, jhr. mr. W. Miehiels van Kessenieh, geopend. Een opname tijdens de rede van den burgemeester. 'lot tijdelijk burgemeester der gemeente Oassel is benoemd de E.A.heer mr. Louis de Bourbon, burgemeester van Escharen. De plechtige in stallatie had pi/mts in 't versierde schoolgebouw. Wethouder A. J. Hu berts hangt den burgemeester de ambtsketen om. De heer Klaassen (zittend in 't middenheeft dezer dagen afscheid genomen als directeur der Bossche Veiling. Namens het bestuur van den Bond van groenten- en fruitexporteurs sprak de heer Prinsen den scheidenden functionaris toe. De commandant van den Luchtbe schermingsdienst, te Roermond, de heer Roking, werd bij gelegenheid van zijn 60sten verjaardag, door bestuur en leden hartelijk gehuldigd. De heer en poseerend voor onzen fotograaf. Bloemenweelde in het, weideland Ontelbare sneeuw klokjes staken hun witte kopjes omhoog en brachten hun eersten lentegroet. De lente nadert. De Maastrichtsche jeugd toont belangstelling voor de zwanen in het park. Links: De bekende Maastrichtsche kunstenaar Hub. Levigne heeft speciaal voor binnenhuisversiering een drietal glas-in-lood-ramen ver vaardigd, welke muziekstukken van Chopin, Debussy en Stravinsky uitbeelden. Wij plaatsen hier een opname van een der ramen, voor stellende: Ballade Opus 38 in F van Chopin. Zonderlinge vehikels in oorlogstijd Twee jonge Bosschenaren stel de nhet samen. Een carros serie van een auto, op stevige transportwielen, remmen, lan taarns, richtingwijzers, kilo meterteller, een echte stuur inrichting van een auto, snel voortbewogen door twee stevige personen en nog twee extra - zitplaatsen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 21