En toch zullen wij er verzorgd uit zien DE SCHUCHTERE ISABEL PATR0NENKANT00R PAN0RA NASSAUPLEIN 1 HAARLEM Hoe de Hollandsche vrouw haar kleedingzorgen oplost 24 Vervolg van blz. 22 nipit kon zien, dat het al menig jaartje het effect te beoordeelen. Ra scheen dat op het water had versleten. Op het pp te vatten als een bewijs, dat hun achterbankje bij het roer stonden drie gast het baantje van gordijnennaaister potten verf met twee groote kwasten, aanvaardde; uit een aktentaseh diepte «•li in de kajuit Isabel moest zich hij een schaar op, een pakje naalden en dubbelvouwen om er binnen te komendrie klossen garen; zelfs aan een vinger- maakte zij kennis met de befaamde hoed had hij gedacht en aan een centi- bloemetjesstof ,van de gordijnen. Het meter. Isabel glimlachte. en pakte groote pak lag op het tafeltje; het touw het gereedschap aan. had losgelaten, en de stof was uit- De eigenaars van het jacht vonden gegleden en stoffeerde vier klapstoeltjes, gordijnen naaien een belangwekkend het tafeltje en het grootste gedeelte schouwspel; niet groote belangstelling van den vloer. keken zij toe, terwijl Isabel de maat „Ja, dat is 't," zei Jurgen met een nam, de stof knipte en aan het zoomen tevreden gezicht. „Het leek ons erg sloeg, waarbij zij diepzinnige opnier- aardig voor gordijnen." kingen plaatsten, dat naaien heel Isabel keek naar de stof, naar de moeilijk leek, als je 't zoo bekeek, en raampjes, toen weer naar de stof. dat geen man zooiets ooit in orde zou ,,'t Is toch heuseh voor de gordijnen krijgen. Jurgen zette thee op een olie- bedoeld, niet?" vroeg zij. stelletje en zijn vriend bleef kijken, tot- „Ja zeker," bevestigde Jurgen. „We dat Isabel opmerkte, dat het zoomen wilden graag van die halve gordijntjes van twaalf gordijntjes een langdurig hebben, zooals je ze vaak ziet op foto's werkje was en dat de heeren een verloren van landhuizen, in het midden open en middag zouden hebben, indien zij het in een boogje vastgemaakt met een proces van begin tot einde wilden franje. Als er iets overblijft, kunnen we volgen. het gebruiken voor kussens." „Juffrouw Zes heeft gelijk," ant- „Voor honderd kussens minstens," woordde Jurgen; zoo hadden zij Isabel antwoordde Isabel, die niet recht be- gedoopt, want zij had zich ook nu niet greep, wat haar gastheer bedoelde met bekend gemaakt. „Ra, ga schilderen." zijn halve gordijntjes in boogjes en met „Ra is gek," was het openhartige franje. „IJ hebt stof genoeg om er den antwoord. „Ik ga me daar de heele halven steiger mee te bekleeden." boot bekladderen. 't Is jouw boot Dat was minder prettig, vond Ra, óók." want 't was zonde van het geld, maar „Volkomen waar," meende Isabel, en zijn vriend wist er wel raad op: wat er toen kon Jurgen zich niet langer aan overbleef, verkocht hij aan zijn zuster; het werk onttrekken; hij zei wel, dat ilie had thuis pas een eigen kamertje het onbeleefd was om hun gast alleen te gekregen en zou de bloemetjesstof ook laten, doch Ra grijnsde en antwoordde wel erg leuk vinden en hij keek ongegeneerd, dat de juffrouw het niet daarbij, of de bewuste zuster het over- erg Zou vinden, en de juffrouw zei, dat schot zou moeten nemen, willens of hij gelijk had. Lang bleef zij trouwens onwillens, en er een fliuken prijs voor njet alleen; herhaaldelijk kwam een der zou moeten betalen ook. twee gastheeren informeeren of naaien „Is die zuster misschien verloofd?" eeil elg vervelend werkje was, om een wilde Isabel weten. „Dan kan ze dade- hop thee te drinken of te klagen over lijk trouwenvoor kussens, gordijnen en koude vingers, en dat zoo'n scheepje bedspreien heeft zij dan stof genoeg." toch erg groot was, als je 't streek Toen ontstond er een stilte; Jurgen voor streek moest schilderen. Na een probeerde de gladde stof op het tafeltje half uur was het drietal dan ook weer I e leggen. Ra stond er een beetje bij te compleet en zaten zij gezellig pratend grijnzen, en Isabel wist niet beter te aan <i<> thee in liet kajuitje, of zij oude doen, toen de stilte wat lang duurde, kennissen waren, dan het einde van den ontzaglijken lap tegen een der raampjes te houden om Wordf vervolgd De vermaarde goldrush naar Klondyke, die op het laatst der vorige eeuw plaatsvond en waarbij duizenden gelukzoekers door ontberingen en vermoeidheid omkwamen, vormt den achtergrond van den nieuwsten roman, die inde serie Avonduur-lectuur verschijnt. De titel ervan is KLONDYKE en de schrijver niemand minder dan Jack London. Het romantische liefdesverhaal, dat door dezen boeienden, op de werkelijkheid steunenden roman geweven is, geeft aan het geheel een warmen, milden glans. Haast u u bijtijds van een exemplaar te verzekeren, anders komt u te laat. De prijs ervan bedraagt 16 cent. Verkrijgbaar bij onze kantoren, bezorgers en agenten. Toezending per post geschiedt alleen na overschrijving van het bedrag, verhoogd met 2' - cent per exemplaar voor porto kosten, op postrekening no. 142700 of na ontvangst van postwissel. PANOKAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, 1.62H per kwartaal of 0.12V? per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51. Teief. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. Singel 263. Telef. Int. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Statensingel 179b. Telef Int 47133. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Telef. Int. 111666. Giro nr 43141. UTRECHT. Biltstraat 142, Telef. Int. 13473, Giro nr. 149597. ENSCHEDE. Oldenzaalschestraat 56. Telef. Int. 2188. Giro nr. 383773. ARNHEM. Nieuwe Plein 42. Telef Int 24825. Giro nr. 383772. s-HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Int. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690 VLISSINGEN. Badhuisstraat 5. Telef. 81. Met behulp van de nieuwe „Zomerpracht" krijgt zij de juiste ideeën en onze knippatronen helpen haar deze met geringe kosten te verwezenlijken, 't Is wonderlijk zoo veelomvattend als „Zomerpracht 1941" is. Voor elke vrouw, voor elke bakvisch, voor eiken jongen en elk meisje geeft het tal van voorbeelden van zomersche kleedij en vele modellen kunnen van oude klee- dingstukken vervaardigd worden. Wat dit aan textielpunten bespaart zult U begrijpen. Een ieder zal nu bedachtzamer dan ooit met deze punten moeten omspringen. Het beste is daarom maar eerst „Zomerpracht" aan te schaffen. Dat voorkomt veel zorg. „Zomerpracht 1941" met 366 modellen, vlotte breipatronen en prettig geschreven artikelen kost slechtsG5 cent. Knippatronen van alle modellen en direct uit voorraad leverbaar. Prijzen 21, 37 en 52,/2 cent. riT Bestellingen kun nen als volgt geschie den door bemiddeling van Uw agent, Uw bezorger of den boek handeldoor girostor- ling op no. 293631 door toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1941 | | pagina 24