DE STEM UIT DEN aangegeven met ilen verzamel naam: Wunschkonzert, Deze film, welke onder re gie van Eduard von Bor- sody voorde Ufa werd ge maakt, is een genoeglijke speelfilm, waarin de liefde en de radio elkaar door den aether de hand reiken. Oe oorspronkelijke titel van deze. film drukte misschien meer en sterker uit, wat deze firn behelst, dan de Holland- sche vertaling. Die naam was: Wunschkon- zert, wat zooveel wil zeggen als: Muziek op verzoek. Gelijk zoovele Duitsche films van thans staat ook deze indirect in het tee- ken van den oorlog. De Duitschers aan het front kunnen w.enschen uiten betreffende alle mogelijke aangelegen heden op muzikaal gebied en de uitvoering van zoo'n reeks muzieknummers wordt dan Dit zijn de beide hoofd personen (Ilse Werner en Carl BaddatzJdie na hun kortstondige kennismaking zoo wreedelijk werden gescheiden om dan ten slotte na heel veel wederwaardigheden elkaar voor goed in de armen te sluiten. Dat zoo'n concert ook nog wel eens andere nuttige zaken kan verzorgen, probeert deze film te bewijzen. Het prille begin is een romance, die haar oorsprong vindt op de laatst gehouden Olympiade te Berlijn. Een meisje zal met haar tante de openingsplechtig heid bijwonen, doch zij stranden voor den ingang van het stadion, omdat de tante de kaartjes vergeten heeft mee te nemen. De tante zal nu snel even per taxi de biljetten gaan halen, terwijl het nichtje voor den ingang op haar zal wachten. Een heer, wiens vriend verhinderd is, weet haar over te halen de vacante plaats aan zijn zijde in te nemen, waarop tusschen dit tweetal betrekkelijk spoedig een aller aangenaamste verstandhouding ontstaat. Hij blijkt een officier in het leger te zijn, doch eenige weken met. verlof in de Duitsche hoofdstad te vertoeven. Na eenige dagen zijn ze reeds verloofd en zeker zouden zij binnen die veertien dagen reeds ge trouwd zijn geweest, iiidien hij niet plotseling met een speciale missie werd belast, welke hem naar el ders riep, vanwaar het onmogelijk was, ook maar te correspondeeren. Toevallige omstandigheden zijn oorzaak dat een radicale breuk tusschen hen heiden niet meer te vermijden is, doch dan zorgt de stem uit den aether, dat de kwijnende illusie weer nieuw leven wordt, ingeblazen, met het gebruikelijke en over bekende slot als gevolg. Ilse Werner, een van de aardigste sterretjes, waarover de Ufa op het oogenblik beschikt, vertolkt Een drietal voordragers in: De stem uit den aether, t.w.: Hermann Brausewetter, Josef Sieber en Heinz Riihmann. de hoofdrol. Zij is hartelijk van nature, speelt met veel uitdrukking en gevoel en doet dat zonder na drukkelijkheid en aanstellerigheid. Haar tegenspeler was Carl Raddatz. een rustige persoonlijkheid, die ondanks dat toch veel kleur aan zijn creatie wist te geven. Zij zijn de hoofdpersonen, doch op het concert treft men nog verschillende andere bekenden aan, o.a. Heinz Rühmann, Paul Hörbiger en Josef Sie ber, graag geziene filmkomieken en acteurs, Weiss- Perdl, een gerenoinmeerden komiek uit München, wiens faam zich ver over de grenzen verbreidde, en voorts nog Hans Brausewetter, Marika Rökk en vele anderen, die met begeleiding van het Berlijn- sche Philharmonische orkest liedjes en voordrachten ten gehoore brengen. Dit alles zijn echter aardige bijkomstigheden, welke slechts in zijdelingsch verband met het hoofd thema der film staan. Want, gelijk men reeds uit het medegedeelde heeft kunnen opmaken, bij dat hoofdthema gaat het om liefdesverdriet, dat zich in liefdesgeluk omzette. (Fotb's Ufa) Een jongeling, die in hetzelfde regiment diende als de officier, die zoo'n pech in de liefde had, blijkt een jeugdvriend van hetzeljde meisje te zijn als waar op de officier zijn oog had laten vallen. De jonge man, die zich in zijn fantasie reeds met haar ver loofd had en haar portret op zijn hart droeg, werd onbewust de oorzaak van de verwijdering der beide gelieven. Dit is het begin der film. waarin de vergeten kaartjes den grondslag legden voor een teedere romance. Tante Eichhorn (Ida Wüst) ont dekt dat zij de toegangsbiljetten vergeten heeft voor het Olympisch stadion. Als zij ze snel met een taxi gaat halen, neemt haar achter gebleven nichtje de hoffelijke uitnoodiging van een heer aan en leert de liefde en het liefdesverdriet kennen. (Ilse Werner.)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 23